Reklama

Bariery energochłonne - dbają o bezpieczeństwo na drogach

Opublikowano:
Autor:

Bariery energochłonne - dbają o bezpieczeństwo na drogach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Jednym z elementów, które szczególnie dbają o bezpieczeństwo na drogach szybkiego ruchu oraz mostach są bariery energochłonne. Wybierając się w trasę po najpowszechniej uczęszczanych jezdniach, możemy spotkać barierki, które uniemożliwiają pojazdowi opuszczenie danej drogi. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa drogowego, zwłaszcza podczas wypadków, gdyż barierki tworzone są w taki sposób, że samochód po uderzeniu w nie nie wraca z powrotem na drogę.

Bariery energochłonne umieszczane są przede wszystkim na:

  • drogach o przeciwległym kierunku jazdy (autostradach, drogach ekspresowych)
  • mostach
  • drogach górskich
Bariera, która ma dobrze spełniać swoją rolę, powinna być odpowiednio przymocowana do drogi, w taki sposób, aby po zderzeniu z pojazdem nie załamała się i nie przekrzywiła. Najczęściej spotykane są bariery energochłonne przeciwwypadkowe, które w szczególności mają zapobiegać wypadkom.

Najczęstsze kraksy na drogach powodowane są nadmierną prędkością. Kierowca, który straci panowanie nad kierownicą często wyrzucany jest z jezdni, a przy stromych i rozległych terenach może się to bardzo źle skończyć. Barierki chronią samochód przed wypadnięciem poza jezdnię, zatrzymując go w miejscu, ograniczając również możliwość odbicia oraz zawrócenia uszkodzonego samochodu na jezdnię, gdzie mógłby stanowić zagrożenie dla innych pojazdów.

Bariera energochłonna to konstrukcja solidna, która ma wytrzymać zderzenie zarówno z samochodem osobowym, jak i ciężarowym. Bariery ustawiane są przy najbardziej ruchliwych drogach, gdzie zdarza się największa ilość wypadków.

Bariery energochłonne każdy z nas widuje podczas wyjazdów. Są one ustawiane zarówno na trasach krajowych, jak i zagranicznych, gdzie spełniają swoją rolę, dbając o bezpieczeństwo kierowców. W niektórych miejscach zamontowanie takiej bariery jest wymogiem, którego nie wolno lekceważyć. Zwłaszcza tam, gdzie samochody mogą rozwijać sporą prędkość, przy czym rośnie zagrożenie groźnych wypadków.

Istnieje kilka typów barier energochłonnych, najczęściej spotykane są stalowe lub, wprowadzone niedawno, stalowo - drewniane.

Firma Tioman Sp. z o.o. Sp. k z Ostaszewa /k Torunia posiada w swojej ofercie bariery energochłonne. W przypadku zainteresowania produktem prosimy o kontakt bezpośrednio z działem handlowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE