Reklama

Znamy wyniki kontroli w sklepie z upominkami! Sprzedawali narkotyki! [TV Kutno]

Opublikowano:
Autor:

Znamy wyniki kontroli w sklepie z upominkami! Sprzedawali narkotyki! [TV Kutno] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wyniki kontroli w sklepie z upominkami, która została przeprowadzona na początku czerwca, nie pozostawiają wątpliwości - produkty sprzedawane pod nazwami typu "podpałka" zawierały substancje zaliczane do narkotyków. Przed zmianą ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 1 lipca uważane były tylko za "środki zastępcze".

Jak informuje Państwowa Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna, w zabezpieczonych podczas kontroli substancjach wykryto UR-144, 3-MMC i pentedron.

- Produkty te zostały zabezpieczone i przekazane do ekspertyzy kryminalistycznej przeprowadzonej z opinii biegłego, która potwierdziła uzasadnione podejrzenia Inspekcji Sanitarnej, że wprowadzane do obrotu produkty są zakazane prawem na terytorium RP i stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi - czytamy w piśmie przesłanym przez sanepid.

Przypomnijmy, że po czerwcowej kontroli przeprowadzono dwie kolejne inspekcje w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje- bez dopalaczy". Podczas pierwszej nie znaleziono żadnych podejrzanych środków, drugą zaś uniemożliwił przedłużający się urlop w sklepie. Od początku lipca odnotowano 32 przypadki podejrzeń zatruć dopalaczami, w tym jeden przypadek ciężki wymagający hospitalizacji w Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE