Reklama

Czy na domu w Hiszpanii można zarobić?

Opublikowano:
Autor:

Czy na domu w Hiszpanii można zarobić? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Gdy przeglądamy sobie oferty nieruchomości w sieci i natkniemy się na ogłoszenie, w którym są oferowane nieruchomości na południu Europy, często zastanawiamy się, czy może nie szukać innych źródeł zarobku niż praca na etacie.

Okazuje się, że Polacy coraz częściej inwestują w nieruchomości poza granicami swojego kraju. Najczęściej zachęcani są atrakcyjnymi cenami domów czy też marzeniem o posiadaniu domu na słonecznym wybrzeżu. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie - czy taka inwestycja jest dobrym pomysłem?

Bezpieczna inwestycja w nieruchomości

Na pewno inwestycja w tego rodzaju nieruchomości wymaga od inwestora sporej wiedzy. Dużo łatwiej jednak podejmuje się decyzje dotyczące nieruchomości na rodzimym rynku, kiedy np. niezbędne dokumenty są zapisane w naszym języku. Okazuje się jednak, że inwestowanie na zagranicznym rynku nieruchomości, np. w domy na sprzedaż w Hiszpanii, może być bezpieczne i jednocześnie stwarza zupełnie inne możliwości niż 30-metrowe "apartamenty" w polskich miastach.

Na pewno nie powinny decydować wyłącznie bezpośrednia okolica domu lub mieszkania czy dostęp do dodatkowych atrakcji. Powinniśmy zapoznać się m.in. z sytuacją gospodarczą i polityczną interesującego nas miejsca. Często jest tak, że najbardziej atrakcyjne okazje inwestycyjne zdarzają się w krajach, w których sytuacja polityczna jest jeszcze nie do końca ustabilizowana. Na przykład w Polsce ceny nieruchomości lawinowo rosły bezpośrednio po wejściu do Unii Europejskiej. Aktualnie niskie ceny znajdziemy w Albanii, która cały czas się stara o wejście do Unii. Jeszcze nie tak dawno podobna sytuacja miała miejsce na wybrzeżu bułgarskim. Problem w tym, że w momencie gdy nie jesteśmy jedynymi inwestorami, a niskie ceny związane z niepewnością o losy inwestycji siłą rzeczy wiążą się z większym ryzykiem. Skoro niczego nie można przewidzieć na 100%, nie jesteśmy w stanie określić, czy w przyszłości cena naszej nieruchomości spadnie, czy wzrośnie. Może dużo zyskać, ale także stracić.

Wracając do Hiszpanii, jest to kraj stabilny, w którym inwestowania nie powinniśmy się obawiać. Co więcej, nadal możemy tam znaleźć domy i mieszkania w atrakcyjnej cenie. Sprawdźmy jednak dobrze lokalizację. Błędem jest kupowanie nieruchomości w regionie, którego nie znamy. Nawet jeśli dane miejsce jest reklamowane jako atrakcyjna lokalizacja, rzeczywistość może nas mocno rozczarować, dlatego warto skorzystać z pomocy pośrednika działającego na tym rynku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE