Rejestracja i logowanie

Ksiądz odpowie przed sądem. Ranna kobieta trafiła do szpitala

Wydarzenia 10-12-2019 Autor: bnp
58
Ksiądz odpowie przed sądem. Ranna kobieta trafiła do szpitala

Nie mandatem karnym, a rozprawą sądową zakończy się dla kutnowskiego księdza sprawa wypadku, który spowodował w ubiegły weekend. W wyniku zdarzenia rozbite zostały dwa auta, a do szpitala trafiła poszkodowana kobieta.  

Do wypadku doszło w minioną niedzielę, tuż przed południem, na prostym odcinku ul. Raszewskiej. Brały w nim udział dwa samochody osobowe oraz piesza. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jak ustalili mundurowi, 82-letni kierowca citroena, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym prawidłowo audi, kierowanym przez mieszkankę powiatu kutnowskiego. Następnie audi uderzyło rykoszetem w przechodzącą obok pieszą, a citroen zniszczył ogrodzenie jednej z posesji.

Ranna kobieta została przewieziona do szpitala. Badania wykazały, że doznała obrażeń ciała powyżej dni 7. To wiąże się z poważnymi konsekwencjami wobec 82-letniego sprawcy zdarzenia, którym - jak się okazuje - jest kutnowski ksiądz. Sprawa została skierowana do sądu.

Jak mówi art. 177. kodeksu karnego, § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157. kk spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

komentarze (58)
Dodaj komentarz

Ksiądz to jak sędzia, spowiada, rozgrzesza, karę daje ma immunitet od Pana Boga. Przeprosić i nie wyciągać konsekwencji. P.S. z jaką prędkością poruszała się kobieta i jak to zrobiła że ksiądz w nią wjechał.

Podobno ktoś z kurii łowickiej telefonował do kutnowskiego szpitala sugerując, że jeżeli ulegnie znacznemu pogorszeniu stan zdrowia kobiety poszkodowanej w wyniku brawurowej jazdy emerytowanego księdza od Jana Chrzciciela - to biskup pomocniczy jest gotowy udzielić jej osobiście ostatniego namaszczenia - GRATIS.

bracie, siostro, jeśli jesteś jesteś bez winy, nie masz nic na sumieniu, "weż kamień i żuć w Niego". To co GO spotkało może spotkać każdego kierowcę , niezależnie od wieku. Współczuję Ci Ja-ie.

Widz co ty zacofany przedwojenny ciemniaku wygadujesz jak ma swoje lata to niech za kiero nie wsiada jest winny i pierdla go prawo równe dla wszystkich czy chłop spodnie nosi czy sukienkę

Rydzyk go ulaskawi

Ludzie dajcie spokój temu podciwemu księdzu każdemu może się zdarzyć. Powinni uciszyć sprawe nic nikomu się nie stało każdy ubezpieczony a ksiądz odprawił by msze za darmo i każdemu by wyszło na zdrowie. Człowiek ma swoje lata i napewno ta sytuacja go dobija. Wybaczcie mu jak on wam

O ile był trzeźwy no to spoko no bo wiek robi swoje , ale jak pod wpływem to do odpowiedzialności

Batman forever

ZOSTAWCIE KSIEDZA W SPOKOJU!! TO JEST SWIETY CZLOWIEK . ON NIC ZLEGO NIE ZROBIL TO BEZBOZNICY NAMOWILI SIE I WSZYSCY ZEGNALI WINE NA SKIEDZA. TO NIE ON JECHAL TYM SAMOCHODEM TYLKO MU UKRADLI LOBUZY. ON W TYM CZASIE MODLIL SIE W KOSCIELE . KSIADZ JEST WZOREM DO NASLADOWANIA. ZOSTAWCIE GO.

Nie wiedziałem że PISowska propaganda pójdzie aż tak daleko

a co ma do tego czy on jest ksiedzem czy nie .z artykułu wynika ze odpowie za spowodowanie wypadku wiec te komentarze są poprostu zbędne i trochę. żałosne wypadki są i będą powodowane przez różnych ludzi a nic nie wskazuje na to ażeby ten CZŁOWIEK unikał odpowiedzialności więc naskakiwanie a tego księdza jest nad wyraz.....faktem jest tylko to ze w tym wieku nie powinien prowadzić samochodu.

A CO PANIA TO INTERESUJE. NIECH PANI LEPIEJ POJDZIE POMODLIC ZA KSIEDZA A NIE BLUZNIC ZA NIEGO.

A Regina i Marian Koryccy to za życia już na wyrost okrzykneli księdza swietym . Ale świętym to on nie jest i nie będzie.

JAK PAN MOZE TAK BLUZNIC I GRZESZYC JAK PANU JEST NIE WSTYT TAK MOWIC NA KSIEDZA. TO SWIETY CZLOWIEK BOG GO WYBRAL NA KAPLANA A PAN TAK BLUZNI. RADZIMY PANU ISC DO KOS****KA I POMODLIC SIE I BLAGAC O WYBACZENIE KSIEDZA I BOHA ZA TAKIE SLOWA. A MY JUZ DOPILNUJEMY ZEBY PAN POMODLIL SIE ZA KSIEDZA.

Proszę się pomodlić nad słownikiem.

