Rejestracja i logowanie

Tajemniczy Labirynt w Kutnie. Co nas czeka po wejściu?

Wydarzenia 21-10-2019 Autor: ksz
17
Tajemniczy Labirynt w Kutnie. Co nas czeka po wejściu?

Na słupach ogłoszeniowych w całym mieście pojawiły się plakaty reklamujące Labirynt - czyli "mocne przeżycie, które zapadnie na długi czas w twojej pamięci". Od dziś aż do piątku będzie można wziąć udział w "multimedialnej opowieści ukazującej wybory, których musimy dokonywać oraz ich konsekwencje". Co kryje się za tajemniczym Labiryntem?

"Labirynt" to objazdowa multimedialna instalacja (w Kutnie organizowana w Domu Seniora), do której można wejść, by przeżyć przygotowane przez twórców duchowe doświadczenia.

- To nowoczesna forma spektaklu, będąca połączeniem teatru i współczesnych technologii. Jest to niezwykłe miejsce, w którym czas zatrzymuje się na chwilę, a uczestnik może zastanowić się nad najważniejszymi pytaniami jakie człowiek stawia sobie w życiu. Przedstawienie składa się z jednego widza i jednego aktora - enigmatycznie opisują wydarzenie organizatorzy.

Uczestnicy wchodzą do labiryntu pojedynczo w odpowiednich odstępach czasu. Przed wejściem otrzymują : odtwarzacz mp­3, słuchawki i niewielki lampion. Przez 11 komnat labiryntu widza prowadzi głos słyszany w słuchawkach.

- Przedstawienie ma charakter interaktywny w związku z czym w poszczególnych komnatach na uczestników czekają zadania do wykonania, o których poinformuje głos w słuchawkach. Wszystkie komnaty są ze sobą powiązane i tworzą swoisty proces, przez który każdy z uczestników przechodzi indywidualnie. W połowie przedstawienie uczestnik ma możliwość decyzji kontynuacji zwiedzania lub opuszczenie labiryntu - można wyczytać na stronie projektu. - Labirynt zaprowadzi Cię w niezwykły świat, w którym poczujesz się: ważny, szanowany, kochany, oczekiwany, wyjątkowy, wolny, czysty, szczęśliwy.  Przechodząc z komnaty do komnaty bez towarzystwa innych widzów, sam będziesz tworzyć swoją historię. Wejdziesz tam z pustymi rękami, sam zadecydujesz o wyborze.

Od tych mistycznych przeżyć odcinają się niektóre środowiska chrześcijańskie.

- Podczas pogańskich inicjacji duchowych, uczestnicy zawsze otrzymują tajemne mantry, zaklęcia lub polecenia od swojego przewodnika duchowego, nim staną przed konkretnymi decyzjami duchowymi. W Labiryncie, uczestnik również otrzymuje (przez odtwarzacz.mp3) jakieś polecenia i słowa zachęty od nieznanego mu przewodnika duchowego i jest stawiany przed jakimiś propozycjami duchowymi z których może ewentualnie nie skorzystać. Czytamy też, że komnaty Labiryntu są ze sobą powiązane, czyli że jest to proces. Również mistyczny element niejawności oraz lampion - jako święty ogień, jest nieodłącznym elementem każdej inicjacji okultystycznej, podczas której wypowiadane są inwokacje do pogańskiego pana światła, czyli do biblijnego Lucyfera - pisze portal Chleb z Nieba.

Te zarzuty całkowicie odpierają organizatorzy.

- Znam ten artykuł i wychodzę z założenia, że każdy ma prawo do swojego zdania, jednak przed oceną trzeba najpierw poznać to, co się ocenia, a wiem, że człowiek, który napisał ten tekst nigdy nawet w naszym Labiryncie nie był - mówi Arkadiusz Sawera, koordynator projektu. - Kanwą i podłożem dla "Labiryntu" jest chrześcijaństwo, a jak się chce widzieć gdzieś szatana, to znajdzie się go nawet w takich sprawach.

Arkadiusz Sawera podkreśla także, że projekt dotyczy ludzkiej duchowości, jednak w uniwersalnym wymiarze.

- Naszym przesłaniem jest to, aby się na moment zatrzymać w życiu i zobaczyć, co jest naprawdę ważne. Przychodzą nie tylko osoby wierzące, ale i ateiści i każdy znajduje coś dla siebie, gdyż nie mówimy tutaj o religii. Dziesiątki tysięcy osób w całej Polsce przeszły przez "Labirynt" i 90 procent mówiło, że to było dla nich ważne przeżycie. Tu się nikomu nie dzieje nic złego - zapewnia Sawera.

Czym więc jest sam "Labirynt"?

- Nie można zdradzać za wiele, bo jedną z kluczowych spraw jest zaskoczenie. Na pewno każdy przeżywa go po swojemu, bo każdy ma inne przeżycia, a "Labirynt" skonstruowany jest bardzo uniwersalnie. Mieliśmy na przykład osoby, które chciały popełnić samobójstwo, a po przejściu jednej z komnat zrozumiały, że to błąd. Są też instytucje, które wykorzystują go jako część terapii. Naprawdę zachęcamy do wzięcia udziału - kończy Sawera.

"Labirynt" znajduje się w Centrum Seniora, przy ulicy Wyszyńskiego 11a. Można w nim wziąć udział aż do piątku, w godzinach 12:00 - 20:00. Czas przejścia: około 45 minut. Ze względu na specyficzny charakter (wejście co 10 minut), prowadzone są zapisy pod numerem 514 020 667.

komentarze (17)
Dodaj komentarz

Zielonoświątkowcy działają..

Ludzie Kochani . Idźcie sami i się przekonajcie . Ja byłam , przeżyłam i nie zgadzam się z tym artykułem. Uwierzcie mi lub nie , gdyby nie to , że nie mam możliwości być teraz w Kutnie bo mieszkam za granicą, to pierwszego dnia już pierwsza bym się zapisała. Nikt nikomu krzywdy tam nie robi . Podejmujecie sami własne decyzje. W połowie labiryntu masz komnate z której możesz wyjść, jeśli nie chcesz iść dalej . Dokonujesz wyboru , jak w życiu. A autorowi artykułu proponuje , żeby najpierw poszedł sam zobaczyć, A później napisał artykuł jeszcze raz . Pozdrawiam i zachęcam

Większość pisze o jakimś " bogu " a kto go widział znał - nikt !! to wymysł Osób które z tego czerpią korzyści jednak większa liczba Osób chce i musi w coś wierzyć i przy tym wzbogacać cwaniaczków w kieckach , a to już nie jest wiara tylko sekta !!

Będziesz świński ryju zdychał to ci się kościół i ci ''w kieckach '' przypomną i może się zlitują nad debilem a może i pochowają jak człowieka.

Prawdziwy Polak katolik pod pseudo Kris się odezwał... Wyspowiadasz się mam nadzieję z języka nienawiści którym plujesz. Nienawiść to grzech. Chociaż dla polskich katokiboli to norma.

Polazłeś pewnie do tych ''w kieckach'' do chrztu , komunii , ślubu i pewnie polezą twoi bliscy w sprawie pochówku. Chyba że chcesz inaczej. Masz okazję się określić. Co do języka to poczytaj swoje teksty ze zrozumieniem a może dojrzysz w nich ''język miłości'' ty podły wredny chamie.

Poprostu to co czytam to az slabo mi szkoda tylko ze kosciol i ksieza robia to o czym tu piszastworzyli sobie kult maryjny kult obrazow w mawiaja ludziam ze ksiadz odpuszcza winy za grzechy zmieniaja przykazania Boze itd itp. Trzeba wybrac idziesz albo nie a nie jako anonim na necie smarowac komus tylek ehh

Ludzie potrafią naprawdę dorobić ideologie do każdej zabawy . Mamy zdaje się wolną wole zatem kto che to idzie prawda ?

A może redaktor zechce się spotkać z tymi co przeszli labirynt lub z ty i co to organizują. A najlepiej sam niech przejdzie. A nie wkleić artykuł z jakiejś strony gdzie wsystko negują. Podczas tego labiryntu czytane jest Boże Słowo które każdy może odnieść do siebie.

Katolicy nie mam nic do Was , Lecz każdy człowiek ma prawo , Wierzyć w co tylko chce , a jak się okazuje zaściankowy katolicyzm RZĄDZI tak jak PIS hahaha

Dawniej o takich czubach jak ty mówili ''ślub pod płotem a wesele potem''. Polecam odwiedziny chorych w hospicjum. Ciekaw jestem czy miałbyś tak wielką podłą mordę gdybyś tam się znalazł jako pacjent lub ktoś z twoich bliskich.

Akurat labirynt nie ma nic wspólnego z katolicyzmem.

ktoś już był?jakas opinia?

Ja byłam bardzo dobre .warto przyjsc.saraj

Spalić ich na stosie

Jehowa Brothers and Sisters

Zabobony j*bane. Nadal wierzycie w diabłów, aniołów i różnych bożków? Nie wyrośliście jeszcze z tych klechd i baśni?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także