Reklama

Konkurs na prezentację o gen. Mieczysławie Rysiu-Trojanowskim z Krośniewic

Opublikowano:
Autor:

Konkurs na prezentację o gen. Mieczysławie Rysiu-Trojanowskim z Krośniewic - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zapraszają mieszkańców powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w konkursie historycznym na prezentację multimedialną pt. „Generał Mieczysław Ryś- Trojanowski w służbie Niepodległej”. Termin składania prac – do 30 września br.

Generał M. Ryś-Trojanowski urodził się 21 października 1881 w Krośniewicach. Był synem Szymona, powstańca styczniowego. Uczestniczył w rewolucji 1905 roku. Był generałem brygady Wojska Polskiego, członkiem Związku Walki Czynnej, oficerem Legionów Polskich w sztabie I Brygady. Walczył m.in. w bitwach pod Konarami, Kominkiem, Kostiuchnówką, Kuklami. Podczas II wojny światowej współpracował z Węgierskim Sztabem Generalnym oraz ruchem oporu w okupowanej Polsce. 19 marca 1944, po zajęciu Węgier przez Niemcy, został aresztowany i umieszczony w obozie koncentracyjnym w Mauthausen, gdzie został zamordowany 4 kwietnia 1945. Został odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojskowego Virtuti Militari (1921), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1928), Krzyżem Niepodległości z Mieczami (1937), czterokrotnie Krzyżem Walecznych i Złotym Krzyżem Zasługi.

Konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach wiekowych: osoby niepełnoletnie i dorośli uczestnicy. Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować prezentację multimedialną dotyczącą życia i działalności gen. M. Rysia-Trojanowskiego zgodnie z poniższymi zasadami:

 1. Prezentacja powinna być wykonana przez uczestnika samodzielnie.

 • Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę własnego autorstwa.

 • Do konkursu można zgłosić prezentację, która nie brała udziału w żadnym innym konkursie.

 • Praca konkursowa może być przygotowana w dowolnym programie do tworzenia prezentacji multimedialnych, przy czym wymagane jest zapisanie jej na płycie CD/DVD w formacie zgodnym z programem PowerPoint (Microsoft Office), Impress (Open Office) lub innym możliwym do uruchomienia za pomocą przeglądarki internetowej.

 • Prezentacja może zawierać do 30 slajdów, a w przypadku automatycznego odtwarzania czas projekcji nie może przekroczyć 15 minut.

 • Uczestnik samodzielnie dokonuje wyboru wydarzeń związanych z życiem i działalnością gen. Mieczysława Rysia-Trojanowskiego.

 • Dopuszcza się wykorzystanie gotowych zdjęć, filmów, grafik, dźwięków, tekstów itp.,
  jednak obowiązkiem uczestnika jest podanie wszystkich wykorzystanych źródeł.

 • Zapis powinien zawierać dane osobowe autora (imię, nazwisko, nazwa szkoły – w przypadku uczniów – oraz adres e-mail, nr tel. – w przypadku osoby dorosłej).

 • Prace będą oceniane z uwzględnieniem następujących kryteriów:

  1. zastosowanie się do zapisów niniejszego regulaminu,

 • zgodność z tematem,

 • wartość merytoryczna,

 • ocena pomysłowości i oryginalności opracowania treści (mile widziane np. niepublikowane zdjęcia i dokumenty),

 • d) dobór i wykorzystanie narzędzi informatycznych (możliwości programu),

  e) czytelność przekazu.

  10. Obowiązkowo należy podać bibliografię.

  Prace konkursowe będą oceniane przez jury złożone z pracowników merytorycznych Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

  Prezentacje można dostarczyć w zaklejonej kopercie do 30 września 2018 r. osobiście do Ośrodka Kultury OSPa w Krośniewicach (ul. Targowa 15) lub drogą pocztową na adres:
  Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, ul. Targowa 15, 99-340 Krośniewice z dopiskiem „Gen. M. Ryś-Trojanowski – lokalny patriota w służbie Niepodległej”.

  Do prezentacji należy dołączyć kwestionariusz zgłoszeniowy dostępny na stronie Organizatora konkursu (www.krosniewice.net). Konkursowi patronują Burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE