Reklama

Żółto-niebiescy ze złotem

Opublikowano:
Autor:

Żółto-niebiescy ze złotem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zespół juniora młodszego Miejskiego Klubu Sportowego Stal Baseball i Softball Kutno udanie startował w finałowych zawodach o mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej.W zawodach organizowanych przez klub Demony Miejska Górka, pod patronatem Polskiego Związku Baseballu i Softballu i w prowadzonym przez Ministerstwo Sportu ogólnopolskim systemie punktacji sportu szkolnego, udział wzięło sześć zespołów, wyłonionych w strefowych eliminacjach z Żor, Wrocławia, Miejskiej Górki, Warszawy, Augustowa oraz Kutna.

Juniorzy Stali Kutno w grupie eliminacyjnej pokonali Gepardy Żory – 21 : 15 oraz Demony z Miejskiej Górki – 23 : 3. W półfinale Kutnianie wygrali z augustowskimi Krukami – 13 : 3 a w finale z KS Baseball Wrocław – 12 : 7 zdobywając tym samym złoty medal mistrzostw Polski oraz odpowiednią (niebagatelną) ilość punktów w ogólnopolskiej klasyfikacji sportu szkolnego poszczególnych województw, gmin, powiatów i klubów.

Ostateczna kolejność mistrzostw Polski:
1. MKS Stal BiS Kutno,.
2. KS Baseball Wrocław
3. BUKS Kruki Augustów,
4. TSB Demony Miejska,
5. WUKB Centaury Warszawa,
BUKS Gepardy Żory – niesklasyfikowane.

Kutnowski zespół grał w składzie: Kacper Cichowski, Dominik Gajdziński, Daniel Gajewski, Patryk Jańczak, Gracjan Jurkowski, Radosław Jóźwiak, Bartosz Kopczyński, Jakub Kopeć, Mateusz Kowalski, Adrian Krawczyk, Bartosz Maciejewski, Łukasz Siejka, Marcin Stasiak, rezerwowy – Miłosz Sobczak.

Trenerem głównym zespołu i twórcą jego sukcesu jest Andrzej Pietrzak, na co dzień nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 im Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Większość zawodników mistrzowskiej drużyny pierwsze lekcje baseballu pobierała w tej właśnie szkole a obecnie reprezentuje Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Staszica w Kutnie. W pracy trenerskiej Andrzeja Pietrzaka wspomagał - Sławomir Kryska również z SP 1 a kierownikiem drużyny był - Rafał Gajdziński.

Sukces kutnowskiego zespołu jest tym bardziej wartościowy, że wszyscy zawodnicy Stali są w wieku czternastu lat a więc w kategorii junior młodszy będą reprezentować nasze miasto również w roku przyszłym, jak mamy nadzieję – z podobnym rezultatem.

W półfinałach i finałach mistrzostw Polski nasz zespół rozegrał łącznie osiem spotkań – wszystkie przekonywująco wygrywając. To jedyny, jak na razie tytuł mistrza Polski w tej kategorii wieku dla Kutna w tym sezonie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE