Znakomite wyniki judoków w Łodzi

Znakomite wyniki judoków w Łodzi - Zdjęcie główne

WydarzeniaWorek medali przywieźli z mistrzostw województwa łódzkiego kutnowscy judocy z klubu UKS Ippon MDK. W zawodach wzięło udział 10 zawodników i wszyscy zajęli miejsca na podium. Turniej odbył się w sobotę w hali sportowej przy ul Małachowskiego w Łodzi.

W imprezie rywalizowało ok. 100 zawodników z województwa łódzkiego, podzielonych na grupy wiekowe: dziecko, młodzik i junior młodszy oraz kategorie wagowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Katarzyna Bednarek, Weronika Kura, Mateusz Kura, Oliwia Medyńska i Natalia Stobińska. Drugie miejsce zajęli Cezary Kulesza, Jakub Szymański i Rafał Zduńczyk. Na trzecim stopniu uplasowali się Wojciech Piotrowski i Mateusz Szymański.

Klub przypomina o zapisach do grupy początkującej. – Judo jest sportem rozwijającym wszechstronnie ze względu na różnorodne formy treningu. Trening obejmuje ćwiczenia m.in. ogólnorozwojowe, gimnastyczne, akrobatyczne i siłowe. Judo rozwija u młodego człowieka wiele cech zarówno fizycznych jak i intelektualnych. Do udziału w treningach zapraszamy dzieci w wieku 7 – 10 lat, a więcej informacji można znaleźć w internecie: www.uksipponkutno.cba.pl – mówi Krzysztof Kaźmierczak, prezes klubu.