Reklama

Reklama

Chlapacze dla samochodu: dlaczego one są potrzbne?

Opublikowano: pon, 15 cze 2020 06:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Chlapacze już dawno stały zwykłymi akcesoriami dla miłośników samochodów, dlatego mało osób zastanawia się nad tym, jaką właśnie rolę one w samochodzie pełnią. Z tej przyczyny ich znacznie często jest wprost niedocenione. I dzisiaj porozmawiamy o tym, dlaczego one są potrzebne i jakie istnieją ich rodzaje.

Reklama

Dlaczego są potrzebne chlapacze?

Chlapacze (osłona łuku kołowego) – płaty wykonane z gumy lub plastiku i montowane z tyłu błotnika. One pełnią jednocześnie kilka ważnych funkcji:

 • Chronią od brudu. Przy deszczowej pogodzie chlapacze chronią podwozie samochodu przed gromadzeniem zanieczyszczeń i nadmiaru wilgoci, a w zimie – przed reagentami stosowanymi przez służby komunalne w przeciwdziałaniu zlodowacenia pokrycia drogowego.

 • Chronią od zniszczenia warstwę lakieru i farby Twojego pojazdu. Chlapacze mają za zadanie zmienić aerodynamikę w obszarze łuków samochodowych, co chroni przed trafianiem kamienia i drobnych zanieczyszczeń wylatujących sprzed kół, chroniąc w ten sposób podwozie oraz warstwę lakieru i farbę na częściach w dolnej części podwozia.

 • Gwarantują bezpieczeństwo ruchu drogowego. Chlapacze tylne oprócz bezpośredniej ochrony Twojego pojazdu sprzyjają temu, że ruch staje się bezpieczniejszy, ochraniając przed kamieniami i brudem pojazdy, które poruszają się za Twoim samochodem.

 • Prócz tego trzeba wziąć pod uwagę i ten fakt, że pojazdy z płatami łuków kołowych są mniej brudzone nawet przy pogodzie deszczowej. Odpowiednio Ty będziesz mniej korzystać z myjni samochodowej.

  Więć, pomimo swojego wyglądu prostego zewnętrznego chlapacze są obowiązkową częścią dla jakiegokolwiek samochodu, ponieważ chronią nie tylko wygląd Twojego samochodu, ale i sprzyjają podwyższeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  Rodzaje chlapaczy  W samochodzie chlapacze mogą być montowane tak na przednich, jak i na tylnych łukach kołowcyh. Przy tym one mogą zostać wykonane z różnych materiałów:

  • Poliuretan. Jest materiałem długowiecznym i trwałym wobec różnych wpływów zewnętrznych. Z niego wykonywana większość płatów łuków kołowych.

 • Plastik. Świetnie pasuje dla warunków umiarkowanego klimatu europejskiego. Wyroby z niego mają dostępną cenę.

 • Plastik polipropylenowy. Jego odróżnia doskonała odporność wobec różnych wpływów temperatury.

 • Podczas wyboru chlapaczy gra ważną rolę zwracanie uwagi na ich wymiary, ponieważ nawet uniwersalne modele mogą mieć bardzo zróżnicowane rozmiary.

  Gdzie w Polsce mogę kupić chlapacze?

  W celu otrzymania jakościowych akcesoriów dla Twojego pojazdu polecamy Tobie zwrócić swoją uwagę na wyroby, które są sprzedawane w sklepie Autobrat. Nasi fachowcy dobrali dla Ciebie najlepsze części od zaufanych producentów w przystępnej cenie.

  Jeśli kupujesz towary w Sklepie, otrzymujesz takie walory:

  • specjalne ceny dla naszych stałych klientów;

 • dostawa do jakiegokolwiek punktu w kraju;

 • szeroki wybór produktów;

 • gwarancję na wszystkie zakupione produkty;

 • najbardziej przystępne ceny na akcesoria samochodowe w Polsce.

 • Jeśli chcesz otrzymywać szczegółową informację o naszym Sklepie i produktach, dzwoń pod numer telefonu: +48 795-640-079 lub pozostaw zlecenie na stronie internetowej.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)