Rejestracja i logowanie

Prezes miejskiej spółki odwołany. ''Utraciliśmy do niego zaufanie''

Wydarzenia 29-11-2019 Autor: ksz
24
Prezes miejskiej spółki odwołany. ''Utraciliśmy do niego zaufanie''

Wieloletni prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Witold Kamiński (na zdjęciu), został odwołany z funkcji. Rada nadzorcza "utraciła do niego zaufanie" i powołała już nowego szefa spółki.

O sprawie poinformował na dzisiejszej sesji Rady Miasta wiceprezydent Jacek Boczkaja.

- Wczoraj rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie odwołała Witolda Kamińskiego z funkcji prezesa zarządu - powiedział Boczkaja. - Informacja, jaką posiadam od rady nadzorczej jest taka, że decyzja była wynikiem braku współpracy prezesa z radą i utratą zaufania. Zgodnie z kodeksem spółek i ze statutem spółki to rada nadzorcza jest organem, który sprawuje nadzór bezpośredni nad spółką i w swoich kompetencjach ma również powoływanie i odwoływanie członków zarządu.

W miejsce Kamińskiego rada nadzorcza powołała dziś Pawła Kieszkowskiego, dotychczasowego dyrektora ds. technicznych w PWiK.

komentarze (24)
Dodaj komentarz

Decyzję o prywatyzacji czyli sprzedaży , nie podejmuje prezes zarządu , a Rada Miasta i wypisywanie takich bzdur świadczy tylko o kompletnej nie znajomości procesu prywatyzacji firm komunalnych a na dzień dzisiejszy i w tej kadencji Prezydenta nie ma takich planów . 

ciekawie mówi v-prezydent...zwalając na RN;formalnie to sie zgadza,ale o wszystkim decyduje właściciel to chyba dla wszystkich oczywista oczywistość.Ciekawe kiedy ,dlaczego i kto zdecydował...po 10 latach nagle stracic zaufanie?nie czekać na skwitowanie?może ktoś uwierzy....

Niech każdy sobie odpowie czy takie decyzje zapadają bez wcześniejszej aprobaty nadzoru właścicielskiego???

A co z prezesem który ma braki w wykształceniu i umoczyl nam koszykówkę

On z zawodu jest prezesem. Za tyle zasług to mu się należy.

Chyba w monopolowym

Tak dobry człowiek ... a tak został potraktowany. Żenada. Z dnia na dzień bez niczego

zal mi tych pracownikow nie wiedza co zrobili powolujac nowego prezesa

I już po spółce PWiK teraz to będzie prywatna firma nowego prezesa tzw. Prywatny folwark

Chyba rodzina Soprano się kończy.kluczem do zagadki jest pan który siedzi,i ubojnia która nagle powiększa oczyszczalnie.

A czy nie najwyższy czas przewietrzyć te tzw. rady nadzorcze?

Eeee tam zaufanie ,pewno o pinindze poszlo...

A ja myślę , że pracownicy Spółki trochę się obudzą i zaczną pracować w firmie jak w kapitalizmie , a nie jak dotychczas w socjaliźmie. czas zlikwidować przerosty zatrudnienia

Drżyjcie Panowie Prezesi zasiedziali na stołkach z ****mi nie do oderwania!!!!!

Szczególnie ci bez odpowiedniego wyksztalcenia.....

,,"Niektórzy z zawodu są prezesami "-ale ten człowiek jest najbardziej znanym opozycjonista w Kutnie bo w wieku12 lat znalazł ulotkę i od tej pory pierś zawsze wypieta po ordery .Więc za takie zasługi ma nie być preziem?

Czas przewietrzyć resztę spółek.i pogonić nieudaczników..Kiedy zmiany w MZK?

Szczera prawda... ekipa bez ... wspólczuję tym pracownikom..

Miejmy nadzieję że niedlugo bo już się zaczynają zwolnienia

co najmniej o 10 lat za późno

Najgorsze ze osobę którą powołano większość pracowników najchętniej by widziała po drugiej stronie ogrodzenia. Mam wrażenie że Ci którzy go powołali chyba ne bardzo wiedzą co własnie zrobili emoji Rok do dwóch i prywatyzacja SZKODA

Radzę zapoznać się z tym, co to „prywatyzacja spółki”, a nie pisać głupoty bez zastanowienia!

Co Ty wiesz o... prywatyzowaniu ????

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także