[ZDJĘCIA] Wyjątkowy koncert w wyjątkowej oprawie: Recital Ewy Murzynowskiej na zamku w Oporowie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej wspólnie z Muzeum-Zamkiem w Oporowie zorganizowało koncert inaugurujący rok artystyczny w regionie kutnowskim. - Ze swej strony na koncert zaprosiliśmy członków TPZK, którzy w 2019 roku byli szczególnie mocno zaangażowani w pracę społeczną na rzecz naszego stowarzyszenia i na rzecz Kutna i regionu kutnowskiego oraz jego mieszkańców. W tej formie chcieliśmy podziękować wszystkim zaproszonym za wyróżniającą się społeczną postawę - mówi zarząd TPZK.

Niedzielny wieczór, 26 stycznia wybrzmiał muzyką w Sali Rycerskiej Muzeum-Zamku w Oporowie, podczas recitalu Ewy Murzynowskiej. Był to niezwykły koncert, artystce akompaniowali dr Jarosław Domagała oraz 11-letni Maciej Domagała, a całość poprowadził z finezją Krzysztof Murzynowski (prywatnie tata artystki). Nie zabrakło wśród słuchaczy recitalu pani prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej, pod której pieczą kształciła się Ewa Murzynowska.

- Ewa Murzynowska zaczarowała nas swoim śpiewem. Zarówno pieśni Stanisława Moniuszki, jak i R. Sieczyńskiego, J. Offenbacha, W. Bochmanna w jej wykonaniu pełne były zarówno liryki, jak i temperamentu. Oczekiwaliśmy bisów, i były - opisuje zarząd TPZK.

Profesor Anna Jeremus-Lewandowska sprawiła wszystkim miłą niespodziankę, dołączając się do śpiewanej przez Ewę pieśni, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Z kolei Maciej Domagała zagrał też solo utwory Fryderyka Chopina, a jego gra zachwyciła wszystkich obecnych na sali. Kilkakrotnie wracał na scenę, by ukłonić się oklaskującej go publiczności.

- Kochajmy rodzimych artystów, bo to sól tej ziemi, bądźmy z nich dumni i wspierajmy ich - podsumowuje TPZK.


Ewa Murzynowska - sopranistka, ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na wydziale wokalno-aktorskim, w klasie prof. dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej. Studia licencjackie zakończyła w 2015 roku udziałem w przedstawieniu operowym Radosława Matei „Mikołajek i inne chłopaki”, kreując rolę Kleofasa.

Podczas studiów magisterskich wzięła udział w dwóch przedstawieniach operowych Wesele Figara jako Marcelina w roku 2016 oraz na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu Suor Angelika jako Suor Genowefa w roku 2017.

Występowała na Festiwalach Sacrum et Musica organizowanych przez Filharmonię Kameralną im. W. Lutosławskiego w Łomży. W 2015 roku na zaproszenie burmistrza miasta Sochaczewa, zaśpiewała na Koncercie Noworocznym z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Camerata Mazovia.

Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Jan Miłosz Zarzycki, Warcisław Kunc, Czesław Grabowski, Artur Komorowski, Przemysław Neumann, Mateusz Sibilski, Adam Domurat, Katarzyna Tomala.

Występowała z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, Orkiestrą Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera, Orkiestrą Akademii Muzycznej – CoOperate, Orkiestrą Kameralną Camerata Mazovia oraz zespołami Alla Vienna, Alla Breve, Johann Strauss Orchiestra. Uczestniczyła we wszystkich propozycjach koncertowych, które umożliwiał Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu odbywających się na uczelni oraz w Willi Wśród Róż. Brała udział w wielu koncertach organizowanych na terenie całego kraju m.in. Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim, Włocławku, Gąbinie, Oporowie, Strzelcach, Siemienicach, Kutnie, Sochaczewie, Zambrowie, Drozdowie, Łomży, Puchałach, Garbiczu i Poznaniu.

W latach 2011-2019 systematycznie uczestniczyła w koncertach Letnich Festiwali Muzycznych w Kutnie oraz Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatach Wokalnych organizowanych przez prof. dr hab. Annę Jeremus-Lewandowską. Dwukrotnie została wytypowana do udziału w koncertach galowych Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie.

Zdobywa nagrody na konkursach wokalnych:

  • Nagrodę Główną – Grand Prix Bursztynową Strunę w konkursie W drodze do La Scali o wybór Bursztynowej Struny, w ramach VII Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej Belcanto per sempre, Włocławek (29 września 2017);
  • Dyplom Laureata Nagrody Regulaminowej na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej za wykonanie pieśni w kategorii Absolwenci (sierpień 2018);
  • II Nagrodę w kategorii Śpiew Solowy w II grupie wiekowej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Kharkiv Assamblies na Ukrainie (11 października 2018).

Od października 2017 roku jako nauczyciel śpiewu solowego prowadzi klasę wokalną w Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE