Reklama

Znajdą sposób na przystankowych wandali? Monitoringu nie będzie, ale...

Opublikowano:
Autor:

Znajdą sposób na przystankowych wandali? Monitoringu nie będzie, ale... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka tygodni wystarczyło, by nowo postawione w naszym mieście przystanki padły ofiarą osiedlowych "artystów", których szpecącą twórczość możemy podziwiać na niejednej ulicy. Czy działalność wandali można w jakiś sposób wyeliminować i jakie kroki w tym kierunku podejmą władze? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Urzędu Miasta.

Zainteresowanie sprawą to pokłosie ostatnich incydentów związanych z dewastacją nowych wiat. Najpierw wandale zostawili rzucający się w oczy ślad na nowym przystanku przy ul. 29-go Listopada. Nie minęły dwa tygodnie, a kolejne przystanki, tym razem przy ul. Skłodowskiej i Staszica, stały się miejscem doskonalenia "artystycznych" pasji.

Czara goryczy przelała się wśród mieszkańców, którzy nie szczędzili słów i piętnowali takie zachowania w internecie. Podsuwali nawet pomysły, aby w obrębie nowych przystanków zainstalować monitoring. Władze miasta jednak zamontowania kamer, ze względów technicznych i finansowych, w planach nie mają. Mając natomiast na uwadze coraz częstsze akty wandalizmu zdecydowano o podjęciu nieco innych kroków.

- Straż Miejska w czasie patrolowania miasta do godz. 23:00 podejmuje wszelkie czynności mające na celu wyeliminowanie przypadków niszczenia mienia. Ponadto prezydent w najbliższym czasie wystąpi do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie o zwrócenie szczególnej uwagi na akty wandalizmu w obrębie przystanków autobusowych - informuje Biuro Prasowe UM Kutno.

Czy to rozwiąże problem? Co sądzicie o takim zajęciu się sprawą?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE