Rejestracja i logowanie

Pożar w Kutnie przelał czarę goryczy? Główny Inspektor Ochrony Środowiska odwołany

Wydarzenia 29-07-2020 Autor: bnp
12
Pożar w Kutnie przelał czarę goryczy? Główny Inspektor Ochrony Środowiska odwołany

Paweł Ciećko nie będzie już pełnić funkcji Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Taką informację podał premier Mateusz Morawiecki, choć jak na razie szef rządu nie wyjaśnia przyczyn tej decyzji. Niemniej, tajemnicą poliszynela jest fakt, że Ciećko był mocno krytykowany za mnożące się pożary składowisk niebezpiecznych odpadów. Niewykluczone, że języczkiem u wagi mógł być sobotni pożar na kutnowskich Majdanach.

Tymczasowo obowiązki szefa GIOŚ przejął dotychczasowy zastępca, Marek Surmacz. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto na stałe zastąpi Pawła Ciećko.

W ciągu ostatnich miesięcy GIOŚ spotykał się z falą krytyki ze strony osób związanych ochroną środowiska (chodzi głównie o składowanie materiałów niebezpiecznych), choć sam Ciećko zapowiadał utworzenie policji środowiskowej. .

Przypomnijmy, że w minioną sobotę na Majdanach, gdzie składowane jest ponad 5 tys. ton niebezpiecznych odpadów, doszło do groźnego pożaru, który gasiło ponad 100 strażaków z kilku powiatów.

Paweł Ciećko pełnił funkcję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska od połowy 2018 roku.

 

komentarze (12)
Dodaj komentarz

Nadal nie wiadomo kto ma wyegzekwować likwidację składowiska ? Przecież to kpiny ! Decyzja została wydana i nikt tego nie kontroluje ? 

Mnie interesuje tylko jedna rzecz...dlaczego właściciele Ekordu nie oglądają świata przez kraty.... Przecież kilka paragrafów by się na nich znalazło. Kolejny pożar.. Władze czekają aż zakopią kasę zarobioną na utylizacji? Na razie zapewne przepisują majątek na najbliższą rodzinę.... Jednak żyjemy w trzecim świecie....

"Stop hejt"...wy panowie szlachta weź ie się za siebie najpierw bo fyba psuje się od głowy..jak będziecie dobrze rządzić to hejt sam znikanie , tymczasem pismaki w rurkach życzę wam sraczki przez trzy dni , braku papieru toaletowego i bieżacej wody

Nic z tym nie zrobią. Płotem ogrodzą żeby nikt nie widział ile tego jest. Ktoś wziął grube pieniądze żeby inni mieli spokój.

Burzynskiego za dupę..jakim prawem wydali pizwolenie na skladowanie niebezpiecznych odpadow w kutnie? Skąd sa te odpady?.przeciez to mafia kupuje przychylnosc wladz..

a jak główny inspektor miałby miałby powstrzymać ten pożar? to jakby zwalniać dyrektora firmy ochroniarskiej bo ktoś ukradł coś ze sklepu

Teraz kolej na lodzki WIOŚ i inne województwa.

I tak Czarunia jedną zapałką usunął ze stołka Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Aż strach pomyśleć ile zapałek zostało mu w paczce.....

Kto z włodarzy miasta i gminy pozwolił na to składowisko? To samo dotyczy lanieta! To nie jest sprawą ostatniej pięciolatki!

to nie ministra trzeba usunąć tylko odpady

Miejmy nadzieję, że to dopiero początek, że w końcu dojdzie do likwidacji tego składowiska.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także