Szkolenie to było odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska pieczy zastępczej na systematyczne pogłębianie wiedzy na temat pracy z dziećmi wymagającymi wzmożonego wsparcia z uwagi na przebyte kryzysy oraz chęć zwiększania ich kompetencji opiekuńczo-wychowawczych oraz umiejętności komunikacji międzypokoleniowej.
Szkolenie dotyczyło przede wszystkim pracy z dzieckiem będącym w kryzysie emocjonalnym. Poruszana problematyka dotyczyła dzieci w różnym wieku, ale głównie w okresie adolescencji. Prowadząca zwracała uwagę na objawy, które towarzyszą kryzysowi. Dała również wskazówki dotyczące dobrej, skutecznej komunikacji, jak rozmawiać z dzieckiem i gdzie szukać pomocy specjalistycznej, jeżeli sytuacja tego wymaga.
Szkolenie " Kryzys emocjonalny dziecka lub nastolatka - jak rozpoznać , jak reagować" przeprowadziła Pani Lucyna Kicińska - absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, specjalność wychowanie resocjalizujące. Ukończyła pierwszy poziom Studium Terapii Narracyjnej zorganizowany przez Centre for Narrative Practice - Manchester UK. Umiejętności trenerskie zdobyła w Szkole Trenerów w Ośrodku Szkoleniowym Fundacji MARATON. Jest certyfikowaną suicydolożką PTS. Ukończyła liczne treningi, szkolenia i warsztaty tematyczne, m.in. Funkcjonowanie zespołów i grup, Trening zachowań społecznych, warsztaty społecznego porozumiewania się, Po próbie samobójczej – działania szkoły, poradni w sytuacji kryzysu suicydalnego w szkole. Ponadto od ponad 16 lat jest związana z organizacjami pozarządowymi specjalizującymi się w pomocy telefonicznej i online dzieciom i dorosłym w trudnych sytuacjach życiowych. Jest członkinią Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz Zespołu Roboczego ds. Prewencji Samobójstw i Depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia.
Info: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów"
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.