Reklama

Reklama

Zmarła jedna z członkiń Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. „Zespół już nie będzie taki sam”

Opublikowano: sob, 11 cze 2022 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Smutną wiadomość otrzymaliśmy dziś rano od Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. 10 czerwca zmarła jedna z członkiń grupy – Małgorzata Wielkopolan.

Reklama

Małgorzata Wielkopolan zmarła 10 czerwca. Jak informują członkowie zespołu, należała do ZPiTZK właściwie od początku. Jesienią 1968 roku przyszła na przesłuchania z mamą. Miała wówczas 14 lat. 

- Oczywiście została przyjęta, a jej mama prosiła starszych członków o pieczę nad jej ukochaną córką - wspomina członek zespołu Jan Szymański - Od tego czasu była razem z nami. Zawsze radosna, pogodna i uśmiechnięta, ale też, gdy było trzeba, wymagająca od siebie i innych.

Poniżej zamieszczamy treść komunikatu ZPiTZK:

„Tańczyła w grupie, ale też śpiewała solo /alty/, wykonywała również skomplikowane solówki. Miała dobry słuch i zawsze była podporą drugiego głosu.

Po reaktywacji była bardzo zaangażowana i aktywna. Pracowała w Zarządzie Zespołu. Zawsze była osobą, która wspierała innych podczas słabości, była „matką zespołu”, która zawsze trzymała pieczę nad młodszymi, zawsze uśmiechnięta i otwarta na różne pomysły i nowe projekty związane z działalnością zespołu. 

Piękna kobieta z najzgrabniejszymi nogami w zespole... zawsze chciała tańczyć, śpiewać i uczestniczyć w życiu zespołu, zachęcała młodych członków do wstępowania w nasze szeregi i niejednokrotnie uczyła młodzież kroków tanecznych. 

Zespół był jej drugim domem, życiem, w którym spędzała czas z przyjaciółmi w sposób, który najbardziej lubiła, taniec, śpiew, podróże, koncerty...

Zawsze mówiła, że jesteśmy puzzlami i każdy jest potrzebny w tej układance... 

Niestety zabrakło jej tak nagle, tak niespodzianie... będzie nam jej brakowało, a zespół już nie będzie taki sam."

Przyjaciele z ZPiTZK 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy