Reklama

Reklama

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Teatrze Dramatycznym w Płocku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 13 kwi 2022 15:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Ogłoszenie 2022 roku Rokiem Romantyzmu Polskiego skłoniło Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie, do obejrzenia „Balladyny” Juliusza Słowackiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego w Teatrze Dramatycznym w Płocku.

Reklama

Tak swoją wizytę w teatrze relacjonują członkowie UTW: 

"3 kwietnia 2022r. odwiedziliśmy Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Nie jest to nic dziwnego, bowiem do teatru jeździmy raz w miesiącu. A jednak…

Spektakl wywarł na nas niezwykłe wrażenie. Realizacja fabuły ballady, uwspółcześniona, łącząca dwa światy, dwa wieki, uświadomiła nam, że życie tworzy literaturę, a ta kształtuje człowieka. Pokazała nieprzemijalność podstawowych wartości, złożoność natury ludzkiej, przenikanie się sacrum i profanum w naszym ziemskim świecie. 

Reżyser i aktorzy w pełni oddają pragnienie Słowackiego: „Ja z Polski dawnej tworzę fantastyczną legendę, z ciszy wiekowej wydobywam chóry prorockie.” Niesamowite wrażenie robi gra aktorów, którzy przemawiają „z serca”, prawdziwie oddają emocje i uczucia, elektryzują wręcz widzów. Słowa współgrają z kostiumami i scenografią. Widz widzi, angażuje się i przeżywa, a przede wszystkim dokonuje rewizji samego siebie i świata, w którym żyje. Jest to jeden z najlepszych spektakli, jakie od kilku lat widzieliśmy. Gratulujemy Reżyserowi i Aktorom!!!

Dziękujemy Hani Gontarek za zorganizowanie wyjazdu."

Tekst: Majka Wierzbicka

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)