Rejestracja i logowanie

Nie mogą organizować imprez na zamku. Powodem jest...

Wydarzenia 10-06-2019 Autor: ez. Foto: archiwum
10
Nie mogą organizować imprez na zamku. Powodem jest...

Dożynki, festyny, imprezy z okazji dnia dziecka. Te i wiele innych wydarzeń na terenie gminy Oporów od dawien dawna organizowane były na terenie zamku. Niedawno uległo to jednak zmianie. Dlaczego samorząd nie może korzystać z tych terenów, tak jak było do tej pory? To wyjaśniają władze powiatu kutnowskiego.

Już w zeszłym roku przy okazji chociażby Dnia Dziecka czy dożynek, imprezy te musiały zostać zorganizowane w lokalizacji innej niż teren zamku w Oporowie - też było z festynem z okazji Dnia Dziecka. Niestety, jest to związane z toczącym się obecnie postępowaniem sądowym  mającym na celu uregulowanie kwestii własności zamku. Tak też sprawę tłumaczy starosta kutnowski Daniel Kowalik. Włodarz powiatu zapytany został przez radnego powiatowego Marka Drabika o powody, dla których gmina Oporów jako jednostka samorządowa nie może korzystać z parku wokół muzeum. Od Kowalika dowiadujemy się, że:

- W dniu 30 kwietnia br. do Zarządu Powiatu wpłynęło pismo od przewodniczącego rady gminy Oporów z prośbą o wyrażenie zgody na zorganizowanie na terenie parku znajdującego się przy zamku okolicznościowych uroczystości tj. dnia dziecka, dożynek czy festynu. Przedmiotowe pismo zostało przedstawione członkom Zarządu Powiatu na posiedzeniu w dniu 7 maja. Po konsultacji z Anną Majewską-Rau, dyrektor Muzeum-Zamek w Oporowie, ustalono, iż z uwagi na brak uregulowanej sytuacji prawnej i toczące się obecnie postępowanie sądowego dotyczące uregulowania kwestii sądowej własności nieruchomości nie jest możliwe w chwili obecnej wyrażenie zgody na użytkowanie przedmiotowej nieruchomości w sposób przedstawiony przez przewodniczącego rady gminy Oporów - Marcina Kraśkiewicza - wyjaśnia starosta.

Jak dodał Kowalik, władze gminy zostały powiadomione, że „istnieje możliwość korzystania z terenu parku w dniu 1 czerwca przez dzieci z okazji ich święta”.

komentarze (10)
Dodaj komentarz

Imprezy tego typu mogłyby odbywać sie na boisku szkolnym. Jest to bardzo fajny teren na którym jest dużo miejsca i pomieszczą sie wszystkie atrakcje. I co najważniejsze bezpieczne.

tak, tak, dziedzictwo narodowe pełne wron, pełne ptasich odchodów, nie mówiąc już o porządku w parku, trawnikach itp. uuuuuuuuu

Jestem mieszkanką tej gminy, mam 3 dzieci i uważam, że takie spotkania rodzinne są ważne. To nie w muzeum Wójt organizował te spotkania tylko w parku. Dlaczego ktoś pisze, że to pijackie imprezy ludzie przychodzą by miło spędzić czas. Bez tego parku Wójt też sobie daje radę. Do Wójta. Panie Wójcie nie ma się Pan czego wstydzić. Każdy grosz próbuje Pan zagospodarować tak by wykorzystać go dla dobra mieszkańców. Tylko jest grupa osób, która przez cały czas Pana obraża i poniża w swych wypowiedziach. Może najwyższy czas skorzystać z Kodeksu karnego art. 212 dot. zniesławiania. Nie zasługuje Pan na takie komentarze. Pozdrawiam.

Dokladnie. Pierwsze slysze zeby w jakims innym muzeum organizowano pijackie imprezy. To muzeum, imprezy niech sobie pracownicy robia w domu. Co niektorym zal, nie ma imprez , nie ma picia.

I bardzo dobrze, to nie prywatny folwark, tylko dziedzictwo narodowe.

No tak, przecież wójt nie jest z pisu.. Hahaha. Jakie bajki.

A jakie to ma znaczenie skąd jest,dlaczego dzielisz ludzi?

I bardzo dobrze. Muzeum to miejsce kultury a nie plac dla pijackich imprez

Polityczna hołota zawłaszczyła zamek! UJ z nimi!

Gmina Oporów chciałaby korzystać z zamku i parku za darmo i urządzać zakrapiane alkoholem huczne imprezy. Jak obserwuję od lat, gminne imprezy stały się co raz bardziej uciążliwe dla parku, ale i mają mocne zabarwienie propagandowo-polityczne szczególnie przed wyborami. Przemówienia posłów, członków zarządu województwa z PSL i innych działaczy na imprezie wiosną przed dwoma laty były mocno polityczne i uderzały w kościół, z którego właśnie delegacje PSL przyszły ze swoimi sztandarami. Poza tym zespół zamkowy w Oporowie to jeden z najcenniejszych w kraju i trzeba go chronić przed wszelkim ryzykiem zniszczenia, a gminne imprezy są imprezami masowymi i niosą za sobą różne niebezpieczeństwa. Pan wójt jest już bodajże trzecią kadencję w Oporowie i nie zapewnił gminie stosownego miejsca i zaplecza dla swoich imprez. Inne gminy nie mają ani zamku ani parku a jednak sobie radzą. Wstyd Panie wójcie!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także