Reklama

Czy można zdobyć e-receptę na medyczną marihuanę?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czy można zdobyć e-receptę na medyczną marihuanę? - Zdjęcie główne

Czy można zdobyć e-receptę na medyczną marihuanę?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, leczenie medyczną marihuaną jest w Polsce legalne już od kilku lat. Osoby chcące skorzystać z takiej terapii muszą jednak poradzić sobie z dużą przeszkodą, jaką jest recepta na medyczną marihuanę. Leczenie medyczną marihuaną nie musi jednak wiązać się z koniecznością odwiedzania wielu różnych specjalistów, bo zamiast tego można skorzystać z e-recepty.

  1. Na co pomaga medyczna marihuana?
  2. E-recepta na medyczną marihuanę
  3. Dostępne w Polsce odmiany marihuany medycznej

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, dlaczego medyczna marihuana cieszy się tak dużą popularnością i jakie kroki należy podjąć, aby została wystawiona recepta na medyczną marihuanę, poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

Na co pomaga medyczna marihuana?

Leczenie medyczną marihuaną przynosi świetne efekty w wielu różnych sytuacjach. Dzięki niej można nawet złagodzić ból nowotworowy. Często przepisuje się ją pacjentom cierpiącym na reumatoidalne zapalanie stawów (RZS). Marihuana lecznicza nie tylko uśmierza ból, ale też pozwala zredukować stany zapalne. Nic więc dziwnego, że marihuana medyczna budzi coraz większe zainteresowanie wśród pacjentów. Problem jednak wciąż pozostaje niska świadomość społeczna na temat korzyści płynących z leczenia konopiami.

E-recepta na medyczną marihuanę

Teoretycznie receptę na marihuanę medyczną może wystawić każdy lekarz bez względu na specjalizację. Oczywiście z wyłączeniem lekarza weterynarii. W praktyce jednak pacjenci często skarzą się na utrudnianie dostępu do medycznej marihuany. Na szczęście zawsze można skorzystać z e-recepty. Trzeba jednak pamiętać, że o jej przepisaniu na medyczną marihuanę decyduje lekarz, dlatego warto się odpowiednio przygotować i zgromadzić dotychczasową dokumentację medyczną. Następnie warto skontaktować się ze specjalistą, do którego kontakt dostępny jest w artykule recepta na medyczną marihuanę od canntherapy.pl.

Dostępne w Polsce odmiany marihuany medycznej

W Polsce leczenie medyczną marihuaną wciąż jest dopiero w początkowej fazie, ale skoro można skorzystać z e-recepty, to warto spróbować. Dzięki temu po przepisaniu recepty będzie można legalnie nabyć konopie lecznicze. Przed ich użyciem trzeba jednak poinformować lekarza przepisującego marihuanę leczniczą o przyjmowanych aktualnie lekach, ponieważ niektóre z nich mogą wzmacniać lub osłabiać działanie THC. To natomiast mogłoby prowadzić do nasilenia się skutków ubocznych lub konieczności zwiększenia dawki, aby konopie medyczne mogły działać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE