Reklama

Żychlin: więcej przestępstw kryminalnych

Opublikowano:
Autor:

Żychlin: więcej przestępstw kryminalnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O bezpieczeństwo mieszkańców dba nie tylko komenda w Kutnie, bowiem na terenie powiatu kutnowskiego działają także dwa komisariaty w mniejszych miasteczkach - Krośniewicach i Żychlinie. Mundurowi z „grodu nad Słudwią” podsumowali właśnie miniony rok, który obfitował w większą liczbę przestępstw, jednak jeśli chodzi o wypadki czy ofiary śmiertelne można powiedzieć, że na drogach było spokojniej.

Komisariatowi Policji w Żychlinie podlegają trzy gminy: Żychlin, Bedlno i Oporów z łączną liczbą ok. 21 tys. mieszkańców. Tamtejsi mundurowi obsługują zdarzenia na drogach - prócz gminnych i powiatowych - takich jak m.in. DK-92, DW-573 i DW-583. Jak to przekłada się na liczbę interwencji? Czego najczęściej one dotyczyły w 2018 r.? Przejdźmy zatem do statystyk.

W ubiegłym roku wzrosła, nieznacznie, ale jednak, liczba przestępstw o charakterze kryminalnym. Z 139 w 2017 r. podniosła się do 145. Najwięcej odnotowano kradzieży - 25, zaś kradzieży z włamaniem 28. Funkcjonariusze prowadzili również więcej postępowań dotyczących przestępstw o charakterze gospodarczym. W 2018 roku na podległym terenie zaistniało takich 17, gdzie dla porównania w 2017 r. było ich 14.

Niestety zwiększyła się również przestępczość nieletnich. Na terenie działania KP w Żychlinie dopuścili się oni 17 czynów karalnych, czyli o 8 więcej niż w roku 2017. Najczęściej były to bójki i pobicia oraz uszkodzenia ciała, groźby karalne, znieważenie funkcjonariusza publicznego czy też znęcanie.

Były przestępstwa - były też zatrzymania. Policjanci Komisariatu Policji w Żychlinie wykonali ogółem 2374 8-godzinnych służb w ramach służb patrolowych i obchodowych. W trakcie ich zatrzymali ogółem 53 sprawców na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu (spadek o 3 sprawców w porównaniu do 2017 roku), przy czym na 53 sprawców blisko połowa, bo 22 z nich to nietrzeźwi kierujący pojazdami. Ponadto policjanci prewencji w 2018 roku wylegitymowali 3 135 osób, a także zatrzymali 45 osób poszukiwanych w celu doprowadzenia do Zakładów Karnych lub Aresztów Śledczych (odbycie kary pozbawienia wolności).

A jak sytuacja na drogach? Okazuje się, że nie było nad wyraz niebezpiecznie. W poszczególnych gminach wyglądało to następująco: w Żychlinie odnotowano 14 wypadków, 52 kolizje, a rannych było łącznie 15 osób. W Bedlnie zaś doszło do 13 wypadków, również 52 kolizji, poszkodowanych uczestników zdarzeń było 12, zaś ofiar śmiertelnych 4. Najmniej wypadków było na drogach gminy Oporów. Tam miały miejsce 4 wypadki, w których 3 osoby zostały poszkodowane, a jedna zginęła. Odnotowano także 20 kolizji. Reasumując - zdarzeń, rannych i ofiar śmiertelnych było mniej niż w 2017 r.

Mundurowi podejmowali ponadto działania związane z przemocą w rodzinie. W ramach czynności służbowych ściśle współpracują z Zespołami Interdyscyplinarnymi przy Urzędach Gmin w Żychlinie, Bedlnie i Oporowie a także Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej. Dzielnicowi KP w Żychlinie wykonują czynności związane z przemocą w rodzinie w ramach grup roboczych wskazanych wyżej zespołów a także tak jak pozostali funkcjonariusze prowadzą rozpoznanie w zakresie miejsc, gdzie może występować przemoc w rodzinie. Policjanci podejmują działania związane z przemocą w rodzinie określone w Ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i aktach wykonawczych wydanych na jej podstawie. Tamtejsi funkcjonariusze realizują wytyczne oraz procedury "Niebieskiej karty". W 2018 roku wszczęli 42 procedury „Niebieskiej Karty”, gdzie w porównaniu z 2017 roku było ich 40.

Działania policji w Żychlinie to także zabezpieczanie imprez, spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą itp. Cały raport z działalności KP w Żychlinie możecie przeczytać TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE