Reklama

Zniszczono ogrodzenie cmentarza żydowskiego

Opublikowano:
Autor:

Zniszczono ogrodzenie cmentarza żydowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 30 kwietnia jeden z mieszkańców Kutna poinformował Urząd Miasta o uszkodzeniu ogrodzenia terenu byłego cmentarza żydowskiego przy ul. Sobieskiego. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej, który stwierdził, że parkan cmentarza został uszkodzony, a inwestor z pracami budowlanymi wyszedł poza wyznaczony teren. Przypomnijmy, że tego samego dnia na tymże placu budowy znaleziono ludzkie szczątki.

4 maja o zaistniałym fakcie Urząd Miasta Kutno poinformował również Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kutnie oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi Delegatura w Skierniewicach z prośbą o przeprowadzenie działań kontrolnych i wyjaśniających.

5 maja wizję lokalną przeprowadził pracownik Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy, Aleksander Schwarz, który spotkał się z zastępcą prezydenta miasta, Zbigniewem Wdowiakiem. Omówiono przebieg wydarzeń i możliwości dalszego działania. Z. Wdowiak zadeklarował nawiązanie współpracy ze Starostą Kutnowskim, któremu podlegają instytucje nadzoru budowlanego oraz sanitarno-epidemiologiczne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE