Reklama

Reklama

Złoty Środek Poezji rozpoczęty!

Opublikowano: pt, 12 cze 2015 22:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś ruszyła XI odsłona Festiwalu Złoty Środek Poezji, zainicjowanego przez wybitnego kutnowskiego poetę, Artura Fryza. Wydarzenie o godz. 16. zainaugurowało otwarcie wystawy fotograficznej w Kutnowskim Domu Kultury, podsumuwującej poprzednie edycje Festiwalu. O godz. 18. natomiast oficjalne otwarcie odbyło się w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, gdzie młodzież z sekcji KDK czytała wiersze Artura Fryza.

Reklama

Oficjalne otwarcie imprezy w CTMiT rozpoczęło się od "Wiecznego walca" w wykonaniu" Joanny Zielińskiej. Utwór ten od tej edycji będzie hymnem Festiwalu. Po występie nadszedł czas przemówień, wspomnień poprzednich edycji Festiwalu oraz samej osoby i twórczości Artura Fryza, podczas których nie zabrakło łez wzruszeń.

Na scenie pojawili się m.in prowadząca tegoroczną odsłonę Złotego Środka, Agnieszka Baranowska, dyrektor KDK, Radosław Rojewski, a także dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Magdalena Konczarek. Głównym punktem dzisiejszego programu był występ młodzieży "Mówimy wierszem Artura F." W międzyczasie można było obejrzeć fragmenty spektakli zespołu muzycznego „grupa otwarta”, który wykonywał utwory do tekstów kutnowskiego poety. W zmieniających się składach występowali m.in. Maciej Maciejewski, Aleksandra Wiwała, Kamila Sawicka Joanna Zielińska, Dawid Rudnicki i Piotr Domagała.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)