Rejestracja i logowanie

Księżycowy krajobraz i brak ścieżki dla pieszych . "Ten teren nie spełnia podstawowych zasad bezpieczeństwa"

Wydarzenia 13-02-2020 Autor: bnp
15
Księżycowy krajobraz i brak ścieżki dla pieszych .

Popękane, zapadnięte płytki chodnikowe, parkingowy chaos, brak ścieżki dla pieszych - to mankamenty, które zdaniem Mariusza Sikory stanowią niebezpieczeństwo dla mieszkańców poruszających się na odcinku pomiędzy ul. Oporowską a Olimpijską. Radny miejski apeluje do prezydenta o zwrócenie się do właściciela wskazanego terenu w celu poprawy obecnej sytuacji. 

- W związku z licznymi sygnałami mieszkańców przemieszczających się na odcinku ul. Oporowskiej do ul. Olimpijskiej, zwracam się z prośbą o podjęcie działań zobowiązujących (zalecających) właściciela terenu położonego przed budynkiem Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół nr 1  im. Stanisława Staszica, do uporządkowania nawierzchni i wyznaczenia pasa pieszego. Ww teren nie spełnia podstawowych zasad bezpieczeństwa przemieszczających się tam ludzi. Po pierwsze, stan nawierzchni tzn. popękane, pozarywane płytki chodnikowe powodują: obawy mieszkańców o skręcenie kończyn dolnych, przewrócenie się itp., jak również brak możliwości przejścia na niektórych odcinkach po deszczu (duże kałuże) - interpeluje rajca. 

Mariusz Sikora dodaje, że teren ten nagminnie zastawiany jest pojazdami uczniów szkoły, w bardzo nieuporządkowany sposób, a poruszanie się po nim samochodami często zagraża bezpieczeństwu przechodniów, którzy nie mają wyznaczonego dla siebie terenu do poruszania się tamtędy.

Radny wnioskuje więc o przeprowadzenie remontu, bądź przekładki nawierzchni, wyznaczenie ciągu komunikacyjnego dla pieszych. 

Jak do tematu odniesie się włodarz naszego miasta? Do sprawy wrócimy.  

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Szkoła i chodnik istnieją tyle lat i dopiero teraz ktoś się zainteresował sprawą bez sensu? Aby zabłyszczeć chyba?

Jak już wypowiadamy się publicznie, róbmy to poprawnie: zabłysnąć, nie zabłyszczeć.

Czy ja dobrze słyszę? Czyżby własny dwór pana prezydenta się zbuntował i robi swojemu szefowi koło ''pióra''. Najbardziej boli jak to robią ludzie którzy bez Burzyńskiego byliby niczym i tzw swoi. Panie prezydencie parę żmij wyhodował pan na własnej piersi.

tam trzeba nowych nasadzeń, trawników, krzewów a nie kolejnych parkingów, na których "młodzież" pali, pije i szaleje w swych gruchotach, stwarzając niebezpieczeństwo dla ludzi. Wywalić te miejsca postojowe i zagospodarować (zazielenić) teren!

Typowe "p0lskie" myślenie. Dziś ponarzekam że za dużo miejsc i mało zieleni, jutro ponarzekam że za mało miejsc parkingowych. Emeryci, nadciągajcie

Zapraszamy na ulicę Filipowicza

A dokładny adres? To wpadniemy na kawkę, skoro zapraszasz

Ludzie ale Wy jesteście zawistni, ktoś tylko wspomni o innej dziurawej drodze to na wszelki wypadek trzeba dać minusa. Jak wam tak to przeszkadza to nie udzielajcie się w cale. Gdyby była taka możliwość to artykuł też byście zminusowali, tak dla zasady bo nie o waszym rejonie piszą?

A Ty co teraz robisz? Wypowiadasz się o innej drodze niż mowa w artykule. emoji oj zawistna istotko. Najpierw zacznij od siebie, później od innych. Skoro przeszkadza Ci artykuł o innej drodze niż Twoja to się nie wypowiadaj, bo po co? Nic to nie zmieni. Wiedziałeś że stawiasz dom na polu, nikt specjalnie dla Ciebie nie będzie drogi budowa bo masz takie widzimisię. Zawsze można było w bardziej cywilizowanym miejscu postawić, ktoś bronił? Pewnie tak, taniej kupić na polu bez uzbrojeń w media i drogi. Januszku oszczędności. Chciałeś taniej i po kosztach, to masz - nie płacz.

A czy ja neguję artykuł? Nawiązuję do księżycowego krajobrazu jakże pięknego i często spotykanego w naszym mieście. I tu napotykamy różnice, bowiem wcale przy ulicy Filipowicza ani innej w omawianym obszarze nie zamieszkuje. Mieszkam w domu z dostępem do wszystkich mediów, ba, nawet przy drodze asfaltowej. A Januszkiem możesz nazywać siebie a nie pierwszą lepsza osobę napotkaną w internecie której zdanie nie pokrywa się z Twoim. Nawet jeśli ludzie stawiają domy w miejscach bez infrastruktury podziemnej to co w tym złego?? Miasto musi się rozrastać, budynków przybywa. Twoim tokiem myślenia nie zasługują na nic?? nie da się ciągle budować na jednym kawałku ziemi. To nie gra na PC. Poza tym z tego co mi wiadomo W ulicy Filipowicza jest praktycznie wszystko, tj. Woda, instalacje sanitarne, energia, nawet ciepłociąg i światłowód...

Zdania nie zaczynamy od "A". Nikt Ci nie zarzuca że negujesz, więc sobie nie dodawaj czegoś wyssanego z palca. Zarzucasz innym że minusują gdy ktoś się wypowiada o innej drodze niż w artykule mimo że sam to robisz. Trudne do zrozumienia? Era komunikatora GG minęła, nie musisz stawiać dwóch znaków zapytania gdy pytasz, wiesz? Najpierw dba się o to co jest, gdy jest to utrzymane można myśleć o nowych rzeczach. Na ul. Filipowicza są jeszcze bodajże 2 czy 3 działki które będą w tym i przyszłym roku zagospodarowane. Po co budować nową drogę skoro sprzęt budowlany będzie je rozjeżdżał? Chyba tylko po to aby znów je remontować po 2-3 latach. Lubimy studnie bez dna? Najłatwiej za pieniądze podatnika, gorzej z własnych. Po co remontować np. główną ulicę po której porusza się kilka tysięcy osób dziennie skoro można postawić nową dla kilku domków? Idąc Twym tokiem myślenia to co istnieje to już pal licho, ważne aby pola i wsie rozbudowywać. Centrum niech się sypie, na co to komu. Bałbym się zajrzeć co siedzi w Twej głowie, serio. Smutne Twe życie skoro obraża Cię określenie Janusz. Dystansu trochę chłopie, bo zgnijesz w samotnym padole.

Mało realne do wykonania. Prowadząc chodnik wzdłuż ogrodzenia szkoły pozbawi się parking kilku miejsc parkingowych. Przesuwając je do środka "placu", utrudni się ruch dla wjeżdżających i wyjeżdżających z tzw. warsztatów/garażów. Jedynym sensownym krokiem będzie stworzenie chodnika na miejscu obecnego ogrodzenia szkoły. UM zamiast nawoływać/nakazywać poprawę stanu niech podejmie współpracę przy takim projekcie, o wiele lepiej to wygląda w oczach mieszkańców. Obecnie zapowiada się że będą przepychanki między szkołą a UM kto ma co robić i wykładać pieniądze.

Czas,… k..rew i złodziei. Piękny czas początku XXI wieku w Polsce. Możesz być szują i sku...elem, matkojebcą i mordercą , burdelowym tatką i komunistyczną świnią , damskim bokserem i pedofilem w sutannie –To wszystko jest mało istotnym dupcynglem jeśli jesteś NASZ , SWÓJ, PREZESOWSKI . Odwrócimy kota ogonem i będziesz świętym, a z twego wstydu ukręcimy ci aureolę. Głosuj jak ci każemy a my zagwarantujemy ci , że bycie ku... i złodziejem to w Pislandii przywilej i powód do dumy i chwały. Udowodnimy Tobie i wszystkim niedowiarkom że CZARNE JEST BIAŁE i ch..., że inni mówią inaczej. Udowodnimy ci ,że kasa nie śmierdzi nawet jak jest ukradziona. Pod warunkiem że jest przelewana na twoje konto . Udowodnimy ci że konformizm a wierność to to samo i że się opłaca. To nie są bluzgi ,… Ja, SUWEREN , po prostu wami władcami rzygam.

Wyraźnie świński ryju masz problemy emocjonalne a może i coś gorszego. Dla takich jest miejsce koło Gostynina.

W jakich godzinach można Cię tam odwiedzać?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także