reklama

Konkurs na prezentację o gen. Mieczysławie Rysiu-Trojanowskim z Krośniewic

Opublikowano:
Autor:

Konkurs na prezentację o gen. Mieczysławie Rysiu-Trojanowskim z Krośniewic - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i EdukacjaW związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zapraszają mieszkańców powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w konkursie historycznym na prezentację multimedialną pt. „Generał Mieczysław Ryś- Trojanowski w służbie Niepodległej”. Termin składania prac – do 30 września br.

Generał M. Ryś-Trojanowski urodził się 21 października 1881 w Krośniewicach. Był synem Szymona, powstańca styczniowego. Uczestniczył w rewolucji 1905 roku. Był generałem brygady Wojska Polskiego, członkiem Związku Walki Czynnej, oficerem Legionów Polskich w sztabie I Brygady. Walczył m.in. w bitwach pod Konarami, Kominkiem, Kostiuchnówką, Kuklami. Podczas II wojny światowej współpracował z Węgierskim Sztabem Generalnym oraz ruchem oporu w okupowanej Polsce. 19 marca 1944, po zajęciu Węgier przez Niemcy, został aresztowany i umieszczony w obozie koncentracyjnym w Mauthausen, gdzie został zamordowany 4 kwietnia 1945. Został odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojskowego Virtuti Militari (1921), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1928), Krzyżem Niepodległości z Mieczami (1937), czterokrotnie Krzyżem Walecznych i Złotym Krzyżem Zasługi.

Konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach wiekowych: osoby niepełnoletnie i dorośli uczestnicy. Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować prezentację multimedialną dotyczącą życia i działalności gen. M. Rysia-Trojanowskiego zgodnie z poniższymi zasadami:

  1. Prezentacja powinna być wykonana przez uczestnika samodzielnie.

  • Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę własnego autorstwa.

  • Do konkursu można zgłosić prezentację, która nie brała udziału w żadnym innym konkursie.

  • Praca konkursowa może być przygotowana w dowolnym programie do tworzenia prezentacji multimedialnych, przy czym wymagane jest zapisanie jej na płycie CD/DVD w formacie zgodnym z programem PowerPoint (Microsoft Office), Impress (Open Office) lub innym możliwym do uruchomienia za pomocą przeglądarki internetowej.

  • Prezentacja może zawierać do 30 slajdów, a w przypadku automatycznego odtwarzania czas projekcji nie może przekroczyć 15 minut.

  • Uczestnik samodzielnie dokonuje wyboru wydarzeń związanych z życiem i działalnością gen. Mieczysława Rysia-Trojanowskiego.

  • Dopuszcza się wykorzystanie gotowych zdjęć, filmów, grafik, dźwięków, tekstów itp.,
    jednak obowiązkiem uczestnika jest podanie wszystkich wykorzystanych źródeł.

  • Zapis powinien zawierać dane osobowe autora (imię, nazwisko, nazwa szkoły – w przypadku uczniów – oraz adres e-mail, nr tel. – w przypadku osoby dorosłej).

  • Prace będą oceniane z uwzględnieniem następujących kryteriów:

    1. zastosowanie się do zapisów niniejszego regulaminu,

  • zgodność z tematem,

  • wartość merytoryczna,

  • ocena pomysłowości i oryginalności opracowania treści (mile widziane np. niepublikowane zdjęcia i dokumenty),

  • d) dobór i wykorzystanie narzędzi informatycznych (możliwości programu),

    e) czytelność przekazu.

    10. Obowiązkowo należy podać bibliografię.

    Prace konkursowe będą oceniane przez jury złożone z pracowników merytorycznych Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

    Prezentacje można dostarczyć w zaklejonej kopercie do 30 września 2018 r. osobiście do Ośrodka Kultury OSPa w Krośniewicach (ul. Targowa 15) lub drogą pocztową na adres:
    Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, ul. Targowa 15, 99-340 Krośniewice z dopiskiem „Gen. M. Ryś-Trojanowski – lokalny patriota w służbie Niepodległej”.

    Do prezentacji należy dołączyć kwestionariusz zgłoszeniowy dostępny na stronie Organizatora konkursu (www.krosniewice.net). Konkursowi patronują Burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

    Udostępnij na:
    Facebook
    wróć na stronę główną

    ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

    e-mail
    hasło

    Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE