Reklama

Czas na zmianę lokalu - Jak sprzedawać mieszkania?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czas na zmianę lokalu -  Jak sprzedawać mieszkania? - Zdjęcie główne

Czas na zmianę lokalu - Jak sprzedawać mieszkania?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Pytanie, które ostatnio dość często słyszymy - brzmi: „Czy lepiej jest teraz sprzedać mieszkanie, a może opłaci się jeszcze poczekać?”. W ostatnim czasie wszyscy rozwodzą na temat zmian cen za metr kwadratowy na rynku nieruchomości.

Co robić, jeśli mamy mieszkanie na sprzedaż i nie możemy zwlekac z jego zbyciem - z uwagi na fakt, że powiększy nam się rodzina i potrzebujemy większego mieszkania? Istnieje wiele okoliczności w życiu, które sprawiają, że zaczynamy się zastanawiać - Jak sprzedawać mieszkania? Jak wystawić nieruchomość na sprzedaż?

  • Sprzedaż mieszkania
  • Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania
  • Cena nieruchomości
  • Podsumowanie

Sprzedaż mieszkania 

Sprzedaż własnego mieszkania może być dla większości z nas dość trudnym krokiem. Warto jednak pamiętać, że nie ma przeciwwskazań - aby spróbować sprzedać nieruchomość samodzielnie. Jeśli posiadamy wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące mieszkania, dysponujemy wolnym czasem i odnajdujemy się w świecie Internetu - to warto spróbować wystawić swoją ofertę sprzedażową. 

Oczywiście zatrudniając pośrednika w obrocie nieruchomościami mamy większe szanse na szybką transakcję, ale dlaczego nie spróbować zrobić tego samemu, przy okazji oszczędzając na kosztach za fachowe wsparcie?

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania

Nie od dziś wiadomo, że dobre zdjęcia mieszkania przyciągają kupujących. Trzeba jednak pamiętać, aby nie dodawać fotek, które obrazują główne wady mieszkania. Jeśli do zdjęć dołączony zostanie szczegółowy opis nieruchomości, z przewidywanymi kosztami utrzymania, dodatkowym wyposażeniem i możliwościami uzgodnienia ceny - taka oferta przyciągnie niejednego kupującego. 

Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie dość szybko się sprzedało, należałoby być zorientowanym - jaka jest jego cena rynkowa. W ostatnich latach ceny nieruchomości systematycznie rosną, co jest dobrą prognozą dla właścicieli. Opłaca się zatem zadbać o właściwą prezentację swojego mieszkania.

Cena nieruchomości

W żadnym wypadku - nie wolno zapominać, że wartość mieszkania zależy od kilku istotnych czynników, którymi są: lokalizacja, wielkość, jakość, stan i wyposażenie. Co więcej, niekiedy - o wartości mieszkania decydują przede wszystkim trendy rynkowe. Podejdź do wyceny nieruchomości jak profesjonalista: sprawdź podobne oferty, poszperaj w Internecie.

Wypada dodać, że zbyt wysoka cena mieszkania może od razu zniechęcić niektórych kupujących i znacznie wydłuży czas sprzedaży. Warto pamiętać, że około 70% nabywców, podczas zakup mieszkania korzysta z kredytu hipotecznego, który obliguje ich do dokonania wyceny mieszkania przez rzeczoznawcę bankowego. Jeśli Twoja cena za mieszkanie będzie zbyt wygórowana to niektórzy kupujący nie będą w stanie kupić aż tak drogiego mieszkania. 

Podsumowanie:

Podczas sprzedaży mieszkania bardzo istotna jest bezpośrednia komunikacja pomiędzy właścicielem, a zainteresowanym kupującym. Jeśli chcesz szybko zamknąc transakcję, to bądź przygotowany na pokazywanie mieszkania tyle razy, ile jest to konieczne. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE