Reklama

Reklama

[FOTO] Dzieciaki z "Jedynki" zostały mistrzami ekologii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Zmniejszanie ilości odpadów i ich prawidłowa segregacja to jeden z najważniejszych tematów ekologicznych. Od 16.02.2021 r. uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 1 realizowali treści projektu ekologicznego EkoEksperymentarium pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska zgodnie z wymogami podstawy programowej z zakresu edukacji przyrodniczej.

Reklama

Składały się na niego różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom proklimatycznym w codziennym życiu. Projekt uczył i rozwijał dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazywał jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności.

Tematyka ochrony środowiska, czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane były w sposób  prostych komunikatów i działań, które miały przełożenie na codzienność każdego z nas. Dzięki wizycie w wirtualnym domu Łaskotków i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach można było łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.

- Odwiedziliśmy kuchnię, gdzie omawiane były kwestie prawidłowej segregacji śmieci, recyklingu i mądrych zakupów oraz  łazienkę, w której skupialiśmy się na temacie oszczędzania wody. Wykonaliśmy także kostkę do ekogry ,,Segregacja śmieci" oraz kostkę do WC. Nagrodą była przede wszystkim świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Otrzymaliśmy również dyplom dla Ekoklasy potwierdzający udział  w programie EkoEksperymentarium i zdobycie umiejętności Mistrzów Ekologii - opisują uczniowie i ich nauczyciele.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy