Rejestracja i logowanie

Z Kutna do Kutna. Maciej Kaźmierczak w bibliotece

Kultura 28-10-2019 Autor: ksz, info: MiPBP Foto: MiPBP
1

W piątkowy wieczór czytelnicy mogli przenieść się w świat fantastyki stworzony przez Macieja Kaźmierczaka. Autor zbioru opowiadań „Zwierzyna”, „Polowania na kaczki” oraz ostatnio wydanej powieści „Wszechmocny” opowiadał o swojej literackiej drodze.

Maciej Kaźmierczak jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, obecnie studiuje filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Publikował w licznych magazynach poświęconych fantastyce. W jego wcześniejszej prozie czytelnik ma do czynienia ze skomplikowanymi światami przedstawionymi i niemal filmowym sposobem narracji. Autor powiedział, że lubi, kiedy czytelnik wikła się w narracyjnym gąszczu i przedziera się przez zawikłaną fabułę. Przez długi czas fascynowała go fantastyka zwierzęca, jednak ostatnia powieść odchodzi od tego nurtu. Co ciekawe, książka „Wszechmocny” powstała jeszcze w czasie nauki Kaźmierczaka w liceum. W książce znajdziemy także miejsca charakterystyczne dla topografii Kutna. Jak powiedział autor, teraz chce się skupić na realizmie i odpocząć od surrealistycznego i mrocznego świata fantastyki. Jak zawsze był czas na pytania oraz indywidualna rozmowę i wspólne zdjęcia.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

no wyjątkowy publicysta, nie ma co

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także