reklama

Tajemniczy Labirynt w Kutnie. Co nas czeka po wejściu?

Opublikowano:
Autor:

Tajemniczy Labirynt w Kutnie. Co nas czeka po wejściu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaNa słupach ogłoszeniowych w całym mieście pojawiły się plakaty reklamujące Labirynt - czyli "mocne przeżycie, które zapadnie na długi czas w twojej pamięci". Od dziś aż do piątku będzie można wziąć udział w "multimedialnej opowieści ukazującej wybory, których musimy dokonywać oraz ich konsekwencje". Co kryje się za tajemniczym Labiryntem?

"Labirynt" to objazdowa multimedialna instalacja (w Kutnie organizowana w Domu Seniora), do której można wejść, by przeżyć przygotowane przez twórców duchowe doświadczenia.

- To nowoczesna forma spektaklu, będąca połączeniem teatru i współczesnych technologii. Jest to niezwykłe miejsce, w którym czas zatrzymuje się na chwilę, a uczestnik może zastanowić się nad najważniejszymi pytaniami jakie człowiek stawia sobie w życiu. Przedstawienie składa się z jednego widza i jednego aktora - enigmatycznie opisują wydarzenie organizatorzy.

Uczestnicy wchodzą do labiryntu pojedynczo w odpowiednich odstępach czasu. Przed wejściem otrzymują : odtwarzacz mp­3, słuchawki i niewielki lampion. Przez 11 komnat labiryntu widza prowadzi głos słyszany w słuchawkach.

- Przedstawienie ma charakter interaktywny w związku z czym w poszczególnych komnatach na uczestników czekają zadania do wykonania, o których poinformuje głos w słuchawkach. Wszystkie komnaty są ze sobą powiązane i tworzą swoisty proces, przez który każdy z uczestników przechodzi indywidualnie. W połowie przedstawienie uczestnik ma możliwość decyzji kontynuacji zwiedzania lub opuszczenie labiryntu - można wyczytać na stronie projektu. - Labirynt zaprowadzi Cię w niezwykły świat, w którym poczujesz się: ważny, szanowany, kochany, oczekiwany, wyjątkowy, wolny, czysty, szczęśliwy. Przechodząc z komnaty do komnaty bez towarzystwa innych widzów, sam będziesz tworzyć swoją historię. Wejdziesz tam z pustymi rękami, sam zadecydujesz o wyborze.

Od tych mistycznych przeżyć odcinają się niektóre środowiska chrześcijańskie.

- Podczas pogańskich inicjacji duchowych, uczestnicy zawsze otrzymują tajemne mantry, zaklęcia lub polecenia od swojego przewodnika duchowego, nim staną przed konkretnymi decyzjami duchowymi. W Labiryncie, uczestnik również otrzymuje (przez odtwarzacz.mp3) jakieś polecenia i słowa zachęty od nieznanego mu przewodnika duchowego i jest stawiany przed jakimiś propozycjami duchowymi z których może ewentualnie nie skorzystać. Czytamy też, że komnaty Labiryntu są ze sobą powiązane, czyli że jest to proces. Również mistyczny element niejawności oraz lampion - jako święty ogień, jest nieodłącznym elementem każdej inicjacji okultystycznej, podczas której wypowiadane są inwokacje do pogańskiego pana światła, czyli do biblijnego Lucyfera - pisze portal Chleb z Nieba.

Te zarzuty całkowicie odpierają organizatorzy.

- Znam ten artykuł i wychodzę z założenia, że każdy ma prawo do swojego zdania, jednak przed oceną trzeba najpierw poznać to, co się ocenia, a wiem, że człowiek, który napisał ten tekst nigdy nawet w naszym Labiryncie nie był - mówi Arkadiusz Sawera, koordynator projektu. - Kanwą i podłożem dla "Labiryntu" jest chrześcijaństwo, a jak się chce widzieć gdzieś szatana, to znajdzie się go nawet w takich sprawach.

Arkadiusz Sawera podkreśla także, że projekt dotyczy ludzkiej duchowości, jednak w uniwersalnym wymiarze.

- Naszym przesłaniem jest to, aby się na moment zatrzymać w życiu i zobaczyć, co jest naprawdę ważne. Przychodzą nie tylko osoby wierzące, ale i ateiści i każdy znajduje coś dla siebie, gdyż nie mówimy tutaj o religii. Dziesiątki tysięcy osób w całej Polsce przeszły przez "Labirynt" i 90 procent mówiło, że to było dla nich ważne przeżycie. Tu się nikomu nie dzieje nic złego - zapewnia Sawera.

Czym więc jest sam "Labirynt"?

- Nie można zdradzać za wiele, bo jedną z kluczowych spraw jest zaskoczenie. Na pewno każdy przeżywa go po swojemu, bo każdy ma inne przeżycia, a "Labirynt" skonstruowany jest bardzo uniwersalnie. Mieliśmy na przykład osoby, które chciały popełnić samobójstwo, a po przejściu jednej z komnat zrozumiały, że to błąd. Są też instytucje, które wykorzystują go jako część terapii. Naprawdę zachęcamy do wzięcia udziału - kończy Sawera.

"Labirynt" znajduje się w Centrum Seniora, przy ulicy Wyszyńskiego 11a. Można w nim wziąć udział aż do piątku, w godzinach 12:00 - 20:00. Czas przejścia: około 45 minut. Ze względu na specyficzny charakter (wejście co 10 minut), prowadzone są zapisy pod numerem 514 020 667.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo