Reklama

Zmiany w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim na 2016 rok

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim na 2016 rok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urzędnicy miejscy zadecydowali, że konieczne jest wprowadzenie zmian do tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Po konsultacjach z mieszkańcami prezydent Zbigniew Burzyński wprowadził kilka istotnych zmian dotyczących zasad i trybu realizacji KBO.Pierwszą ze zmian było obniżenie wieku osób głosujących i składających projekty - w tegorocznej edycji KBO zgłaszać projekty i głosować mogą mieszkańcy mający ukończone 13 lat - dzięki temu więcej mieszkańców Kutna będzie mogło zdecydować o tym, co dzieje się w mieście. Oprócz tego zdecydowano, że 50% środków przeznaczy się wyłącznie na projekty niezwiązane bezpośrednio z instytucjami, co pozwoli na realizację większe liczby projektów obywatelskich.

Kolejne ograniczenie dla wniosków związanych z instytucjami to roczny okres karencji. Nie można zgłaszać tego typu projektów w instytucjach, które były beneficjentami ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Aby wzmocnić pozycję obywateli prezydent zdecydował również o podziale projektów na małe i duże – małe do 25 tys. zł (pula 200 tys. zł) i duże do 100 tys. zł (pula 800 tys. zł). Wprowadzony podział sprawi, że do realizacji trafi więcej projektów. Wychodzimy tym samym naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom – części niewielkich projektów, na niedużą sumę, nie udało się wygrać w głosowaniu, głównie ze względu na konkurencję drogich projektów związanych z instytucjami.

Zmiany dotyczyły również drobnej zmiany w formularzu projektu a także obowiązkowej pisemnej opinii Zespołu Radców Prawnych o złożonym projekcie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE