Rejestracja i logowanie

Świetna frekwencja, zero poważnych incydentów. Podsumowali Święto Róży

Wydarzenia 09-09-2019 Autor: toza
13

Dziś w Urzędzie Miasta Kutno zorganizowano konferencję prasową. W jej trakcie m.in. „na gorąco” podsumowano zakończone wczoraj Święto Róży.

W trakcie imprezy obyło się bez większych ekscesów. Jak mówił prezydent Zbigniew Burzyński, mundurowi odnotowywali w większości interwencje dotyczące zakłócania porządku czy picia alkoholu w miejscu publicznym.

- Nie było żadnych poważnych incydentów. Można powiedzieć, że wszystko odbyło się bez większych problemów i zdarzeń– mówił Zbigniew Burzyński.

- Od kilku lat standardem jest, że Święto Róży przebiega w miarę spokojnie – dodawał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.

Władze miasta zwracają również uwagę na te elementy imprezy, o których mówiono jeszcze przed Świętem Róży. Mianowicie – róże stały się tak samo ważnym elementem tego wydarzenia, jak koncerty, jarmark i zabawa. Wystawy florystyczne, konferencja różana czy Zielona Strefa Relaksu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, podobnie jak Plenerowe Targi Różane.

- Rozmawialiśmy z hodowcami. Róże sprzedawały się bardzo dobrze. Podkreślali, że to co przywieźli zostało sprzedane, a jeszcze niektórzy uzupełniali swoje zasoby – mówił Z. Wdowiak.

Szacuje się, że Kutnowski Dom Kultury i odbywające się tam wydarzenia ściśle związane z różami odwiedziło ok. 8 tys. osób. Pojawiły się zorganizowane grupy, z różnych miejscowości autokarami przyjeżdżały osoby zainteresowane tematyką różaną.

Zbigniew Wdowiak mówił, że frekwencja była bardzo duża we wszystkich miejscach, w których odbywały się wydarzenia w ramach 45. Święta Róży.

- Myślę, że tegoroczną edycję Święta Róży można uznać za udaną. Oby tak dalej – mówił Z. Wdowiak.

- W tym roku Kutnowski Dom Kultury był samodzielnym organizatorem imprezy. Bardzo dziękujemy dyrekcji i pracownikom KDK – dodał Zbigniew Burzyński.

Władze miasta podkreślały także rolę innych podmiotów które włączyły się w organizację wydarzenia.

Dodajmy, że możliwe, że w przyszłym roku kolejną areną imprezy będzie zmodernizowany pl. Wolności.

W trakcie dzisiejszej konferencji prezydentom towarzyszyła róża "Ola" hodowcy i producenta, Krzysztofa Kozaka. "Ola" wygrała konkurs publiczności na najpiękniejszą różę ogrodową.

komentarze (13)
Dodaj komentarz

Fajnie było....dobre żarełko....pierogi i mini pizza...tylko za dużo kartofla na kiju...ale co kto lubi. Piwerko boskie, fajna imprezka....dzięki Kutno

Frekfencja byla bardzo duza, to ja chyba bylem w alternatywnej rzeczywistosci, w rozmowie z jednym kramarzem uslyszalem, ze takiej bidy to on w Kutnie jeszcze nie widzial, to chyba najgorsze Swieto Rozy ostatnimi laty i raczej nie mozna tu wszystkiego zwalac na pogode, lepiej by to wygladalo jakby bylo bardziej scentralizowane, a nie troche tu troche tam i ci ludzie nie wiedzieli gdzie maja isc

W dup......trza było wleźć jak nie wiedziałeś radziu....Kutno w przebudowie a ty takie pierdoły gadasz...chyba nie tutejszy jesteś

Nigdy się nikomu nie dogodzi. Nie było remontu placu - fajnie bo udane Święto Róży bo był lunapark. Brak narzekania przez 3 dni. Później 362 dni narzekania że Miasto nic nie robi z remontem placu. W przyszłym roku wszystkie budy z tym samym co roku będziesz miał właśnie scentralizowane w tym miejscu. Poza tym ile można oglądać i kupować to samo? Z czasem wszystko się nudzi. Z 4 lata temu była fajna wysepka wzdłuż UM z ofertą rękodzieł. O milion razy lepsze rzeczy niż kolejne stragany z tandetą bazarową. Np. szczekające pieski w pudełku to były modne gdy 20 lat temu z dziećmi jeździłem nad morze ;-) Lecz pamiętaj Radosławie - nigdy nikomu nie da się w 100% dogodzić. ;-)

Niestety wg mnie jedno z najgorszych świąt róży od dawna dawien, miejmy nadzieję ,że w przyszłym roku będzie bardziej urozmaicony program a nie " w koło Macieju to samo", przez budowę rynku impreza wyglądała jak dożynki , zle( wg mnie oczywiście) ustawiona scena , kontrola przed wejsciem pod scenę prawie tak szczegółowa jak na lotniskach , lunapark niestety również bardzo słaby o cenach nawet nie będę komentował Plus natomiast za zieloną strefe odpoczynku na USC . podsumowująć najgorsze święto od lat szumny lunapark okazał się tandetą w porównaniu z wcześniejszymi latami , pogoda też nie rozpieszczała ceny gofrów i karuzel 2x droższe jak rok temu . zawiodłem się po całości i znów zyję nadzieją że za rok będzie dużoooo lepiej i atrakcyjniej i wróci klimat święta

500+ robi swoje......nie pobierasz to płać na innych buahahah i jeszcze narzekasz że drogo....spójrz na ceny w sklepach

Kilka lat temu lunapark obsługiwała firma przez Polaków określana jako Bracia Boos ( Gebrüder Boos ). Mają mniej atrakcji i z większym naciskiem na młodzież/osoby dorosłe. Firma stawia wysoki profesjonalizm co było widoczne właśnie we wcześniejszych latach. Niestety, w dobie pińcet plusa i masy bombelków ów firma nie miała możliwości zarobić tutaj. Stąd w ostatnich lataj jakiś Czeski lunapark był co pachniało wręcz latami 80. Później już tylko masowe Polskie lunaparki które nastawione są właśnie na małe dzieci a dla młodzieży i osób dorosłych prawie nic ciekawego nie było. Co do cen - z racji na pińcet plus i to że rodziców stać to ceny poszybowały w górę. To oczywiste. Więc to już nie wina ani miasta ani właściciela firmy - każdy chce zarobić, nie działa charytatywnie. Tracą tylko Ci którym nie przysługują socjale ;-) "diabelski młyn" który stał przy UM. No cóż, atrakcja oklepana tym bardziej że była to wersja 30m. Gdzie Gebrüder Boos obecnie posiadają 80m. Co robi kolosalną różnice. Szkoda że właśnie remont placu i słaba pogoda w połowie Święta Róży dość mocno tę imprezę zepsuło.

Gofry obrzydliwe...

Super swieto wiekszosc mieszkancow jest bardzo zadowolona tylko ten deszcz nam popsul swieto no i nie bylo gdzie sie schowac pred ta ulewa

To prawda ze jeden z policjantów był w pracy pod wpływem alkoholu ?

Jarosław Kaczyński.Czynski ciekawe skąd wiesz skoro byly tylko buraki i wiesniaki? Czyżbyś jednak był i dołączył do tego zacnego grona ? Najlepiej pisać komentarze w stylu cholera jak źle jak nie dobrze a chodzić w pierwszym rzedzie przez trzy dni . Nie śmieje się z ludzi którzy chodzą śmieje się z takich jak ty co gowno burze tworzą a pierwsi chleja i rozsiewaja patologie . 

Ciekawe czy Zbychu z Łasku był z badylami emoji

Dodaj komentarz Miało być Święto Róży - było nowośmieszne Święto Burzy. Festiwal chińskiej tandety, chlania, buractwa i wieśniactwa.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także