Reklama

Czy istnieją standardowe wymiary rolet okiennych?

Opublikowano:
Autor:

Czy istnieją standardowe wymiary rolet okiennych? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Rolety stanowią dziś nieodzowny element okien. Produkty te z powodzeniem zastępują tradycyjne zasłony, dzięki czemu są stosowane niemal w każdym domu. Obecnie szeroki wybór rolet różnego rodzaju pozwala na dopasowanie danego modelu do kuchni, pokoju, czy salonu. Oprócz ogromnego wachlarzu designerskiego, dostępne są również warianty o różnych wymiarach. Jeśli właśnie jesteś na etapie wybierania zasłon tego rodzaju i chciałbyś dowiedzieć się jakie są standardowe wymiary rolet okiennych, przeczytaj nasz artykuł już teraz.

Wymiary rolet wewnętrznych

Wymiary rolet montowanych wewnątrz pomieszczeń są oczywiście nieodłącznie związane z wielkością wnęki okiennej oraz całego okna. Jeśli więc chcemy kupić roletę, która zostanie zamontowana nad wnęką okienną, będzie musiała być ona proporcjonalnie większa od tej, którą instaluje się bezpośrednio na oknie. W tym przypadku należy dodać do szerokości oraz wysokości wnęki około 10 cm z każdej strony. Jeśli jednak wybraliśmy roletę przyokienną należy dodać do szerokości szyby około 4 cm (wysokość natomiast powinna być zbliżona do wysokości całej ramy okna).

Obecnie najpopularniejsze i ogólnodostępne są rolety o wymiarach w przedziale szerokości od 35 cm do 240 cm i wysokości od 110 cm do 250 cm. Dzięki tak szerokiemu zakresowi można bez problemu znaleźć osłonę na konkretne okno. Warto również wiedzieć, że niektóre firmy oferują rolety o wymiarach nieszablonowych, czyli indywidualnie wybranych przez klienta.

Wymiary rolet zewnętrznych

Jeśli chodzi o wymiary rolet zewnętrznych dobrze jest wybierać je wedle ustalonych kryteriów. Przede wszystkim ważne jest dopasowanie do wymiarów miejsca, w którym zostaną zamontowane. W tej kwestii można też skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy z pewnością pomogą nie tylko profesjonalnym doradztwem, ale odpowiednim i bezpiecznym montażem wybranego produktu. Warto również zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane - powinien być on odpowiednio wytrzymały, gdyż rolety zewnętrzne narażone są na szkodliwe i zmienne warunki atmosferyczne.

Podsumowując, roleta okienna powinna być dobrze dopasowana do okna zarówno pod względem wymiarów, jak i charakterystyki okna (okno drewniane czy plastikowe). Ważna jest także jej transparentność czyli to ile światła będzie przepuszczać.

Jeśli już zdecydujemy się na dany wariant, warto sprawdzić również czy nie posiada on wad fabrycznych. Odpowiednio dopasowana roleta okienna wewnętrzna może stać się niezwykłym dodatkiem dekoracyjnym całego pomieszczenia, dlatego też dobrze jest przemyśleć jej wybór.

Artykuł poleca firma wolakrakzal.com.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE