reklama
reklama

Jakub Żulczyk spotkał się z czytelnikami w kutnowskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jakub Żulczyk spotkał się z czytelnikami w kutnowskiej bibliotece [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Kultura i EdukacjaJakub Żulczyk, jeden z najbardziej popularnych pisarzy młodego pokolenia, gościł w środę (21.02) w kutnowskiej bibliotece.
reklama

Znany scenarzysta i podcaster zadebiutował w 2006 roku książką ”Zrób mi jakąś krzywdę”, następnie pojawiły się :„Radio Armageddon” (2008), „Instytut” (2010), dwuczęściowa powieść dla młodzieży „Zmorojewo” i „Świątynia” (2011) Ślepnąc od świateł” (2014), która przyniosła autorowi ogromną popularność i nominację do „Paszportów Polityki”. Ponadto na podstawie tej powieści, stacja HBO Europe wyprodukowała serial TV (wg scenariusza autorskiego) w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. W kwietniu 2017 r. ukazała się kolejna powieść: „Wzgórze psów”- trwają prace nad scenariuszem do serialu na podstawie tej powieści.

W 2019 ukazała się powieść. „Czarne słońce”, a w 2021 - „Informacja zwrotna”. która zdobyła tytuł „książki roku 2021” serwisu www.granice.pl oraz  nominację do Bestsellerów Empiku 2021.W 2023 roku na platformie Netflix, premierę miał serial na podstawie książki „Informacja zwrotna” w reż. Leszka Dawida, a także serial „Warszawianka” według scenariusza Jakuba Żulczyka. Również w ubiegłym roku, we wrześniu, premierę miała najnowsza powieść autora: „Dawno temu w Warszawie”, i to ona była głównym motywem spotkania w Kutnie, które prowadził Radosław Wąs.

reklama

Autor na zapytanie co trzeba zrobić, aby zostać pisarzem, odpowiedział, że trzeba czytać i jeszcze raz czytać. Pisarstwo to żmudna praca, polegająca m.in. na czytaniu wielu rzecz y- zarówno tych interesujących, jak i mniej ciekawych. Niestety, obecnie wszyscy twórcy literatury muszą zabiegać o to, aby wśród młodych wykształcić jakikolwiek odruch czytania. „Dawno temu w Warszawie” to nokturn dla stolicy, która Żulczykowi się podoba i czuje się z nią bardzo związany mimo, że w niej się nie urodził i nie czuje się patriotą lokalnym. Nie czuje też potrzeby rozliczania tego miasta z jego przeszłości i z czegokolwiek. To jedynie miejsce pobytu bohaterów jego powieści, które jednak jest pełne niespodzianek, ciągle go czymś zaskakuje.

reklama

Po rozmowie na temat najnowszej książki, nastąpiła lawina pytań, którą autora zasypali licznie zgromadzeni czytelnicy. Pytali m.in. o wpływ na obsadę ról w nakręconych filmach na podstawie jego powieści, o warsztat pisarski czy osobisty stosunek do swoich bohaterów.

Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po pamiątkowy autograf i zdjęcie.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama