Rejestracja i logowanie

Śmieciowy problem na cmentarzu? „Wszystko do jednego kontenera, zero recyklingu!”

Wydarzenia 29-11-2019 Autor: toza Foto: poglądowe
3
Śmieciowy problem na cmentarzu? „Wszystko do jednego kontenera, zero recyklingu!”

Jeden kontener i – co za tym idzie – zero segregacji. Na ten problem związany z kutnowskim cmentarzem komunalnym zwróciła uwagę #zaRADNA Krysia, jak o sobie napisała Krystyna Tomczak.

- Drodzy mieszkańcy, mili znajomi! Na początku miesiąca, 1 i 2 listopada, odwiedziliśmy groby naszych bliskich na cmentarzu komunalnym w Kutnie. Właśnie w tym miejscu moją uwagę zwrócił fakt, że wszystkie śmieci trafiają do jednego kontenera - bez recyklingu i żadnego pomyślunku – napisała w mediach społecznościowych Krystyna Tomczak.

Dodała, że w związku z tym na wtorkowym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej zgłosiła projekt segregacji odpadów (plastik, szkło).

- W trosce o nasze środowisko, ale także o czystość cmentarza. Zaproponowałam, także wybudowanie kolumbarium, gdzie będzie można złożyć urny. Będzie to miejsce godnego pochówku. Serdeczności, #zaRADNA Krysia – zwraca się kutnian Krystyna Tomczak.

Dodajmy, że na cmentarzu w Kuczkowie niedawno pojawił się specjalny regał, dzięki któremu mniej zniczy ląduje w kontenerach na śmieci. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

fot. poglądowe

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Pani "Zaradna Krysia" nie zauważyła, że na ulicach Kut a stoją śmietnik, do których ludzie wrzucają z konieczności (a radni nic z tym nie ro ią) szkło, plastik, papier. Zero recyklingu????

na cmentarzy parafialnym tez brak segregacji , widac to szczegolnie p o1.11. - szkło, plastikowe donice wszystko laduje razem do smieci - az szkoda przy takich ilosciach odpadow , apapiez jest przeciez eko

Proponuje przy każdym cmentarnym śmietniku zrobić miejsce( jakieś półki) na znicze, ot taką zniczo dzielnie, przecież niektóre( prawie wszystkie) są takie piękne i można by było wykorzystywać je wielokrotnie.Ekologia w czystej postaci.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także