Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Joński otwiera biuro w Kutnie. Mówił o szpitalu i inwestycji za 30 milionów!

Wydarzenia 27-01-2020 Autor: toza
19

Dariusz Joński oficjalnie otworzył swoje biuro poselskie w Kutnie. Parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej mówił o poprawkach do budżetu państwa. Jedna z nich dotyczy inwestycji, na którą czeka wielu kutnowskich zmotoryzowanych.

Poseł Dariusz Joński, zgodnie ze swoimi zapowiedziami, chce systematycznie spotykać się z mieszkańcami ziemi kutnowskiej. Jego biuro poselskie w Kutnie znajduje się przy ul. Barlickiego 61.

- Uważam, że to dobre miejsce. Biuro znajduje się na parterze, więc będzie w pełni dostępne dla osób starszych. Dodatkowym plusem jest bliskość centrum miasta. Mam nadzieję, że będzie to miejsce spotkań do którego będę mógł zapraszać mieszkańców i rozmawiać z nimi przy kawie o sprawach najważniejszych dla Kutna, dla całego powiatu – mówił Dariusz Joński.

Zapowiadał, że dyżury będą odbywać się raz w miesiącu w różnych godzinach tak, żeby jego biuro było dostępne zarówno dla tych, którzy chcieliby je odwiedzić w godzinach porannych jak i dla tych, którzy mają na to więcej czasu w godzinach popołudniowych czy wczesnowieczornych. Dyżury i pełne informacje o nich mają być ogłaszane wcześniej.

Poseł dodał, że latem planuje opuszczać mury swojego biura i spotykać się z mieszkańcami na ul. Królewskiej.

Joński w trakcie dzisiejszego spotkania z mieszkańcami mówił również o swojej pracy parlamentarnej.

- Jestem przewodniczącym łódzkiego zespołu parlamentarzystów. Jest w nim 16 osób. Wysłaliśmy zaproszenie do parlamentarzystów PiS-u, mam nadzieję, że odpowiedzą na nie pozytywnie, to byłoby na pewno wsparcie. Wtedy byłyby wszystkie kluby parlamentarne – w tej chwili są trzy oraz senatorowie – mówił D. Joński.

Dodał, że w ostatnim tygodniu przygotowywano poprawki do budżetu na 2020 rok.

- Dotyczą z jednej strony bardzo – mówiąc kolokwialnie - „palącego” problemu, jakim jest nielegalne wysypisko odpadów w Zgierzu, ale też tych spraw infrastrukturalnych, jak zjazdy z autostrady zachodniej obwodnicy Łodzi – podkreślał Joński.

Mówił również o samym Kutnie. Poseł jest w stałym kontakcie z władzami miasta.

- Zastawialiśmy się jaką poprawkę warto złożyć do budżetu krajowego, która by objęła Kutno, a byłaby w gestii ministerstwa infrastruktury. Miasto zaproponowało, by złożyć poprawkę dot. kładki nad przejazdem kolejowym linii E20. Taka poprawka została złożona w kwocie 30 mln zł. Wiadomo, że miasto czy powiat nie posiadają takich środków – mówił poseł.

Kolejną kwestią jest modernizacja wiaduktów w ciągu ulic Warszawskie Przedmieście i Józefów oraz na ul. Troczewskiego. Dariusz Joński składał w tej sprawie interpelację, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Poseł zapowiedział, że w maju do Kutna przyjadą parlamentarzyści z całego regionu by rozmawiać o sprawach naszego miasta.

- Będę chciał namówić starostę, abyśmy porozmawiali na temat problemów finansowych szpitala. To nie jest problem tylko Kutna, kłopoty szpitali powiatowych omawialiśmy na ostatnim spotkaniu łódzkiego zespołu parlamentarnego z udziałem samorządowców. Starosta piotrkowski zwracał również uwagę na to, żebyśmy się tym zajęli, pomogli wypracować rozwiązania, które pozwolą szpitalom powiatowym wyjść z zadłużeń – wyjaśniał D. Joński.

Pod poprawkami do budżetu dot. Kutna podpisali się również parlamentarzyści z innych okręgów.

- Może ich to bezpośrednio nie dotyczy, ale to ma to takie znaczenie, że wywierana jest większa presja, kiedy podpisze się kilku parlamentarzystów, a nie jeden. Gdyby nie udało się przekonać większości sejmowej do poparcia tej poprawki, to jesteśmy po rozmowach z senatorami - gdzie opozycja ma większość – aby poprzeć tę poprawką dot. m.in. kładki nad przejazdem kolejowym – podkreślał Dariusz Joński.

Poseł chciałby również, aby na terenie naszego województwa otwarto hospicjum i by zmodernizowano Centrum Zdrowia Matki Polki.

komentarze (19)
Dodaj komentarz

a gdzie ten co go przyłapano na ruszaniu skórką?

James parówczak

Panie Dariuszu, pan uważa, żeby się nie przepracować.

Panie pośle, raz w miesiącu ?

O jeden raz za dużo.

Raz w miesiącu to trochę mało, chociaż zrozumiałe, że posłowie mają też inne obowiązki poza wizyta i w Kutnie. Ale czy biuro nie mogłoby być czynne częściej bez obecności Pana Posła? Gdyby ktoś chciał zgłosić jakąś sprawę, zapytać, podrzucić pomysł to gdzie ma pójść? Do biura PIS-u? ???? Czy nie warto zadbać o lepszy kontakt PO z mieszkańcami?

Kropek chyba pomylił PO z KO...niby tylko jedna literka a różnica duża np hyży rój..szkoda,że Joński nie przyjechał z Urbanem;no cóż ludzi zawsze można kiwać...i kupować

A może nie pomylił? Może chodziło właśnie o PO, którego siedziba jest tam, gdzie od dziś biuro posła Jońskiego? Nie zawsze warto zgadywać "co autor miał na myśli"...

I bardzo dobrze dotrzymał słowa

Miło powitać Anię na zdjęciu. Mam nadzieję Aniu, że wykorzystasz swoje możliwości, które posiadasz. Jestem twoją sympatyczka. Życzę powodzenia.

Panie, po co tak często odwiedzać to biuro które tu otworzysz? Jeden dzień w miesiącu ( zapewne 2-3h ) to aż nadto. Do emerytury kawałek, oszczędzaj Pan siły i się nie przemęczaj, bo później zamiast na egzotycznych wakacjach będzie trza w przychodniach wysiadywać

"Kładka nad przejazdem kolejowym" - co ty pi**dolisz, człowieku??!!

Kiedy Paulinka bibliotekarka otworzy biuro? Tyle razy zapowiadała że biuro będzie na Narutowicza, organizowała jakąś rekrutację, a co dalej?

Dlaczego bibliotekarka?

bo była bibliotekarką a potem urzędniczką - takie kadry wykrztałcone i oczytane ma polska lewica

Ty popatrz jakie wykształcenie i doświadczenie mają nasi włodarze w starostwie powiatowym.

Heh kadry lewicy.... Bibliotekarka powiadasz - to znaczy tyle, że skończyła studia, ze jest idealistką (przyznasz że ktoś kto idzie na bibliotekoznawstwo raczej nie wybiera zawodu dla forsy), znaczy tyle że że jest oczytana, przyznasz że czytanie książek jest bardziej wartościowe niż gry komputerowe. Pracowała tez w urzędzie miasta, czyli miała kontakt z procedurą administracyjną, z załatwianiem spraw, kontakt z petentem. Dla mnie ekstra. Ale kogoż to mamy na prawicy??? Jakie to mają wykształcenie? Drugi portal podal wykształcenie zarządu powiatu - jeden licencjat a reszta cieniutko, jakis technik, jakiś bez matury. No kurde orły. A posły - wygogluj sobie Matuszewskiego. Zobacz kto rządził KRUSem w Łęczycy, zobacz kto został obecnym dr szpitala w Łowiczu.

Coś mało zostało towarzyszy wKutnie .Wstydzą się czy co ?

Ale pisowców dużo wystarczy poczytać komentarze

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także