Reklama

Reklama

Kasprowicz Szkołą Dialogu. Uczniowie zostali wyróżnieni już po raz drugi

Opublikowano: pon, 4 kwi 2022 17:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie uzyskało tytuł Szkoły Dialogu. W ostatniej edycji programu wzięło udział 28 szkół z całej Polski. Klasa III d, która uczestniczyła w nim jesienią 2021 roku zdobyła wyróżnienie w kategorii ,,Zaangażowanie w działanie" za ,,szeroką promocję działań w mediach społecznościowych i lokalnej prasie".

Reklama

Program Szkoła Dialogu realizowany jest od 2008 roku, a uczniowie Kasprowicza już po raz drugi zostali w nim wyróżnieni (poprzednio w 2011 roku). 

Dzięki realizacji projektu uczniowie poznali historię kutnowskich Żydów oraz postać Szaloma Asza, urodzonego w Kutnie klasyka literatury żydowskiej i podzielili się swoją wiedzą z rówieśnikami, organizując wycieczkę ,,Z Szalomem Aszem przez Kutno".

W ramach podsumowania Szkoły Dialogu uczniowie wzięli udział w wirtualnej grze, podczas której mogli poznać projekty innych szkół i dobrze się bawić, gdyż motywem przewodnim rozgrywki było radosne święto Purim. Uczestnicy otrzymali upominki od Forum Dialogu, organizatora programu. Dodatkową nagrodą będzie nieodpłatne zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Szkolnym opiekunem projektu była Anna Ambroziak.

Info: II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy