Reklama

Reklama

Znamy datę wyborów! Zagłosujemy w lokalach albo korespondencyjnie

Opublikowano: 3 czerwca 2020 08:58
Autor:

Znamy datę wyborów! Zagłosujemy w lokalach albo korespondencyjnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak, na dzisiejszym nocnym posiedzeniu Państwowa Komisja Wyborcza pozytywnie zaopiniowała kalendarz wyborczy. Z informacji PAP wynika, że kalendarz stanowi, że wybory odbędą się 28 czerwca.

Reklama

Według ustaleń - choć nieoficjalnych - Polskiej Agencji Prasowej, w piątek 5 czerwca minie termin na zawiadamianie PKW o utworzeniu komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta, a także o uczestnictwie w wyborach przez komitety wyborcze. Z kolei 10 czerwca minie termin na zgłaszanie do PKW kandydatów na prezydenta, a także ponowne zgłaszanie kandydatów przez pełnomocników wyborczych komitetów. Oznacza to, że do 10 czerwca komitety nowych kandydatów będą musiały złożyć wymagane 100 tys. podpisów poparcia. Do 12 czerwca pełnomocnicy wyborczy będą mogli zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, zaś obwodowe komisje wyborcze zostaną powołane przez komisarzy wyborczych do 15 czerwca.

Samo głosowanie odbędzie się metodą mieszaną - w lokalach wyborczych i korespondencyjnie. Wybory odbędą się 28 czerwca. Jednak do 26 czerwca ma być czas na zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, którzy rozpoczęli podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po 5 dniu przed dniem wyborów. Także do 26 czerwca wyborcy głosujący korespondencyjnie w kraju będą mieli czas na wrzucenie kopert zwrotnych do nadawczych skrzynek pocztowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • rok temu | ocena +4 / -4

  Ktoś

  Nareszcie, a swoją drogą ciekawe co teraz wymyśli ta głupia opozycja.

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Jan

  Myślę że paru ''panów'' z UM będzie konsekwentna i lokale wyborcze będzie daleko omijać, wszak pandemia trwa. Koperty też nie przestały być zabójcze.

 • rok temu | ocena +7 / -7

  Gox

  Mam pytanie: Dlaczego Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie jest zamknięty dla interesantów? Przecież wszystkie urzędy już od jakiegoś czasu otwarte dla petentów. Czy PUP to wyjątek ????