Reklama

Reklama

Wyjątkowi goście w kutnowskiej „Jedynce”. Kto odwiedził maluchy? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Dzieciaki z kutnowskiej „Jedynki” miały ostatnio okazję spotkać się z ciekawymi postaciami z naszego regionu. Odwiedzili ich Jacek Sikora – prezes MZK w Kutnie, a także Kamil Bińczak – żołnierz jednostki w Leżnicy Wielkiej. Maluchy chętnie zadawały pytania i z zainteresowaniem słuchały przybyłych gości.

Reklama

- W dniach 6 i 7 października 2021 roku do oddziału IIA Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przybyli niezwykli goście, którzy podzielili się z uczniami informacjami na temat wykonywanych przez nich zawodów – informuje wychowawca IIA, Barbara Wódka. 

Pierwszy z gości, żołnierz jednostki w Leżnicy Wielkiej, w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przekonał młodych słuchaczy, jaki niezwykły zawód wykonuje. Przedstawił, jakie zadania wykonują żołnierze i jaką funkcję pełni wojsko w zakresie obronności kraju. Wskazał predyspozycje oraz umiejętności, którymi powinien wykazywać się kandydat na wojskowego. Zaprezentował umundurowanie, sprzęt oraz wyposażenie niezbędne w wojsku podczas wykonywania różnych, często trudnych misji. 

Dzieci miały okazję przymierzyć różne elementy munduru oraz spróbować żołnierskich sucharów. Wielu uczniów po spotkaniu wykazało chęć pracy w wojsku i zostania w przyszłości żołnierzami. 

Jacek Sikora z kolei, opowiedział dzieciom o historii powstania firmy Solaris, która jest największym producentem autobusów miejskich na rynku polskim i jednym z czołowych na rynku europejskim. Gorąco zachęcił uczniów do korzystania ze środków komunikacji miejskiej i podkreślił wpływ takiego postępowania na ochronę środowiska, zwłaszcza, że po Kutnie jeździ już 6 autobusów elektrycznych, zakupionych jako pierwsze w województwie łódzkim.

Gość podzielił się także z małymi słuchaczami swoją pasją – zamiłowaniem do historii. Przybliżył uczniom wiedzę na temat miasta, w którym mieszkamy, a także opowiedział wiele ciekawostek związanych z historią naszego grodu. Pięknie opisał sylwetki znanych osób pochodzących z Kutna lub w nim mieszkających, a których nazwiska są umieszczone na autobusach MZK. 

Podczas całego spotkania szczególnie podkreślał znaczenie wartości mających wpływ na rozwój i funkcjonowanie młodego człowieka. Uwrażliwiał na dostrzeganie potrzeb innych ludzi, na obdarzanie się wzajemnym szacunkiem i tolerancją. Uczniowie wyszli ze spotkania pełni optymistycznej energii oraz z chęcią dążenia do poszerzania swojej wiedzy. Na pamiątkę dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe z logo Firmy Solaris, co zapewni im bezpieczeństwo podczas wyjść i wycieczek.

- Dziękuję Panom - Jackowi i Kamilowi za czas poświęcony dzieciom. Za chęć zarażenia młodych słuchaczy swoimi pasjami i zainteresowaniami. Za rozniecanie w ich małych sercach poczucia przynależności narodowej, miłości, szacunku i przywiązania do Ojczyzny oraz rozbudzanie lokalnego patriotyzmu – podkreśla Barbara Wódka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE