Reklama

Znęcał się nad podopiecznymi, próbował oszukać Gminę Oporów. Odsiedzi 3 miesiące w areszcie

Opublikowano:
Autor:

Znęcał się nad podopiecznymi, próbował oszukać Gminę Oporów. Odsiedzi 3 miesiące w areszcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znęcał się nad swoimi podopiecznymi, część z nich naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Miał pomagać potrzebującym, a okazał się ich katem. Teraz wyszło na jaw, że przestępczy proceder Marka N. nie ominął regionu kutnowskiego. W piątek Sąd Rejonowy w Łodzi postanowił, że wobec mężczyzny zostanie zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Tym samym sąd przychylił się do wniosku prokuratury, która uznała, że jedynie izolacja jest w stanie zapewnić normalny tok prowadzonego postępowania. Śledczy zarzucają Markowi N. znęcanie się nad 19 podopiecznymi Domu Pomocy w Zgierzu.

- W szczególności za aresztowaniem przemawiała grożąca podejrzanemu surowa kara, zachodząca obawa matactwa oraz ukrywania się podejrzanego. Sąd podzielił zaprezentowaną argumentację i aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy – informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Śledczy zarzucają Markowi N. próbę wyłudzenia pieniędzy z Urzędu Gminy w Oporowie.

- Zarzucono mu przestępstwo, dotyczące usiłowania doprowadzenia Urzędu Gminy w Oporowie do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 700 złotych – mówi Krzysztof Kopania.

Mężczyźnie grozi w sumie 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest wyjątkowo obszerne, prokuratura będzie badała kolejne wątki.

Więcej na ten temat przeczytasz w czwartkowym wydaniu Gazety Lokalnej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE