Rejestracja i logowanie

Lekkomyślność na targowicy? Urząd apeluje o zasłanianie ust i nosa

Wydarzenia 25-09-2020 Autor: toza Foto: archiwum/poglądowe.
27
Lekkomyślność na targowicy? Urząd apeluje o zasłanianie ust i nosa

Urząd Miasta w Kutnie wydał komunikat dot. bezpieczeństwa sanitarnego. Ma to związek z obserwacjami z których wynika, że na Targowicy w Kutnie, przy ul. Narutowicza nr 35 w trakcie odbywającego się handlu we wtorki, piątki i soboty zarówno handlujący, jak i kupujący nie stosują się do zasad reżimu sanitarnego w związku z panującą w Polsce pandemią koronawirusa. W związku z tym magistrat apeluje, by przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.

- W związku z powyższym apelujemy do wszystkich osób odwiedzających kutnowskie targowisko, aby przestrzegali obowiązku zakrywania ust i nosa, w sytuacji, gdy nie możemy zachować dystansu 1,5 metra od innych osób - podkreśla UM Kutno.

Urząd przypomina, że obowiązek zakrywania ust i nosa w określonych przestrzeniach zamkniętych, czy też otwartych jest uregulowany w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii , które zostało wydane na podstawie regulacji prawnych zawartych w Ustawie z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

- Jednocześnie informujemy, że za nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, min. poprzez niezakrywanie ust i nosa można zostać ukaranym mandatem w wysokości do 500 złotych, czy też za brak maseczki w określonym miejscu, w drodze decyzji administracyjnej może być wymierzona kara pieniężna w wysokości od 5.000 złotych do 10.000 złotych. Pamiętajmy – zakrywanie ust nosa chroni każdego z nas! - zwraca się UM do mieszkańców.

fot. archiwum/poglądowe

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Targowica to mały pikuś. To co odp...la służba zdrowia to jest numer wołający o pomstę do nieba. Mam na myśli przychodnie i oszustwa zwane teleporadamy. Pierwszy problem to dodzwonienie się do przychodni. Mnie zajęło to ok 3 godz przy 23-ej próbie. Zostałem zapisany i umówiony na konkretny dzień i godzinę. To jednak był pic na wodę bo tego dnia i o tej godzinie ogólnodostępny telefon przychodni był zablokowany i kontakt z doktorkiem udało się uzyskać po przeszło godzinie. Samą teleporadę określę krótko - dziadostwo , świństwo i bezczelne wyłudzanie kasy z NFZ-u. Druga sprawa to modne ale ocierające się o prokuraturę wystawianie obskurnych kartonów do wrzucania wszelkiej korespondencji między pacjentem a przychodnią. Często są tam zapotrzebowania na leki albo wyniki badań z danymi osobowymi pacjentów. Nikt tego nie pilnuje i nie kontroluje. To tylko mały przekrój podłości uprawianej przez lekarzy rodzinnych i prywatne przychodnie a wszystko pod płaszczykiem dobra pacjentów.

Mieszkam w powiecie kutnowskie od urodzenia. Nie spotkałem nigdy osoby która wierzy w magiczną moc maseczki????. Natomiast spotkałem mnóstwo osób które nie znają prawa i pomimo tego że nie muszą nosić maseczki zakładają ją że strachu. Śmiać mi się chce z tych którzy piszą że mandat lub maseczka uchronią przed grypą.

Wiesiek okradasz jeszcze społem...

Gdzie można jeszcze kupić gacie, bo mam dziurawe???.

POdefila to poznać nawet w masce.

Niektóre gęby trzeba zakryć byle czym

Jak właściciel-zarządzajacy targowiska pare razy dostanie kare to obsluga zacznie pilnować ludzi

To co właściciel targowiska ma chodzić za tobą z maseczka nawet widząc w autobusach ludzie nie zasłaniają twarzy . poczekajcie. Kilka miesięcy wiara w covida wam wróci tylko obawiam się że dla wielu osób będzie za pozno

ales ty inteligenty sam pies to z innych chcesz psa zrobic ogarnij sie wirosie

racja pozamykali sie za szybami nie chodza w maskach a innym karza a do biedronki na zakupy chodza idiotyzm

Magistrat to niech pilnuje reżimu sanitarnego u swoich pracowników

skąd to zdjęcie to nie na targu w Kutnie

Zdjęcie targowicy z Kutna tylko z kwietnia . 

To właśnie jest na targu w Kutnie arsen. Ujęcia czasem bywają mylące emoji , ale zabawa w zgadywanie fajna. Jak wrzucają kadrowane fotki z wypadków, to czasem bywa dość trudne zlokalizowanie miejsca w przestrzeni miasta emoji

Umiesz czytać ze zrozumieniem? ZDJĘCIE POGLĄDOWE. Coś w tym jest że prawie 70% głosujących na obecnych rządzących to osoby z wykształceniem podstawowym.

POnad 86 % patologii w więzieniach i aresztach głosowało na minioną słuszną władzę.

bredzisz człeku

I prawidłowo. Nie nosić masek bo to jest niezgodne z Konstytucją. Kto wierzy, że maska zatrzyma koronawirusa ten jest idiotą.

Sam wielki Ł. Szumowski wyśmiał redaktora w radio RMF FM mówiąc że maseczki nic nie dają, a godzinę później w orędziu do narodu nakazał noszenia emoji Gdy na cały kraj 20 osób było zakażonych, zamknięto zakłady pracy, zakazano wyjścia na ulicy młodym by pracowali na gospodarkę i podatki, pozwolono emerytom hasać. Dziś gdy przekroczyliśmy 1500 zakażeń na dobę, rząd ma wszystko w 4-literkach, śmieje się wprost obywatelowi i zamiast działać to kłócą się między sobą kto za kogo ma stołek przejmować. Jednym największym zagrożeniem w tej całej pandemii są ludzie - ludzie którzy mają czelność decydować o losie innych. Ci ludzie nie potrafią sami zadbać o siebie, a jeszcze podejmują decyzję za tych którzy tworzą ten kraj, czyli PODATNIKÓW.

Bo pisuari wolno , im wszystko wolno, a ciwmny lud to kupi.

Ale to było przed wyborami, a teraz niech się dzieje wola nieba

Do ,,Dziękuje, dobranoc". Żadnych zakażeń wcale nie było i nadal nie ma.

Debliek z Ciebie

Żeby wierzyć w jakiekolwiek działanie maseczek trzeba mieć fajne IQ. Takie nie za duże.

Mam gdzieś przepisy najwięcej moherow łazi bez masek śledczą się dychaja i kochają nawet gęby nie zatkna

przestać kur.....wa prosić, przyjechać i przyejeba.........ć mandatem tumannm

Mandatem który zostanie unieważniony przez sąd - nie dość że Państwo nie zarobi na mandacie to jeszcze pokryje koszta rozprawy. Tak się marnuje pieniążki, jak na socjalach.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także