reklama

Assistance turystyczne a assistance komunikacyjne – co je różni, a co łączy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Assistance turystyczne a assistance komunikacyjne – co je różni, a co łączy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleCzęsto ludzie mylą assistance komunikacyjny z assistance podróżnym, ponieważ oba ubezpieczenia oferują podobne rodzaje pomocy podczas podróży. Nie są to jednak tożsame formy ochrony. W tym artykule omówimy różnice między assistance komunikacyjnym a assistance podróżnym, aby pomóc Ci zrozumieć, które z nich wybrać w zależności od Twoich potrzeb.

Zacznijmy od krótkiej definicji assistance. To rodzaj ubezpieczenia, które daje Ci dostęp do pomocy w razie nagłych wypadków podczas bliższych i dalszych podróży. Mogą one obejmować różnego rodzaju usługi, takie jak pomoc okołomedyczna, naprawa pojazdu czy tłumaczenie.

Listę ofert wraz z usługami, limitami i cenami znajdziesz na https://ranking-assistance.pl/ranking-assistance/.

Jakie usługi zapewnia assistance podróżne? [PRZYKŁADY]

Ubezpieczenie assistance podróżne to produkt ubezpieczeniowy, który pomoże Ci w razie nagłych sytuacji, jeśli takie pojawią się podczas podróży, zwłaszcza za granicą. To ochrona, która wraz z ubezpieczeniem kosztów leczenia stanowi podstawę polisy turystycznej. Możesz je kupić, aby zabezpieczyć się przed różnymi nieprzewidywalnymi okolicznościami, takimi jak opóźnienia lotów, problemy z bagażem, utrata rezerwacji noclegów czy kradzież dokumentów. Dzięki temu ubezpieczeniu będziesz miał pewność, że w razie problemów otrzymasz fachową pomoc oraz wsparcie, które pomoże Ci rozwiązać zaistniałe problemy. 

Lista usług, którą ubezpieczyciel gwarantuje w razie potrzeby, jest długa. Oto kilka przykładowych świadczeń, na które możesz liczyć w trakcie podróży:

  • usługi informacyjne – konsultant ubezpieczyciela poinformuje Cię o najbliższych szpitalach, dworcach, hotelach,
  • akcja ratownicza – w przypadku poważnego wypadku lub zaginięcia w górach ubezpieczyciel zorganizuje i sfinansuje pomoc ratowników, włączając w to transport medyczny, ewakuację z niebezpiecznego terenu lub przetransportowanie do szpitala w kraju macierzystym,
  • wizyta bliskiej osoby – jeśli trafisz do szpitala na dłuższy czas, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci przyjazd i pobyt bliskiej Ci osoby,
  • organizacja noclegu – po wyjściu ze szpitala ubezpieczyciel zapewni Ci zakwaterowanie na czas, jakiego będziesz potrzebował, żeby dojść do siebie,
  • pomoc finansowa – jeśli ktoś ukradnie Ci gotówkę, ubezpieczyciel pożyczy Ci pieniądze na bieżące wydatki,
  • odszkodowanie za opóźniony lot – jeśli nie wylecisz o czasie, towarzystwo ubezpieczeniowe zorganizuje i opłaci nocleg, wyżywienie, a także transport do hotelu i na lotnisko,
  • usługi tłumacza – tłumacz zatrudniony przez firmę ubezpieczeniową pomoże Ci porozumieć się z lekarzem lub policjantem za granicą,
  • pomoc prawnika – prawnik pomoże Ci uzyskać odszkodowanie od sprawcy szkody, jeśli do takiej dojdzie,
  • pomoc psychologiczna – psycholog pomoże Ci dojść do siebie po traumatycznym przeżyciu, jeśli takie będzie miało miejsce w trakcie podróży, np. po poważnym wypadku drogowym,
  • przedłużenie ochrony – jeśli z ważnych przyczyn nie będziesz mógł zakończyć podróży w planowanym terminie, ubezpieczyciel przedłuży ochronę ubezpieczeniową o dzień lub dwa.

Jakie usługi zapewnia assistance samochodu? [PRZYKŁADY]

Ubezpieczenie assistance samochodowe to polisa ubezpieczeniowa, która oferuje wsparcie dla kierowców w przypadku awarii samochodu lub wypadku na drodze. Ubezpieczenie to może obejmować różne rodzaje pomocy, w tym pomoc techniczną, holowanie, wynajem samochodu zastępczego, jak również wiele innych usług. Dzięki temu rodzajowi ubezpieczenia, kierowcy mogą czuć się bardziej bezpiecznie podczas swoich podróży, wiedząc, że w przypadku awarii lub wypadku, będą mieli dostęp do pomocy specjalistów.

Szczegółowe informacje o tym, jakie usługi zapewnia assistance samochodu, znajdziesz w OWU wybranego przez Ciebie ubezpieczyciela. Każda firma może oferować nieco inne usługi. Na przykład jakie?

  • Holowanie – jesli samochodu nie da się naprawić w miejscu awarii, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci holowanie do warsztatu lub w inne miejsce, które wskażesz.
  • Naprawę na miejscu zdarzenia – drobne usterki zostaną naprawione w ramach assistance w miejscu zdarzenia przez specjalistę zatrudnionego przez firmę ubezpieczeniową.
  • Samochód zastępczy – ubezpieczyciel zapłaci za wynajem samochodu, który posłuży Ci w czasie naprawy Twojego pojazdu.
  • Kierowcę zastępczego – jeśli ze względów zdrowotnych nie będziesz w stanie prowadzić samochodu, ubezpieczyciel przyśle kierowcę zastępczego, który odwiezie Ciebie i pozostałych podróżnych.
  • Organizację noclegu – jeśli naprawa pojazdu się przedłuży, towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni Ci nocleg na ten czas.
  • Organizację transportu – jeśli holownik nie będzie w stanie zabrać Ciebie i Twoich pasażerów, ubezpieczyciel zorganizuje dla Was inny transport (usługa transportu działa też w razie uszkodzenia lub całkowitego zepsucia samochodu).
  • Pomoc tłumacza – tłumacz pomoże Ci porozumieć się z policjantem po wypadku lub ze sprawcą zdarzenia.
  • Opiekę nad dziećmi – jeśli trafisz do szpitala, a Twoimi dziećmi nie będzie miał kto się zaopiekować, ubezpieczyciel zorganizuje opiekę, zorganizuje przyjazd drugiego opiekuna wskazanego przez Ciebie lub przetransportuje dzieci do wskazanej przez Ciebie osoby.
  • Dostarczenie paliwa – jeśli zabraknie Ci paliwa, ubezpieczyciel dostarczy Ci benzynę, abyś mógł dotrzeć do stacji i zatankować.

Które usługi są dostępne w assistance turystycznym i komunikacyjnym?

Assistance turystyczne i komunikacyjne działają na tej samej zasadzie – zapewniają różnoraką pomoc w nagłych, nieprzewidzianych i najczęściej przykrych, stresujących sytuacjach. Każde z nich jest dostosowane do realiów, w których ma działać. Nieco inne usługi będzie zapewniało assistance turystyczne, a inne assistance samochodowe.

Część usług jest dostępna w obu rodzajach ochrony, np. pomoc tłumacza, organizacja noclegu czy kierowca zastępczy. Zauważ jednak, że mogą one działać na nieco innych warunkach. Przykładowo organizacja noclegu:

  • w assistance turystycznym polega zwykle na zapewnieniu lokum na czas rekonwalescencji po wyjściu ze szpitala,
  • w assistance samochodowym zapewnia nocleg w przypadku przedłużającej się naprawy auta.
Wybierając assistance na wyjazd, czy to samochodem, czy innym środkiem transportu, weź pod uwagę to, czego możesz potrzebować w kraju, do którego się wybierasz. Nieco inny zakres będzie miało ubezpieczenie do Austrii na narty, a nieco inny ubezpieczenie do Hiszpanii w celach wypoczynkowych i krajoznawczych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy