Składały się na niego różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom proklimatycznym w codziennym życiu. Projekt uczył i rozwijał dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazywał jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności.
Tematyka ochrony środowiska, czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane były w sposób prostych komunikatów i działań, które miały przełożenie na codzienność każdego z nas. Dzięki wizycie w wirtualnym domu Łaskotków i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach można było łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.
- Odwiedziliśmy kuchnię, gdzie omawiane były kwestie prawidłowej segregacji śmieci, recyklingu i mądrych zakupów oraz łazienkę, w której skupialiśmy się na temacie oszczędzania wody. Wykonaliśmy także kostkę do ekogry ,,Segregacja śmieci" oraz kostkę do WC. Nagrodą była przede wszystkim świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Otrzymaliśmy również dyplom dla Ekoklasy potwierdzający udział w programie EkoEksperymentarium i zdobycie umiejętności Mistrzów Ekologii - opisują uczniowie i ich nauczyciele.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.