reklama

Konkurs KCI: Wygraj książki

Opublikowano:
Autor:

Konkurs KCI: Wygraj książki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i EdukacjaZwycięzcami konkursu zostali:"Kriegsmarine 1935-1945" - [kci2012]"1956. Rok rewolty" - [aluczak]"Inwigilacja" - [ewelina8008] Zapraszamy ZALOGOWANYCH UŻYTKOWNIKÓW do wzięcia udziału w konkursie!Do wręczenia mamy książki pt.:M. Daroszewski "Kriegsmarine 1935-1945",S. Hall "1956. Rok rewolty",R. Mróz "Inwigilacja".

Aby w nim wystartować, należy wysłać odpowiedź przez automatyczny formularz email, bądź manualnie. Uczestnicy muszą zawrzeć tam tytuł książki, którą chcą otrzymać (Można dostać jedynie jedną pozycję!) i odpowiedzieć na pytanie dotyczące wybranego tytułu:

"Kriegsmarine 1935-1945" - W którym roku podpisano traktat wersalski?
"1956. Rok rewolty" - W którym roku został wydany debiutancki album Elvisa Presley'a?
"Inwigilacja" - Za co Remigiusz Mróz otrzymał Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru?

Odpowiedź nadesłać można przez formularz:

Kultura

Jak powinna wyglądać odpowiedź konkursowa przez email?

email: konkurs@kutno.net.pl
temat: "[TWÓJ LOGIN] Konkurs książki".
treść: odpowiedź na pytanie, swoje imię, nazwisko wraz z numerem telefonu.

przykład:

Kultura

Wyniki ogłosimy 28 sierpnia o godzinie 12!

Okładka książki NiepokornaM. Daroszewski "Kriegsmarine 1935-1945"

Znane są rajdy niemieckich okrętów w II wojnie światowej na morzach i oceanach od północnego Atlantyku po ujście La Platy i Ocean Indyjski. Któż nie słyszał o wyczynach niemieckich pancerników, zatopieniu „Hooda” - dumy Royal Navy? A zuchwała wyprawa Guntera Priena, który dowodząc U-47 posłał na dno pancernik „Royal Oak” w samym sercu brytyjskiej bazy? Do legendy przeszedł pojedynek polskiego „Pioruna” z „Bismarckiem”. A niesamowite epopeje niemieckich podwodniaków tak sugestywnie ukazane w słynnym filmie „Okręt” Wolfganga Petersena? Czym naprawdę były „wilcze stada” i dlaczego Kriegsmarine nie miała lotniskowców? O tych i wielu innych wydarzeniach, o historii niemieckiej marynarki wojennej w niezwykłych czasach morskich zmagań dowiemy się z tej książki. W jakich okolicznościach powstała, czy miała realne szanse na zwycięstwo z połączonymi flotami Aliantów, dlaczego była uważana za najnowocześniejszą marynarkę wojenną ówczesnego świata, na czym polegała jej szczególna innowacyjność ? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania – sięgnij po Kriegsmarine 1935-1945.

Okładka książki Zapisane w wodzieS. Hall "1956. Rok rewolty"
Jest rok 1956. Świat powoli otrząsa się z powojennych traum. Nikita Chruszczow podczas XX Zjazdu KPZPR wygłasza słynny, wymierzony w nieżyjącego od trzech lat Stalina, referat „O kulcie jednostki i jego następstwach”, a Adolf Hitler zostaje urzędowo uznany za zmarłego. Barwne kontrkulturowe lata 60. dopiero mają nadejść, ale już teraz świat ogarnia niepokój i bunt. Imre Nagy ogłasza wystąpienie Węgier z Układu Warszawskiego, Egipt nacjonalizuje Kanał Sueski, a w Poznaniu dochodzi do krwawo stłumionych demonstracji robotników. W tym samym roku ukazuje się debiutancki album Elvisa Presleya, firma IBM prezentuje pierwszy komercyjny komputer z dyskiem magnetycznym, a niespełna 16-letni Pelé debiutuje w barwach Santos FC. Oddział Fidela Castro ląduje na Kubie, a w Lugano odbywa się pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji. W połowie lat 50. zeszłego stulecia świat znajduje się na krawędzi dramatycznych zmian. Dziesięć lat po zakończeniu II wojny światowej ideały, w imię których walczono z nazistowskimi Niemcami, dla wielu ostatecznie straciły swoją wiarygodność i aktualność. Ludzie na całym globie zaczynają otwarcie wyrażać swój sprzeciw, wychodząc na ulice i chwytając za broń. Obrońcy „starego porządku”, których władza nagle została zagrożona, stają do bezwzględnej walki w jej obronie. 1956. Rok rewolty to barwny portret buntu o zawrotnej skali, który ogarnął wszystkie kontynenty i zmienił oblicze świata.

Okładka książki Zapisane w wodzieR. Mróz "Inwigilacja"

Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego. Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma. Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu…

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE