Rejestracja i logowanie

[FOTO] Pracują mimo wirusa. Zobacz zdjęcia z placu budowy!

Wydarzenia 25-03-2020 Autor: toza Foto: KROL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
46

Od dłuższego czasu tematem numer jeden jest koronawirus, przez co łatwo zapomnieć o tym, że w centrum Kutna trwają dwie wielkie inwestycje. Dziś zaglądamy na  jedną z nich.

Prace rewitalizacyjne w Pałacu Saskim trwają. Ich wykonawca - Przedsiębiorstwo Budowlane KROL Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Kłodawie - dzieli się z nami najnowszymi zdjęciami z placu budowy. Dzięki temu możemy przekonać się, że roboty idą pełną parą.

Przypomnijmy, że Pałac Saski zostanie połączony z Muzeum Regionalnym, i razem stworzą nowoczesny kompleks muzealny z pawilonem ekspozycyjnym, salą konferencyjną a nawet restauracją. Obiekt będzie oczywiście nawiązywał stylistyką do czasów saskich. Jego rewitalizacja została podzielona na trzy główne etapy: 

Zadanie I - działania polegające na remoncie, przebudowie, częściowej odbudowie i rozbudowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku Pałacu Saskiego, budowie łącznika wschodniego, zagospodarowaniu terenu oraz przyłączy sieciowych dla wszystkich obiektów objętych opracowaniem.

Zadanie II - zawierające prace związane z budynkiem Ratusza. Działania polegające na remoncie i przebudowie budynku.

Zadanie III - zawierające prace związane z obiektem nowoprojektowanym pawilonem ekspozycyjnym, łącznikiem północnym i łącznikiem podziemnym. Działanie polegające na budowie budynku Wozowni/pawilonu ekspozycyjnego wraz z łącznikiem północnym i łącznikiem podziemnym.

Koszt zadania to ponad 30,6 mln zł brutto.

komentarze (46)
Dodaj komentarz

Mam odczucie że tempo prac nie jest imponujące!

Budownictwo to też jak najbardziej forma sztuki. Szacunek dla przedstawicieli zawodu od młodego pokolenia!!!

Wyłania się, coś fajnego.Brawo.Podziękowania dla pracowników.

Dla ciebie tez medal nawet złotyi i wszystkiego czego twoja dusza zapragnie jak chcesz ją też pracuje i nie narzekam wiec o co ten żal ?????? medal przyznany

Na strefie firmy pracują.. Markety też... Inne małe sklepy także... Itd Itp INNI TEŻ PRACUJĄ MIMO WIRUSA WIĘC MEDAL TEŻ DLA NAS CZY TYLKO DLA BUDOWLAŃCÓW?

To ile ostatecznie UM Kutno będzie musiał dołożyć dodatkowo do tej inwestycji pod nazwą "Pałac Saski"??? Powiedzcie podatnikowi ile za te dodatkowe pieniądze można by inwestycji w mieście zrealizować!!

skoro ocena wojewodzka stwierdza o zawyzonym procencie przyjetych robot konserwatorskich !!! czyli zamiast 70% ma byc 30% ...i w zwiazku z tym cofnieto dotacje 10 mln zl ...to o tyle winna byc pomniejszona wartosc inwestycji !!! budowa nowego a rekonstrukcja starego sa wyceniane wdg innych nakladow kosztorysowych !!! ktos o tym nie chce pamietac !!!

Też jestem ciekaw. Kiedyś pojawił się artykuł, że nie dostaną na niego dofinansowania więc jak to w końcu jest?

Heh....a co w tym dziwnego że pracują? Przecież wirus to medialno-polityczna propaganda stworzona na potrzeby wyższych celów więc proszę trochę wyjrzec poza ekran tvpis i innych masońskich.

A tych 18 tyś zmarłych ludzi, to też propaganda?

Edziu zapraszam do Łodzi do Biegańskiego, albo do szpitala do Zgierza. Złapiesz za jaja wirusa albo on ciebie i ci przejdzie pisać takie wysrywy.

Wirusa za jaja trzyma minister zdrowia także możemy spać spokojnie

Szacunek dla panów budowlańców pozdro

ślicznie !!!!!!!!!!!

Bez komunistów, to nawet koronawirusa by na świecie nie było.

Super, pozdrawiam.

Tych 30 mln można było przeznaczyć na uratowanie kutnowskiego szpitala. Ch** z tym, że należy do innego samorządu, teraz zbliża sie tragedia społeczna i są rzeczy ważniejsze niż drewniany dworek czy betonowy plac. Wstrzymać takie bezsensowne inwestycje i całe pieniądze przeznaczyć na medycynę!

"Brak słów" pieniądze przeznaczyć na medycynę np. te które poszły na TVP (2 miliardy); te które idą co miesiąc na ochronę "zwykłego posła" Jarosława z Warszawy; te które w ramach premii i nagród rozdawane są ministrom (ale one się im należały); te które sa rozdawane aparatczykom Partyjnym, którzy bez kwalifikacji piastują ważne funkcje w spółkach Skarbu Państwa; te z programu 500+. Ten rząd juz sprawuje władzę 5 lat, a sła sytuacja w sł€żbie zdrowia się tylko pogłębiła. Nie należy się oglądać na samorządy lokalne, bo one nie są od ratowania służby zdrowia !!!

Na pewno by nie pomogło podarowanie kolejnych pieniędzy. To tak jak z pomocą dla ludzi z Afryki, dostają pomoc z zewnątrz więc tylko na nią czekają, nie starają się rozwiązywać swoich problemów bo po co skoro dostaną kolejną pomoc. Szpitale w Polsce funkcjonują i niektóre mają się całkiem dobrze. Wystarczy poczytać za czyich rządów szpital stoczył się na samo dno finansowe....

Wystarczy zlikwidować na 3 miesiące program 500+ i wszystkie szpitale w Polsce wychodzą z zadłużenia, no ale po co. Ważne by bombelek miał nowe markowe buciki z których wyrośnie za 2 miesiące.

Wystarczy nie dawać firmom 200 miliardów, a piniendze dać nauczycielom

Wystarczyło p r z e p i e p r z y c złodziei watowskich i zabrać gigantyczne emerytury ubekom , i wystarczyło na 500+.

Twój bachor = Twój problem. Nie stać Cię na bachora? Nie robisz. Idąc do sklepu z 50 zł w portfelu idziesz do kasy z koszykiem wypełnionym po brzegi? Już Wam się czkawką odbija branie socjali i płacenie wyższych podatków, akcyz, składek. Już narzekata na ceny w sklepach. I bardzo dobrze, jeszcze chwila i Wam zabiorą te pieniądze a ceny zostaną. Ubóstwo się szykuje, a będę pierwszym który Wam się w twarz zaśmieje. Patologia ruszy w końcu do roboty na swoje pasożyty

Też kiedyś byłeś czy byłaś bachorem i pasożytem jak można tak nazywać dzieci

Nie mam bachorow.

i ty w to wierzysz jak zlikwidują te 500+ ale ty ani inny urząd NIC nie zyska bo wyjdzie taki jeden z drugim i powiedzą PININDZY NIMA i finał a idąc twoją myślą to jak by o połowę zmniejszyć uposażenia naszych włodarzy to ile by dobrego z tego wyszło

Może tak zmniejszyć nagrody ministrom, ale przecież "te pieniądze się im po prostu należały" jak rzekła Beata SZ. Może tak tuż przed epidemią nie należało dawać 2 miliardów na telewizję, ale przecież propaganda ważniejsza od zdrowia obywateli. \a że ważniejsza i przynosi skutki pożądane dla obecnej władzy świadczy chociażby Twój wpis. Mózg już wyprany.

Tak jest, należało im się, i telewizji też.

Twój brak wykształcenia i poprawnej wypowiedzi tak w oczy kole że aż chce Ci sfinansować prywatne kształcenie. Podaj namiary, zostanę Twym sponsorem byś wyszedł jeszcze na ludzi.

Jak wszyscy tak się wykształcą i będą tacy wysublimowani jak np.ty ( powiedzmy) to kto będzie wykonywać najgorsze prace i zapierdzielac na takich jak ty?

To lepiej nie kształcić żeby miał kto zapierdzielać ???? Ciekawy sposób myślenia.

Oczywiście lepiej jest się wykształcić.Dobrze jest też zachować proporcje i szacunek do każdego, Dobrze jest też docenić fakt, że mogliśmy się kształcić, bo jak się okazuje nie każdy może, lub nie chce, dlatego też ma gorsze życie, ale to też jego sprawa.Wszyscy są potrzebni i dla każdego jest miejsce na świecie.A swoją drogą wyobraź sobie jak wyglądał by magister zamiatający ulicę?

Podobno żadna praca nie hańbi. Oczywiście nie każdy musi być magistrem, jeden nie chce się uczyć inny nie ma predyspozycji aby osiągnąć pewien stopień wykształcenia. Magister zamiatający ulice? czasami też tak bywa. Wielu magistrów z Polski pracowało na zmywaku na zachodzie, ale szkoda tego potencjału intelektualnego do takiej pracy.

A co wspólnego ma potencjał intelektualny z magistrem? Nie mylmy wykształcenia z inteligencją

Z tym gorszym życiem nie przesadzaj. Każdy lubi co innego, a apetyt rośnie w miarę jedzenia i punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy odnajduje się w czymś innym. W społeczeństwie wszyscy są potrzebni.

Ty. O ile podejmiesz pracę w końcu. Poczytaj co to zaimek osobowy, kmiocie bez szkoły podstawowej.

W nosie mam zaimki osobowe, gdy rozmawiam z takimi jak ty.

A i gwoli uzupełnienia, ja pracuję, oczywiście.

Z jednej strony zgadzam się z Tobą ale pomyśl, był przetarg, klepnięte, zerwanie umowy i odszkodowania też kosztują. Właściciel firmy budowlanej tez musi za cos zapłacić swoim pracownikom

Pieniądze z dofinansowań i innych takich rzeczy mają być przeznaczone na cel, na które zostały przekazane.. poza tym, na medycynę powinny być inne pieniądze, czemu teraz wszystko musi być od razu dawane na szpitale? Niestety, ale normalne życie musi się toczyć, pracownicy też muszą mieć za co żyć..

Lepiej te pieniądze daliby dla nauczycieli.

I co świński prowokatorze-ulżyło ci? Pojudziłeś sobie?

przeciez obecnie gdy dzieci siędzą w domu są zupełnie niepotrzebni

Nawet jak są w szkole to i tak nie ma z nich pożytku.

Ty szmato...

Nareszcie inny temat niż wirus!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także