Reklama

Reklama

Żywioł pokazał siłę. Prawie 50 uszkodzonych dachów w powiecie kutnowskim! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 29 lipca 2021 15:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To były niezwykle pracowite dni dla strażaków z powiatu kutnowskiego. W ciągu zaledwie kilku dni odnotowano ponad 270 alarmowych wyjazdów, które były konsekwencją załamania pogody. Najgorzej było w gminach Bedlno i Żychlin.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: [ZDJĘCIA] Roztrzaskany autokar, rannych kilkanaście osób: w jakim są stanie? Mamy komentarz policji

- W dniach od 9 do 20 lipca 2021 roku na terenie powiatu kutnowskiego odnotowano w sumie 271 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic - informuje mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie i dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno.

W usuwanie skutków silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu zaangażowane było zastępy z Państwowej Straży Pożarnej jak i zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu kutnowskiego.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w następujących gminach:

  • Bedlno – 75
  • Żychlin – 63
  • Kutno - 35
  • Dąbrowice 23
  • Strzelce – 21

 

Najwięcej zdarzeń było związanych z usuwaniem pojedynczych drzew i nadłamanych konarów – 206

- Uszkodzonych zostało 26 dachów na budynkach mieszkalnych i 21 dachów  na budynkach gospodarczych. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały w szczególności na demontażu uszkodzonych i  zagrażających elementów dachu oraz przykryciu uszkodzonych dachów plandekami - dowiadujemy się od oficera prasowe KP PSP w Kutnie.

12 zdarzeń dotyczyło zabezpieczania zerwanych linii energetycznych, a 6 zdarzeń związanych było z  wypompowywaniem wody z zalanych budynków.

Do kutnowskiego stanowiska kierowania wpływały dziesiątki zgłoszeń w ciągu godziny. Sytuacja spowodowała, że konieczne było wprowadzenia priorytetów działań. Jak informuje mł. bryg. M. Jagodziński:

- W pierwszej kolejności ratujące życie i zdrowie ludzi, następnie zabezpieczające mienie i udrażniające szlaki komunikacyjne.

Do usuwania skutków żywiołu zaangażowane były prawie wszystkie dostępne jednostki ochrony przeciwpożarowej. W jednostkach ratowniczo-gaśniczych PSP podniesiono stany osobowe, aby jak najefektywniej wykorzystać posiadany sprzęt ratowniczy.

CZYTAJ TAKŻE: Saper w centrum Kutna? Na trawniku znaleziono minę [WIDEO]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)