W 2008 na terenie Jana Chrzciciela była kawiarenka, byliśmy dzieciakami nie mieliśmy się gdzie podziać w zimę trochę tam hałasowalismy. Po godz. 20 przyszedł Dobrodzień z nożem i owczarkiem niemieckim na smyczy. W pewnym momencie zapytał "urżnąć wam jajca?" miał taki charakter, że ciężko było u niego rozróżnić żart od prawdy. No ale ksiądz przyszedł jednak z nożem

To nie jego pierwszy wypadek ,jeździ jak wariat od zawsze to było kwestią czasu jak komuś zrobi krzywdę. Powinni go wsadzić i powinien płacić kobiecie odszkodowanie. A ciemni ludzie i tak będą ich całować po rękach i dawać kasę. Kiedy to się skończy !?

Ludzie , ten człowiek powinien mieć zabrane

Tak powinien i to dużo wcześniej .

To chyba ksiądz Dobrodziej od Chrzciciela.

Zgadza się.

Dlaczego nie są zablokowane komentarze pod artykułem, tylko fala hejtu na księdza Przecież każdy z nas może kiedyś znaleźć w takiej sytuacji i co wtedy

I bardzo dobrze źe nie są zablokowane. Każdy powinien moc się wypowiedzieć.

oni robia co tylko chca i tak jeden drugiego wyspowiada i kara go ominie

Teraz już nie kupi drugiego identycznego auta w takim samym kolorze jak kiedyś ,żeby się owieczki nie dowiedziały jak się wydaje pieniądze za,,posługi".A kościół nadal nie otynkowany od wielu lat ,stale brakowało.

82 letni kierowca.....kto w ty wieku prowadzi auto......przecież on już nie widzi i nie słyszy........

Bozia go prowadzi

Ciekawe czy ma kwity na przewóz rzeczy i ADR.

Dobre Dzieje na tym padole łez się kończą a teraz trzeba stanąć w prawdzie przed swoim Panem - a pomocy z nikąd! Czas do domu spokojnej starości a nie urządzać jakieś czwartki!

Pisałem o kobiecie piesza to znawcy medrcy z Kutna i okolicy pisali ze bzdury piszę i widać jak tu można sugerować banda idiotow piszących bez najmniejszej wuadomosci byle pisać. Tylko propagande robicie. Ks. Winny powinien być ukarany i wszystko jechał bardzo szybko. Pozdrawiam mędrców z kutna i okolic

Nic nie rozumiemy z tego co piszesz

Wydaje mi się, że chcieli księdza upier...ć, bo drogę zamknęli na kilka godzin jakby tam przynajmniej wypadek śmiertelny był.

Jeżeli sprawca wypadku ma 82 lata, jest księdzem a zdarzenie miało miejsce na Raszewskiej - to jak nic emerytowany vice dziekan z parafii Jana Chrzciciela - ks. Dobrodziej jechał na swoje RANCZO DOBRODZIEJÓWKA. Dzięki opaczności - niebiosa zatrzymały go na ogrodzeniu i nie wpadł pod nadjeżdżający pociąg do Płocka.

A nieprawde piszecie bo postępowanie może zostać warunkowo umorzone

O moherowa Janina stanęła w obronie ksieźulka.

A kobieta skąd? Piesza czy kierowca drugiego auta jest poszkodowana?

Nareszcie zabiorą mu prawo jazdy, bo aż strach się było bać jak jechał.

Ciekawe jaka sąd panu księdzu wyznaczy pokutę

Dwa wina i kilo styropianu będzie musiał zjeść a na koniec pocałować misia w dup.

Tak mohery bronily kiecoka że niby niewinny a tu proszę odpowie przed sądem.

Aleś głupi zbok

Nieważne czy to ksiądz, policjant czy lekarz. Prawo jazdy powinno być odbierane automatycznie dziadkom z chwilą ukończenia przez nich 75 roku życia. Powyżej stanowią potężne zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego oraz pieszych. Czy ktoś z Was wyobraża sobie jakby mogło zakończyć się np. uderzenie Pana księdza w grupę dzieci stojących na przystanku w oczekiwaniu na autobus. Widząc zniszczenia samochodów - skończyłoby się zapewne wielką tragedią. I co by wtedy powiedzieli obrońcy Pana księdza ?

Starsze osoby powinny mieć częste badania czy nadają się do jazdy. Ale i tak o wiele większe ryzyko jest jeśli kierowca ma 18-20 lat, większość młodych powoduje nie stłuczki ale często poważne wypadki i co im wszystkim pozabierać prawo jazdy?

Ale ty jestes smiec i na pewno nie dozyjesz 75 aby ci zabrali prawko

A " głos rozsądku" to nigdy nie będzie miał 65+ czy 75+ będzie zdrowy i mieszkał z dziećmi żeby w razie potrzeby go woziły jak mu cofną prawko ze względu na wiek ???

To zycze Ci zebys po skonczeniu 75 lat musial wszedzie sie poruszac srodkami transportu lub liczyc na czyjąś pomoc, a nie kazdy taka mozliwosc ma

Nie raz jechał można by powiedzieć slalomem

Czyzy ks. Jan D. znów zaszalał na drodze swoją kolejną cytryną? Może warto by odebrać już temu człowiekowi prawo jazdy?

Na ciebie też kiedyś przyjdzie kolei...nie sądz,jak nie znasz okoliczności.

Który czcigodny

Nie twoja sprawa.

A co zamiotło by się pod dywan

Dobre Dzieje Kutna już wyjaśnił.

Który to ksiadz

Jeden chu. Który bo to wszystko jednakowe dziadostwo i tyle!

Z łąkoszyna

A co cię to obchodzi.

A czemu ma nie obchodzić?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także