reklama

[ZDJĘCIA] Letni Festiwal Muzyczny: spotkanie z Bożeną Harasimowicz

Opublikowano:
Autor:

[ZDJĘCIA] Letni Festiwal Muzyczny: spotkanie z Bożeną Harasimowicz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i EdukacjaWczoraj w Hotelu Rondo odbyło się pierwsze spotkanie z gwiazdą w ramach tegorocznej edycji Letniego Festiwalu Muzycznego. Przed kutnianami o swoim życiu opowiedziała sopranistka Bożena Harasimowicz.

Śpiewaczka w rozmowie z Anną Jeremus-Lewandowską opowiadała o kulisach pracy i początkach swojej przygody ze śpiewem, czy nawet muzyką w ogóle. Bożena Harasimowicz najbardziej znana jest z wykonawstwa dzieł muzyki oratoryjno-kantatowej. I właśnie oratoria wybite zostały w nazwie wczorajszego spotkania: "Operowo i oratoryjnie".

- Ja bardzo kocham taką muzykę, która ma coś więcej do przekazania, nie tylko to, co można na scenie zrobić, bo akcja sceniczna na scenie operowej bardzo pomaga i wyzwala. Natomiast śpiew oratoryjny to jest taki śpiew bardziej duchowy, połączony z modlitwą - mówiła Bożena Harasimowicz.

Oprócz śpiewu, zaproszony gość zajmuje się także działalnością pedagogiczną. Pracuje w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Jest także dyrektorem Letniej Akademii Śpiewu oraz festiwalu Sopockie Dni Sztuki Wokalnej. W Kutnie, przy okazji Letniego Festiwalu Muzycznego, pracuje także przy XI Międzynarodowych Mistrzowskich Warszatatch Wokalnych. I wczoraj przed kutnowską publicznością zaprezentowali się także uczestnicy tych warsztatów: Gabriela Kleban - sopran oraz Iwona Wall - mezzosopran. Akompaniowali im Kinga Książczyk oraz Konrad Książczyk.


Bożena Harasimowicz jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Występowała w kraju za granicą z wieloma znanymi dyrygentami, m.in. w latach 1997 – 2008 z Krzysztofem Pendereckim, nagrywając większość jego dzieł wokalno-instrumentalnych. W latach 2000-2008 współpracowała z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie (Mozart – Don Giovanni, Czarodziejski flet, G. Puccini – La rondine, G. Verdi – Don Carlos), a w latach 2008-2012 z Operą Bałtycką w Gdańsku (Mozart – Don Giovanni i Czajkowski – Eugeniusz Oniegin).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE