Rejestracja i logowanie

Co z oświetleniem w mieście? Radny PiS-u składa oficjalne zapytanie

Wydarzenia 14-01-2020 Autor: toza
7
Co z oświetleniem w mieście? Radny PiS-u składa oficjalne zapytanie

Wraca sprawa wymiany oświetlenia z sodowego na ledowe na kutnowskich ulicach. Wczoraj do Biura Rady Miasta wpłynęło zapytanie Bartosza Czechowskiego. Przypomnijmy - z zapowiedzi magistratu wynika, że prace nad tym zadaniem mają ruszyć jeszcze w tym roku.

– Mając na uwadze oczekiwaną od lat wymianę oświetlenia ulicznego w naszym mieście chciałbym zwrócić się z zapytaniem na jakim etapie jest procedowanie tej inwestycji? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych prac związanych z wymianą w.w oświetlenia? – pyta władze Kutna radny Bartosz Czechowski.

Przypomnijmy, że ta sprawa była poruszana w trakcie grudniowej konferencji prasowej władz miasta. Jak wówczas mówił wiceprezydent Jacek Boczkaja czynione są starania, by w tym roku roku oświetlenie z sodowego na ledowe zostało wymienione na większości ulic. Wszystko ma odbywać się w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Mamy do czynienia z dwoma ustawami. Pierwsza to o partnerstwie publiczno-prywatnym, a druga to prawo zamówień publicznych. Wydawałoby się, że te dwa obszary trochę są ze sobą sprzeczne, ale tak nie jest. Najpierw wybraliśmy – oczywiście zgodnie z prawem zamówień publicznych – konsultanta, który całe to postępowanie nam prowadzi. To wszystko wymaga całego szeregu analiz – podkreślał wiceprezydent Boczkaja.

Szczegółowo pisaliśmy o tym TUTAJ.

O odpowiedzi na zapytanie Bartosza Czechowskiego na pewno poinformujemy.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

A co dzieje się z oświetleniem nad Ochnia.Czy słupy oświetleniowe nie zagrażają zdrowiu i życiu np.dzieci się tam bawiących.Jedna z lamp się przewróciła ponieważ podstawa była zżarta przez rdzę.Najbardziej uszkodzone lampy zostały obwiązane od dołu folią?Czy ktoś zwrócił na uwagę?Nie mówiąc już o tym, że jak wandale zbili klosze w kwietniu to tak wiszą potłuczone resztki a jest styczeń.Ale jak to mówią najciemniej pod latarnia.

To będzie pole do popisu dla naczelnika wydziału inwestycji UM Kutno

Super pomysł takie oświetlenie zwłaszcza po zmiechrzu porządane

"Wszystko ma odbywać się w formule partnerstwa publiczno-prywatnego"- pytanie KTO i JAKIE INTERESY przy tej okazji załatwi? Energa, firmy telekomunikacyjne jakas firma prywatna? Jak to rozumieć????????Zapłacimy my wszyscy

Zwykły Kowalski o tym wie. Radzę radnym wziąć się za jakieś ambitniejsze przedsięwzięcie!

Jakie analizy to jest priorytetem na ulicach jest niebezpiecznie i ciemno jak w d. ..e

Brawo! Najlepsza inwestycja z możliwych, za dużo wypadków, ulice i chodniki są zbyt ciemne.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także