Reklama

Reklama

Znów smród nad miastem. Tym razem to na pewno nie...

Opublikowano: 31 października 2017 14:00
Autor:

Znów smród nad miastem. Tym razem to na pewno nie... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka dni temu mieszkańcy ul. Rejtana po raz kolejny zgłaszali nam problem nieprzyjemnego zapachu unoszącego się nad ich osiedlem. Ponownie łączyli go z dobrze nam znanym tematem odoru dochodzącego ze spółdzielni mleczarskiej, znajdującej się przy ul. Toruńskiej. Postanowiliśmy sprawdzić, czy smród po raz kolejny powrócił.

Reklama

Z Urzędu Miasta dowiadujemy się, że po wiosennych skargach mieszkańców, a także radnej miejskiej, Joanny Podemskiej, kutnowski magistrat postanowił rozprawić się z problemem raz na zawsze.

- 26 maja 2017 roku zostało wysłane pismo do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi z prośbą o dokonanie kontroli prawidłowości pracy urządzeń oczyszczających ścieki technologiczne SM Zorina Sp. z o.o. - informuje Biuro Prasowe UM Kutno.

W dniu 12 lipca 2017 roku do Urzędu Miasta Kutno wpłynęła odpowiedź WIOŚ, w której poinformowano o przeprowadzonej kontroli interwencyjnej w okresie od 13 czerwca do 4 lipca 2017 r. W dniu rozpoczęcia kontroli przeprowadzono oględziny, podczas których wykazano, że w zakładzie odbywa się produkcja, ponadto nie stwierdzono uciążliwości odorowych na terenie zakładu a także w najbliższym jego sąsiedztwie. Podczyszczalnia ścieków przemysłowych była eksploatowana, nie stwierdzono awarii urządzeń oczyszczających.

- W trakcie kontroli WIOŚ ustalono, że od czasu poprzedniej kontroli interwencyjnej (przeprowadzonej w sierpniu 2016 r.) Zakład podjął dalsze działania zmierzające do usprawnienia systemu antyodorowego w podczyszczalni ścieków tj. został włączony zbiornik uśredniający ścieki, podłączona została strumienica do napowietrzania ścieków, zamontowano odwadniacz oraz kosz na wkład węglowy. Ponadto wykonano prace montażowe na zbiorniku uśredniającym, związane z wymianą istniejącego sita oraz jego zabudowy obudową z płyt warstwowych - czytamy w piśmie z UM.

Uciążliwości odorowych nie stwierdzono także w dniu zakończenia kontroli, tj 4 lipca 2017 r. Z takiego zakończenia sprawy zadowolona jest radna, która od wielu miesięcy była głosem mieszkańców ul. Toruńskiej i osiedla Piaski i wielokrotnie interweniowała w sprawie przykrego zapachu u prezydenta i władz spółdzielni.

- Od tamtej pory faktycznie zapach nie jest odczuwalny, bardzo się cieszę, że udało się w końcu załatwić tę sprawę - komentuje radna Podemska.

Co było jednak powodem nieprzyjemnego zapachu, który znów czuli mieszkańcy? Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  adw

  Burzynski wie.....ile ma zer za to

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  ye-baka

  Radna Asia to jeszcze całkiem fajne cycki ma .

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  pito

  boczkają burza przeszła

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  icek

  Pani radna to bezradna

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Ab

  W razie czego to do mondi sa przyjecia

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  kefir

  Zaraz zamkną mleczarnie i będzie spokój a ludzie na bruk dzięki Pani radnej . Dziękujemy .

  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

   axcb

   I tak się ludzie sami zwalniają, bo kto będzie teraz tyrał za takie pieniądze.