Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Wstęga przecięta, kutnowskie hospicjum oficjalnie otwarte!

Wydarzenia 12-06-2019 Autor: ez.
kliknij w zdjęcie aby obejrzeć na pełnym ekranie
komentarze (42)
Dodaj komentarz

Wspaniałe kobiety. Słów mi brak na to co robią dla tak chorych osób jak moja córka Malwina Sobczyk. Serdecznie dziękuję Pani Martusi Nadolskiej-wspaniała rehabilitantka. Cenna nasza Pani doktor-Katarzyna Falborska. Wspaniale ze nasze hospicjum się rozwinęło ????

Dzięki Kasi Kowalewskiej powstało hospicjum, najpierw domowe, teraz stacjonarne, trzeba o tym pamiętać i baaardzo Jej podziękować.

Hospicjum zajmuje się tylko chorymi na choroby nowotworowe? A chorzy na chorobę parkinsona lub alzheimera? To też choroby ciężkie i śmiertelne, a opieka nad tymi chorymi to dla rodziny koszmar - szczególnie w ostatnim stadium tych chorób. Czy nie warto byłoby pomyśleć o rozszerzeniu działalności hospicjum o opiekę nad tymi chorymi? A może samorząd miałby jaką propozycję?

Uwaga do osób krytykujących obecność księży. Na wstępie zaznaczę, że jestem zwolennikiem państwa świeckiego, denerwuje mnie obecność religii w szkołach, drażni mnie, że oficjalne uroczystości państwowe często na siłę wiązane są z ceremoniami religijnymi, a już zupełnie patrzeć nie mogę, gdy przedstawiciele władzy podczas tych oficjalnych uroczystości państwowych (czy w każdej sytuacji, gdy występują oficjalnie) klękają przed urzędnikami kościoła, ale... No właśnie, hospicjum to akurat miejsce, w którym obecność duchownych jest jak najbardziej na miejscu. Pacjenci hospicjum (przynajmniej znaczna część) tego potrzebują i tyle, to nie podlega dyskusji. Znaczna część Polaków wierzy w Boga, spora grupa uznaje księży za reprezentantów tego Boga na ziemi. Ja tej wiary nie podzielam i jej nie rozumiem, ale tym ludziom jest ona potrzebna, szczególnie w ostatnich chwilach życia. Skrajnym brakiem empatii byłoby pozbawianie ich tego w tym właśnie miejscu. Żenujące są akcje "kropidłowe" podczas otwierania np. marketów z elektroniką (a były takie sytuacje), czy podczas zakupu nowych pojazdów przez Policję. Ale akurat w tym przypadku uważam, że hejt należy sobie odpuścić, przede wszystkim ze względu na osoby, które w hospicjum spędzą ostatnie dni życia.

Duchowni, jak piszesz: reprezentanci Boga na ziemi, nie powinni czerpać korzyści materialnych związanych z pracą w hospicjum. Z miłości do ludzi powinni pracować tam społecznie, a nie zatrudniać kapelana za pieniądze podatników!!!

Podatnik, masz rację, ale dla większości ludzi, którzy spędzą w tym hospicjum ostatnie dni swojego życia, nie będzie to miało żadnego znaczenia. Naprawdę.

Masz rację "Świeckie państwo". Nasze nieświeckie państwo jest tak wielką dojną krową dla kleru, że jedna pensja kapelana, czy nawet zapewne niemała opłata kropidłowa to pikuś.

Lepiej aby to była dojna krowa dla kleru, niż kamieni kupa dla mafii, np.watowskich,paliwowych,itd.,itp.

To prawda, nasze nieświeckie państwo było i jest "dojną krową" dla Kościoła Katolickiego i liczę, że to się możliwie szybko zmieni. Ale niezależnie od tego, uważam, że czasem warto przesunąć punkt podporu, aby pochylić się nad człowiekiem, którego zaraz już nie będzie.

tym, którzy oburzają się(słusznie) na uroczystość pokropku umknęło coś ważniejszego. otóż w obsłudze będzie kapelan, jak rozumiem na etacie- tak jak wszędzie w polsce. to jest dopiero koszt obciążający funkcjonowanie. czy konieczny?

A te cioty w sukienkach po co tam?

Ty jesteś ciota bo obrażasz anonimowo

Po to, żeby jad się w tobie gotował.

Szkoda że nie ma tam drzew. Dzisiaj szczególnie by się przydały w te upały...

A kto to ta Pietrusinska?

Jeszcze nie wiesz?ona jest z pisu i trzeba ją nienawidzić.

Po co ci klechy- po to żeby zgarnąć odpowiednią działkę. Oni są wszędzie na każdym otwarciu np. szkoły, mostu, zakładu itp, za darmo tam nie przychodzą .Oto wielka tajemnica wiary- złoto,euro i dolary.

I bardzo dobrze, że są. Przynajmniej, w przeciwieństwie do ciebie, wnoszą coś konstruktywnego.

Raczej wynoszą...

Co roku oddaję 1% podatku na kutnowskie hospicjum. Cieszę się że w końcu powstał budynek gdzie chorzy będą mieli opiekę na miejscu. Podziwiam ludzi, którzy pracują w takich miejscach.

Podziekowania dla wszstkich ktorzy to zorganizowali tylko po co znowu ksieza przecież to nie ich zasluga wstydu nie mają

W przeciwieństwie do ciebie mają, bo nie wypisują bzdur na KCI.

Gratulacje.To dzielo nas wszystkich a zwłaszcza Pani Kasi Kowalewskiej i obecnego zarzadu. Dlatego przykre jest oglądanie pisowskich geb i wysokopostawionego kleru, którzy tylko się lansowac potrafią i podpisać pod czyjeś dzieło..Ci zasłużeni zas skromnie, z boczku.

Nie znasz i nie wiesz co to jest błogosławieństwo!!!.

"Kto nienawidzi,już przegrał"

Czy te diabły w sukienkach wszędzie muszą być, na pewno za darmo tam nie święcą, pod stołem coś wezmą i to bez rachunku.

Diabeł to chyba w tobie siedzi skoro ich obecność cię irytuje.

Wszystko pięknie oprócz widniejącego na zdjęciach biskupa łowickiego, który przenosił księży pedofili z parafii do parafii.

Skąd wiesz?nie powtarzaj głupot,ploty to paskudna rzecz.

mówili o tym w tvpis

Jako mieszkanka,dziekuję wszystkim zaangażowanym osobom w powstanie i prowadzenie hospicjum,to bardzo ważne i potrzebne,nigdy nie wiemy czy nie przyjdzie nam korzystać z takiej instytucji.Szacunek dla wszystkich panstwa.

Mieszkanko, a ja już zacząłem się martwić że w tym mieście nie ma normalnych , przepraszam i chylę czoła przed Tobą. Pozdrawiam

Dziękuję za uznanie, również pozdrawiam.

Znowu ksindze... Czy jakby ich nie było to inaczej by otworzyli? Czy to oni finansowali, że to otwierają?? To już patologia że są na każdym otwarciu czegokolwiek...

Kazdy idiota uważa się za normalnego.Człowiek normalny zastanawia sie nad tym.

WIDZĘ NA ZDJĘCIU p. PIEL. MAGDĘ -JEST WSPANIAŁĄ ODDANĄ PRACY i PACJENTOM OSOBĄ. POZDRAWIAM BARDZO SERDECZNIE.

Znowu pani Pietrusiak...

Pani Pietrusiak,fajna,równa babka.

Do wszystkiego ! Jak się nie wstydzi!

Wstydzić to się pani powinna, zaten wpis.

A biskup Dziuba ukrywający księży pedofili znowu wizytuje Kutno? Masakra!!!

I bardzo dobrze,cieszę się.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...