Reklama

Reklama

Żyjemy zdrowo i kolorowo

Opublikowano: pt, 27 mar 2015 09:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach zdrowo i kolorowo powitali wiosnę. W ramach programów profilaktycznych "Nie pal przy mnie, proszę" i "Trzymaj formę" przygotowano dla nich ciekawe zajęcia.Program edukacji antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę" realizowany jest w klasach I-III. Uczniowie tych klas uczestniczą w warsztatach na których poszerzają swoją wiedzę na temat zdrowia oraz uświadamiają sobie jak szkodliwe jest przebywanie w otoczeniu osób palących.

Reklama

W zajęciach tych pomaga im sympatyczna wiewiórka Wiki. To dla niej maluchy witając wiosnę wykonały plakaty o tematyce prozdrowotnej , nauczyły się piosenki oraz przygotowały zdrowe kanapki.

Uczniowie klas starszych również chętnie uczestniczyli w zajęciach. Aby należycie "trzymać formę" przygotowali zdrowe sałatki, oraz wykonali plakaty o tematyce profilaktycznej.

Wszyscy uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne o wiośnie i o szkodliwości palenia papierosów w ich otoczeniu. Każda klasa zaprezentowała również wiersz lub piosenkę o wiośnie.

Koordynatorem działań w programie "Nie pal przy mnie proszę" jest nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Lilla Siedlecka, nad całością czuwała nauczycielka przyrody oraz koordynator działań profilaktycznych Iwona Poznańska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)