Rejestracja i logowanie

Z miasta róż do stolicy. Poseł z Kutna już nie z Kutna

Wydarzenia 19-04-2019 Autor: ksz
28
Z miasta róż do stolicy. Poseł z Kutna już nie z Kutna

Nerwówka związana z wyborami do Parlamentu Europejskiego właśnie się zaczyna. O północy we wtorek minął termin rejestracji list kandydatów. I nie zabrakło na niej niespodzianki związanej z naszym regionem.

Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski będzie ubiegał się o mandat strasburgsko-brukselski, co samo w sobie już jest warte odnotowania, jednak co ciekawsze - wystartuje nie z obejmującego Kutno okręgu łódzkiego, a z Warszawy i okolic. Znalazł się na drugim miejscu, tuż za wicemarszałkiem Sejmu Stanisławem Tyszką.

Przypomnijmy, że bieżąca kadencja parlamentarna jest jedyną w karierze Tomasza Rzymkowskiego. W wyborach w 2015 roku został wystawiony jako jedynka na liście Kukiz'15 w naszym okręgu i jako jedyny dostał się z niej do sejmu. Zdobył 11977 głosów, co przełożyło się na 3,24 proc. poparcia. Cały komitet uzyskał trzeci wynik, po Prawie i Sprawiedliwości oraz Platformie Obywatelskiej, z 8,92 proc. poparcia.

Wcześniej, w 2014 Rzymkowski bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego Kutna z ramienia Ruchu Narodowego. W 2015 został wybrany do rady politycznej tej partii. W 2016 przestał reprezentować RN i współtworzył stowarzyszenie Endecja, które jednak po niedługim czasie opuścił. Na początku 2017 wstąpił do Unii Polityki Realnej, a po kilku miesiącach został wiceprezesem tej partii.

komentarze (28)
Dodaj komentarz

Może by tak pytać kandydujących co się wydarzyło , że tak radykalnie zmienili poglądy. .Pan Rzymkowski zapewne był świadomym opinii, że pis jest partią antyeuropejską, przejście z Kukiz15 do pisu musi mieć jakiś powód. Czy panu Rzymkowskiemu zmieniło się poglądy w obliczu tego, że z Kukiz15 nikt nie chce współpracy? Rozpad Kukiz nieuchronny a szczury uciekają z tonącego okrętu. Niestety takich mamy po,ityków

kacei to stare wieści, do roboty wieśpisaki

Jak jest z Kutna to niech się zainteresuje problemami jakie są w Kutnie.

blla pis nic nie daje walą nas z naszych podatków . dlatego wache w lipcu bedziesz miał po 6 zl ,a śmietane po4.99 juz masz. ma dzieci TAK dawac ile wlezie ale nie kase a bony,bony i jeszcze raz bony . gospodarke rozpedza tak samo ale nie podbijało by cen w sklepach,a tak walą nas 2 razy raz z kasy zarobionej 2 z cen w sklepie .wat .wyzsze ceny wiekszy wat .

Co do inflacji, to ok poszła w górę. Ale za innego rządu, też już paliwo było po 6 zł a gaz po 3! Powiem tak, wydaje mi się też że ta bańka mydlana pęknie. Ale przez ten okres rządu PiS, poprawiło się zwykłym ludziom, a ukrucilo przedsiębiorca. Tylko ten rząd lekko niemial od początku, zawsze patrzono na wizerunek jeden niski tamten nieladny itd.

Obaj komentatorzy. Proszę pisać ze zrozumieniem i po polsku.

Za Tfuska "q... a paliwo to teraz może być już po 7złotych". POradzę Ci :tankuj zawsze za 50 złotych, nie kupuj śmietany jedz szczaw i mirabelki.

Skacze chłopina od partii do partii byleby zaistnieć i gdzieś się w końcu ulokować. W końcu sie udało ale do Brukseli to sie raczej gość nie dostanie bo z Kukiza nr 2 nie jest biorący. Facet nigdy nie wzbudzał mojego zaufania a teraz dodatkowo to zaufanie utracił bo jak sie nie startuje ze swojego Okręgu to dla mnie jest to świadectwo lęku przed ocena tych właśnie lokalnych wyborców. Żenujące. Nic mu to nie da ale jednoznacznie o nim świadczy.

Zawsze to bliżej koryta po co rozlewać po drodze do Kutna.

Ale chcę mi się kupę

Zdrowych wesołych Świąt Wielkanocnych,oby wszystkim udzieliła się šwiąteczna atmosfera.

Co komuchów obchodzą te święta? Dlaczego nie pracują, albo przynajmniej nie strajkują w Święta, tak jak nauczyciele?

Dla gościa to niby awans w karierze politycznej, ale mając na względzie na przykład partię rządzącą, start do parlamentu UE to degradacja polityczna, tam wysyłają tych, których chcą się pozbyć z polityki państwowej, patrz przykład niby prokuratora Zbigniewa Z.

Ciepłe posadki to mają urzędasy z Kutna i to już od 16 lat!!!!!

Gwarantuję Ci, że te "urzędasy z Kutna" nie nachapią się tyle ile taki "antysystemowy" europoseł emoji

Ogarnij się trochę i dopiero zabieraj głos. Jak widać co niektórzy, gotowi są startować nawet z innych regionów aby tylko dostać się do koryta

Proponuję, żeby pan poseł zrobił sobie ulotki wyborcze ze zdjęciem z ostatnich wojaży po Ukrainie.

Fajna ta fotka była!

Wielka Polska im się marzy, bo normalna już im nie wystarcza. A zatem żegnamy nadzieję kutnowskich nacjonalistów. Rozumiem, że po przegranych wyborach nie wraca Pan już do Kutna, tylko zamieszka Pan w Warszawie i okolicach, skoro postanowił Pan reprezentować tamten region?

Antysystemowcy z bożej łaski. Systemowa kasa nie śmierdzi, prawda? Zwłaszcza ta z Unii Europejskiej. Ale nad czym my się tutaj rozwodzimy, przecież Kukiz 15 już w zasadzie się nie liczy na scenie politycznej. Możecie sobie przybić piątkę z Nowoczesną. Niedługo z buzi pana Rzymkowskiego zniknie ten uśmieszek emoji

Cha cha cha! Prawdziwi Polacy tak maja że Bruksela im śmierdzi ale euro już nie...

Co mądrego zrobił dla Kutna?....Ciepła posadka...co on dla nas zrobi w tej Brukseli ?.Żenada Pisowska.Najważniejsze są stołki i KasaKasaKasa.

Ty a co zrobił tobie Tusk żenada platformy a teraz udając koalicję bo z tamtego syfu już się nic nie dało zrobić PiS to jest pierwszy rząd co zrobil coś dla ludu np dał 500 platforma mówiła że nie znajdą kasy potem jak wypaliło to zaraz też chcieli dawać tylko żeby dostać się do stolka kopacz sprawa smoleńska renczyla że wszystko przebiegło wzorowo że ciała nie mogły być zamienione po 2 latach zmienił się rząd i zostało sprawdzone jak kopacz dopełnila obowiązków efekt szczątki to chyba losowo były wkładane afera kamienic prezydent Warszawy i jej rodzina następny temat uchodźcy Tusk i jego elita wynegocjowali nam super warunki 10000 osób gratuluję 500 plus was boli dla polskich rodzin uchodźcy to Tez są zdrowi ludzie mogący pracować więc też powinni dostawać pieniądze za pracę a efekt jest taki że w obozach już policja nie reaguje bo się poprostu boją więc z dwojga złego wolę obecny rząd bo chociaż pierwszy raz coś zwykły obywatel dostał a obiecanki zaczynały się od kaniewskiego mieszkania Wałęsa za głos 500 zł czy coś w tym stylu licytacje na obiecuję się ale kto powiedział że trzeba spełnić a od pisu wymagacie nie wiadomo czego no i ten wspaniały Tusk zrobię wam zielona wyspę ale miał niefart i zostawił kryzys a uciekł do Brukseli ale tam też z nim na siłę się męczą

Bla, człowieku, ty masz chyba jakiś problem z pisaniem po polsku. Komunikacja na najwyższym poziomie. Nie dziwię się, że PiS znalazł drogę do twego serca emoji

Oooo taki inteligentny i błyskotliwy, specjalizujący się w sprawach PiS u nie ogarniasz. Dam tobie cenna radę, nie musisz tego czytać. Możesz, sobie suwakiem przelecic następny watek. Pozdrawiam

Co ma do tego PiS?

Mam szacunek dla ludzi jako takich, ale do tego co robią czy sobą reprezentują to już zupełnie inna sprawa. Kończ waść wstydu oszczędź.

hahahah antysytemowi ludzie z Kukiza, garną się na brukselską posadkę, Farsa panie i panowieemoji. A ci z PiS nienawidzący Europy emoji hahahhahaha. Ale was wieśniaki w butelkę nabijająemoji 500 wam rozum odbiera hahahah

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także