Rejestracja i logowanie

Najnowszy raport i apel starosty: ‘’Wszystko zależy od nas, nie wychodźmy z domów bez potrzeby!’’

Wydarzenia 04-06-2020 Autor: toza
37
Najnowszy raport i apel starosty: ‘’Wszystko zależy od nas, nie wychodźmy z domów bez potrzeby!’’

Liczba zakażonych koronawirusem w powiecie kutnowskim nadal wynosi 30. Starostwo powiatowe podało najnowsze dane, a Daniel Kowalik kolejny raz apeluje do mieszkańców.

Poniżej raport z powiatu kutnowskiego, stan na godz. 13. W porównaniu z porannym raportem nic się nie zmieniło.

  • Kwarantanna i izolacja – 244
  • Pod nadzorem epidemiologicznym – 1
  • Hospitalizowanych – 5
  • Zarażonych – 30 (24 - miasto Kutno, 2 - gmina Kutno, 2 - gm. Krośniewice, 2 - gm. Strzelce)
  • Osoby wyleczone - 42 (30 - miasto Kutno, 7 - gmina Kutno, 3 - gm. Żychlin, 2 - gm. Krośniewice)
  • Zgony - 1 (72-latek, obciążony chorobami współistniejącymi, miasto Kutno)

- Szanowni Państwo, odnotowujemy rozluźnienie w stosowaniu się do środków bezpieczeństwa, co skutkuje dużym wzrostem osób, które w związku z epidemią koronawirusa trafiły na kwarantannę. Wzrasta też ilość osób zarażonych. W związku z powyższym prosimy Mieszkańców Powiatu Kutnowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że stabilna sytuacja epidemiologiczna zależy w ogromnej mierze od Naszej odpowiedzialności. Stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych. Zakrywajmy usta i nosy w miejscach publicznych. Korzystajmy z rękawiczek oraz środków dezynfekujących. Jeśli nie ma takiej konieczności , nie opuszczajmy domów – apeluje Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik

komentarze (37)
Dodaj komentarz

Dlaczego w Biedronkach w Kutnie pracownicy nie zakładają masek ? Zapraszamy odpowiednie służby odwołane do kontroli powołane do kontroli i zmószenie ich do respektowania nadanego nakazu

UWAGA UWAGA PANDEMIA NIE ZOSTAŁA ODWOŁANA W SKLEPACH SZALEŃSTWO !!! LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ CI KTÓRZY MÓWIĄ ŻE JUŻ PO WSZYSTKIM NIE MAJĄ RACJII JESTEŚMY TERAZ DOPIERO POWAŻNIE ZAGROŻENI WYJŻYJCIE PRZEZ OKNO RADIOWÓZ POD OKNEM OZNACZA ŻE KTOŚ MA KWARANTANNE A WIZYT RADIOWOZÓW CORAZ WIĘCEJ MUSICIE WYTRZYMAĆ UNIKAJCIE ROZMÓW BEZPOŚREDNICH NIE MUSISZ NIE WYCHODŹ UNIKAJ LUDZI ZWRACAJ UWAGĘ NA ZACHOWANIE INNYCH

Najlepsze jest to jak pozamykali Urzędy, bo ta sama Pani z nową fryzurką, paznokciami i kiecką zarazi się od petenta a nie od kosmetyczki czy fryzjera. Do spożywczego Ci urzędnicy tez chyba nie chodzą, albo może tam się nie zarazą tylko w pracy. Ludzie w prywatnych firmach muszą zasuwać do pracy a na państwowym urzędzie jest wymówka żeby siedzieć na pensji i się nie przemęczać. To jest dopiero pandemia!

Powiem tylko tyle że pracuję na państwowym urzędzie nawet 5 minut krócej nie pracowałam. Zapraszam następnym razem do mnie. Ciekawe czy będzie się podobać jak to napisane?? Nie przemęczać się. Nikt prywatnemu nie kazał pracować nudzić się nie udało???

W Krosniewicach _---targ !!! Bardzo dużo osób bez maseczek !!!

mendo jedna wynoś się stąd

I co tu ss robisz tu jest Polska i zawsze będzie esesmany pa pa na zachód droga wolna

Było w dziesiątkach zatrzymali kraj, jest w setkach... okrzyknęli sukces i ruszyli z kopyta... ciemny lud to kupił, uwierzył w sukces a teraz się zacznie... jazda bez trzymanki...

Ja mogę nie wychodzić , niech pan poseł da mi swoją pensję na życie ja napewno zostanę w domu a tak to niech się lepiej nie wydur... źenada z tych posł...w!!!

Wczoraj też trafił pan z covidem na sor, pozniej na parę godzin został przyjęty na oddział wew, jednak żeby nie było problemów pani doktor zadecydowała ze trzeba pana wywieźć do Zgierza, śmiech na sali...

Godz .18 Biedronka na Mickiewicza wiecej niz polowa ludzi bez maseczek ochrona wolnym krokiem spacerujaca przy kasach zadnej reakcji.Karac trzeba ludzi ignorujacych zakaz ale wpierwszej kolejnosci mandaty i to w najwyzszym wymiarze powinien dostac wlasciciel sklepu.

W Kauflandzie też bez maseczek. To jest właśnie Kutno.

Szkoda młodego chłopaka, który zmarł w kutnowskim szpitalu. Wielkie cierpienie dla rodziny i bliskich emoji

Panowie ze starostwa maja tendencje do zakładania za ciasnych marynarek . Macie zony , inne, kochanki. Lustra tez , weźcie sie ubierajcie w ubrania dobrane rozmiarowo, a nie dwa rozmiary za ciasne . Jak to wyglada .... :/

To co sie dzieje na rynku i gieldzie to dopiero masakra nikt tam nie przestrzega zadnych zasad tlum ludzi moze Starosta zajmie sie tez ta sytuacja bo jak dalej bedzie dzialalo targowisko to bedzie nie 30 a 300 zakażeń + 10 razy tyle osob na kwarantannie i wtedy nasze piekne Kutno zaslynie !!!!!!

Targ jest na świeżym powietrzu prostaku o co Ty walczysz? Na królewskiej w parkach są tłumy ludzi na Manhattanie spacerują cały czas . Trzeba być obiektywnym i nie pier... bez sensu . Rząd chce wyborów i pozwala na spacery, więc ludzie korzystają jak mogą. Każdy jest panem swojego życia nie chcesz nie wychodź ale nie udzielaj się bez potrzeby.

Ale on ma rację a Ty nie

To wg Ciebie wszystko powinno być zamknięte bo nigdzie nie są przestrzegane zasady, Rynek jest chociaż na świeżym powietrzu.

Jak zakażenie ma sie nie roznosic po oddzialach szpitala skoro personel pomocniczy niezachowuje środków bezpieczenstwa!!!! Panie które przynosza posilki czesto bez maseczek chodzą po calym szpitalu salowe również bez maseczek. Brak jest przestrzegania jakichkolwiek zasad bezpieczenstwa za chwile szpital caly będzie w kwarantannie a Kutnianie leczyć sie beda w Łodzi i wtedy dopiero bedzie masa zgonow spowodowanych oddaleniem placowki leczniczej.

Czemu cisza o kutnowskiej Policji

Bo PiS nie pozwala PiSać, a KCI chodzi już od dawna na pisiorskiej smyczy.

A dlaczego pracownicy komendy policji nie są objęci kwarantanną? Czy chcecie sytuacji jak w szkole pożarnictwa?Wszyscy wiedzą nikt nie mówi?

To napisz, bo nie wiem.

Zapytaj u źrodła.U Szumowskiego.On zawsze prawdę Ci powie hehe

Lepiej Tuska on ci powie zaraza przyszła to odejdzie ubezpieczone to PZU wypłaci odszkodowania pinindzy nima i niebedzie ludzie są niewazni

Prawda jest taka, że odnieśliśmy ogromny sukces w walce z koronawirusem, który jest dostrzegany przez wszystkich na całym świecie - powiedział w czwartek w Sejmie pan premier a tu pan starosta każe nam siedzieć w domu? No to jaka jest prawda...

Czy do twardego elektoratu kiedykolwiek dotrze, jak zakłamany jest pis?

Człowieku jeżeli mówisz że PIS jest zakłamany to jak nazwać KO???

Jesteście żałośni. Żadnej dociekliwości, żadnych pytań, tylko powtarzanie tego, co starostwo wam podsuwa. Tymczasem nad szpitalem nikt już nie panuje. Co się stało na oddziale I wewnętrznym? Dlaczego nie podłączono do respiratora człowieka z ostrą niewydolnością płuc, który się dusił, tylko czekano, aż umrze? Dlaczego pielęgniarki nie reagowały na dzwonek? Czy na oddziale był dyżurujący lekarz, czy tylko pielęgniarki?

Tym razem poważnie - dla tych którzy nie wierzą w epidemię , uważają że maski to samo zło i ten opis może stać się dla nich realnym doświadczeniem. Dla osób, które nie rozumieją, co to znaczy być na respiratorze – wentylacja płuc dla Covida-19 to bolesna intubacja rury do gardła i pozostawienie jej tam - dopóki będziesz mógł sam oddychać lub umrzesz. Nie możesz mówić, jeść ani robić nic naturalnego – to maszyna trzyma Cię przy życiu. Dyskomfort i ból, jaki odczuwasz z tego powodu oznacza, że personel musi Ci podawać środki uspokajające i leki przeciwbólowe, aby zapewnić tolerancję tych rur . Po 20 dniach od tego zabiegu tracisz 40 % masy mięśniowej i doznajesz urazu w jamie ustnej lub strunach głosowych, a także ewentualnych powikłań związanych z płucami lub sercem. To właśnie z tego powodu starzy lub już słabi ludzie nie mogą znieść tego leczenia i umierają. Wkładają Ci rurkę do brzucha, albo przez nos albo skórę na płynne jedzenie, pampersa wokół tyłka, aby odebrać biegunkę, następny worek do zbierania moczu i kroplówkę na płyny i leki. Rehabilitant przesuwa kończyny co dwie godziny, a Ty leżysz na materacu z krążącym lodowym płynie, aby pomóc zmniejszyć temperaturę z 40° stopniu. Wszystko to podczas gdy Twoi bliscy nie mogą nawet Cię odwiedzić ani nawet zobaczyć. Zostaniesz sam w pokoju ze swoją maszyną - nawet nie jesteś pewny czy jeszcze żyjesz . Ale niektórzy uważają, że noszenie maski jest niewygodne.......????

Ty człowieku nie rób paniki...cofnij się do szkoły i zastanów co wypisujesz.

Przerażające, ale dzięki. Na długo zapamiętam.

Chyba że ktoś taki przez pomyłkę trafi do szpitala w Kutnie zamiast do szpitala zakaźnego, to wtedy zdechnie nawet bez podłączenia do respiratora.

Wczoraj w jednym ze sklepów w Żychlinie kilka osób było bez maseczek. Czy sprzedawcy bądź kierownik sklepu nie może zwrócić uwagi takiej osobie?

Nie może, bo ten nakaz noszenia jest czynem, który nie ma ani prawnego ani logicznego uzasadnienia.

Pisiory powinni wprowadzić zakaz obsługi przy kasie bez maseczki lub zakrycia twarzy i nosa. Tak jak nieletnim nie można sprzedać gorzały...Proste ,ale nie dla nich.

Po co żebyś później narzekał że znów wprowadzają jakieś nakazy.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także