reklama
reklama

Grzegorz Halama gościł w kutnowskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Od introwertyka do komika, tak można w skrócie określić drogę do kariery gościa, który w środę wieczór był gwiazdą w kutnowskiej bibliotece. Grzegorz Halama w gościł w ramach projektu Wywiad za jeden uśmiech w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie.
reklama

Człowiek wielu talentów i ról. Komik, aktor komediowy, filmowy i teatralny, parodysta i muzyk, a także tekściarz i kompozytor. Znany ze świetnego poczucia humoru i własnego stylu. Jest Ojcem Chrzestnym polskiego stand-up’u. Swoją przygodę z komedią zaczynał pod koniec lat 80., jako członek Kabaretu Bez Oparcia. Później założył kabaret Grzegorz Halama Oklasky.

Wykreował wiele postaci, wśród nich Pana Józka (hodowcę kurczaków z Chociul), Śpiewającą bakterię, czy  w ostatnim czasie Ochroniarza z supermarketu. Występował również jako aktor między innymi w filmie "Robin Hood. Czwarta strzała", w serialach "Niania" i "39 i pół" oraz w "Ściemie po polsku".” Sztuka kochania” „Och, Karol 2”,”Wyjazd integracyjny” i wielu innych. Zagrał również w Teatrze Lubuskim i Teatrze Polskim w Bielsku Białej, a także Teatrze Capitol w Warszawie. W tej chili jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny kabaretowej ale jak sam powiedział o sobie, w dzieciństwie nic nie zapowiadało wyboru takiej drogi życiowej. Z natury był chłopcem nieśmiałym, introwertykiem skupionym na swoich wewnętrznych przeżyciach. Jakiś element  tego refleksyjnego usposobienia znalazł odzwierciedlenie  w filozofii, którą miał ambicję studiować.

Posiada zresztą kilka zawodów, w tym technika elektronika. Być może bogactwo tych doświadczeń i zainteresowań wpływa  na sposób postrzegania rzeczywistości i dorabiania jej absurdalnej „gęby” żartu. To humor absurdalny jest osnową wszystkich tekstów Grzegorza Halamy, który uczynił z niego jedną z najbardziej cenionych i lubianych technik rozśmieszania. Przyznał, że  ceni humor inteligentny i grzeczny, bez wulgaryzmów i politycznych wkrętów. Nie omieszkał przy tym pochwalić się, że posiada blisko 1,5 -tysięczną bibliotekę domową, z której uwielbia w wolnej chwili korzystać. Jeśli chodzi o warsztat komediowy, to za swego idola uważa Ch. Chaplina. który jako pierwszy wyraził całe bogactwo emocji w komedii.

Artysta w tej chwili spełnia się również jako aktor w Teatrze Capitol w Warszawie i jest z tego bardzo dumny. Zawód aktora uważa za wyjątkowo trudny i wymagający wielu talentów i poświęceń. W trakcie wywiadu prowadzonego przez znanego dziennikarza telewizyjnego Marcina Michrowskiego, zdradził widzom kilka technik komediowych, w którym ogromną rolę, w jego przypadku, gra mowa ciała, tonacja głosu. W osiągnięciu niekwestionowanego sukcesu, wiele zawdzięcza swoim nauczycielom, m.in. znanej śpiewacze i pedagogowi Oldze Szwajgier. Na pytanie czy lubi słuchać innych komików odpowiedział, że nie za bardzo gdyż jest w stanie przewidzieć niemal każdą zabawną pointę. 

Na koniec spotkania komik zaprezentował kilka krótkich monologów wyzwalając jak zawsze salwy śmiechu. Przy pożegnaniu nie zabrakło jak zawsze pamiątkowych zdjęć. 

Info: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama