Reklama

Reklama

Zniszczenia obok dworku w Leszczynku. To kolejny taki incydent w naszym regionie w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wandale ponownie dali o sobie znać. Tym razem (niestety) przypomnieli o sobie w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku. To kolejny podobny incydent w naszym regionie w ostatnich tygodniach.

Reklama

Dziś Centrum Kultury Gminy Kutno poinformowało, że pracownicy instytucji natknęli się na akt wandalizmu w obrębie wspomnianego zespołu dworko-parkowego.

Jak podali zniszczone zostało ogrodzenie. Poinformowano, że sprawca nie jest póki co znany.

Warto pamiętać, by jeśli jesteśmy świadkami tego, jak ktoś dokonuje niszczenia mienia, powinniśmy niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy. Oprócz tego policja korzysta z wygodnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tam także możemy zgłaszać miejsca zagrożone wandalizmem.

Pamiętajmy jednak, że Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Urząd Miasta w Kutnie podsumował szkody, jakie wandale wyrządzili ostatnio w Parku Wiosny Ludów. Zniszczeniu uległy znajdująca się tam publiczna toaleta oraz dwie ławki. 

Jak wylicza ratusz, szacunkowa wartość strat to prawie 10 tys. zł. Za naprawę toalety trzeba będzie zapłacić około 5,5 tys. zł, a za zakup nowych ławek około 4 tys. zł. 

- Tylko w pierwszych dniach 2023 roku wandale wyrządzili szkody w Parku Wiosny Ludów na prawie 10 000 złotych... Te pieniądze można było wykorzystać m.in. na posadzenie drzew, założenie nowych rabat z kwiatami czy doposażenie placów zabaw - zaznacza UM Kutno.

Również na początku stycznia o aktach wandalizmu informowała policja w Łęczycy, tym razem jednak sprawca na pewno nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

Mundurowi podali, że udało się zatrzymać, których pierwszych zniszczeń dokonywał 20-lat pod koniec września 2022 roku na terenie Łęczycy. Jednej nocy wybił szyby w trzech zaparkowanych osobówkach.

- W jednym z aut zniszczył dwie, a straty tylko w tym przypadku wyniosły ponad 4 tysiące złotych. Śledczy analizując zabrany materiał wpadli na trop przestępcy, którym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Rankiem 5 stycznia 2023 roku namierzyli i zatrzymali wandala - informuje asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Dodatkowo stróże prawa udowodnili mu, że to nie jedyne przestępstwo na jego koncie.

W okresie świąt Bożego Narodzenia zniszczył szyby okienne w dwóch rożnych lokalach użytkowych, a w jednym dodatkowo drzwi. Tych przestępstw również dopuścił się nocą, a podczas wszystkich do ich popełnienia używał pałki teleskopowej.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, miał to zrobić pod wpływem alkoholu. Podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów niszczenia mienia. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia - dodaje oficer prasowy łęczyckiej policji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy