Reklama

Reklama

Zmarł były prezydent Kutna. "Łagodził spory, wskazywał to co łączy, nie dzieli"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Youtube/screen

Zmarł były prezydent Kutna. "Łagodził spory, wskazywał to co łączy, nie dzieli" - Zdjęcie główne

W wieku 70 lat zmarł były prezydent Kutna, Jerzy Ceranowski | foto Youtube/screen

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj, w wieku 70 lat zmarł pierwszy prezydent Kutna wybrany w demokratycznych wyborach po 1989 roku, Jerzy Ceranowski. O jego śmierci, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował obecny wiceprezydent Kutna, Zbigniew Wdowiak.

Reklama

Jerzy Ceranowski urodził się  2 kwietnia 1951 w Gdyni. W 1974 roku ukończył studia na Wydziale Elektroniki i Elektrotechniki Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Bydgoszczy. Przez kilkanaście lat pracował w Zakładach Podzespołów Radiowych Miflex w Kutnie. W 1980 został członkiem „Solidarności”, wchodził w skład komitetu założycielskiego związku w swoim zakładzie pracy i prezydium MKZ Ziemi Kutnowskiej.

Po wprowadzeniu stanu wojennego został internowany na okres od grudnia 1981 do kwietnia 1982. W 1989 stanął na czele lokalnego Komitetu Obywatelskiego. W 1990 objął stanowisko prezydenta Kutna. W latach 1993–1994 pełnił funkcje wicewojewody płockiego.

Po odejściu z administracji publicznej zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. W wyborach w 2006 uzyskał mandat radnego Kutna z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 objął stanowisko dyrektora wydziału rozwoju miasta w urzędzie miasta w Płocku. W 2014 ponownie kandydował do rady powiatu z ramienia Komitetu Obywatelskiego. 

Informację o śmierci Jerzego Ceranowskiego na swoim facebookowym profilu podał zastępca włodarza Kutna, Zbigniew Wdowiak. 

 - W obliczu wielkich przemian i konfliktów (tzw. transformacji) był rzecznikiem samorządu prowadzącego aktywną politykę społeczną, zaangażowanego w walkę z bezrobociem poprzez wspieranie przedsiębiorczości i tworzenie warunków do inwestowania (pierwsze plany strefy ekonomicznej). W okresie jego prezydentury między innymi rozpoczęta została rewitalizacja centrum miasta - wspomina wiceprezydent. - Ale przede wszystkim Jerzy Ceranowski zostanie zapamiętany jako człowiek kompromisu, umiarkowania, który mimo trudnych sytuacji konfliktowych, silnych podziałów politycznych zawsze był za działaniem w duchu porozumienia i współpracy. W służbie publicznej czy w relacjach koleżeńskich był tym, który łagodził spory, wskazywał to co łączy, nie dzieli. Zawsze życzliwy i pomocny. Taki też pozostanie w naszej pamięci - pisze Zbigniew Wdowiak. 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy